BEAUTIFEYE™ – nieinwazyjny lifting skóry wokół oczu

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R Beautifeye

Liftingujący peptydowy krem na powieki i pod oczy to perła dermoestetycznej pielęgnacji z linii LIFT PEPTANGO R. Zawiera innowacyjny składnik BEAUTIFEYE™ – nowoczesną formułę odmładzającą cały obszar skóry wokół oczu i dającą EFEKT 3W1: unosi fałdę powieki górnej, redukuje „kurze łapki” w kącikach oczu, rozjaśnia ciemne kręgi pod oczami i zmniejsza obrzęki.

 

 

CO TO JEST BLEFAROPTOZA?

Opadanie powieki górnej, nazywane inaczej blefaroptozą jest istotnym problemem estetycznym, ale i medycznym (1). Chociaż wiotczenie i opadanie powieki może dotyczyć osób w każdym wieku, jednak częściej zdarzają się u osób starszych w związku z zachodzącymi procesami starzenia. Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość włókien oraz funkcjonalność kolagenu i elastyny w tkance łącznej skóry, przez co skóra traci jędrność i elastyczność. Proces ten intensyfikuje się po 40. roku życia i nasila się z wiekiem. W większości przypadków blefaroptoza jest uleczalna z zastosowaniem zabiegu chirurgicznego (2), choć poszukiwane są inne, mniej inwazyjne lub całkowicie bezinwazyjne rozwiązania (3).

 

Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi nauka, w parze z tradycyjną wiedzą, dostarczając substancji nie tylko wspierających młody wygląd, ale wręcz cofających upływ czasu. Z pomocą przychodzi Sigesbeckia Orientalis nazywana inaczej “boską trawą”. Roślina ta jest znana w medycynie tradycyjnej Azji południowo-wschodniej, gdzie stosowana przeciwko wielu chorobom, w tym w leczeniu ran. Współczesna nauka odkrywa nowe tajemnice tej rośliny i umożliwia dogłębne zrozumienie sposobów działania zawartych w niej substancji. Dzisiaj znamy wiele substancji występujących w tej roślinie (4), a jedną z nich jest darutozyd (5) – diterpen, który silnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki temu obserwuje się wzmocnienie struktury skóry i zwiększenie kurczliwości włókien, a w rezultacie uniesienie powieki górnej i redukcję zmarszczek w kącikach oczu. Dodatkowym mechanizmem działania jest wspieranie tworzenia naczyń krwionośnych. Wspierając te działania wyciągami z drzewa jedwabnego uzyskać można efekt przeciwstarzeniowy (6) poprzez wpływ na procesy glikacji białek. Glikacja białek to proces nieenzymatycznego przyłączania się cukrów prostych do wolnych grup aminowych białek. Jest to jeden z mechanizmów starzenia się.

 

Reakcja ta zachodzi również, gdy związki dikarbonylowe, które są pochodnymi glukozy, reagują z białkami. Związki te mogą być detoksykowane przez system glioksalazy. Pozwala to równocześnie na zmniejszenie stopnia deponowania pigmentów. Te pigmenty to lipofuscyny – barwniki deponowanych wewnątrzlizosomalnie. Są one wewnątrzkomórkowym markerem starzenia się. Ziarna lipofuscyny obecne są w komórkach nerek, serca, nadnerczy i tkanki nerwowej. Tzw. “plamy wątrobowe” na skórze są złogami lipofuscyny w komórkach skóry.

 

EFEKT 3 W 1 – NIEINWAZYJNY LIFTING SKÓRY WOKÓŁ OCZU

Własciwości odmładzające są wykorzystane w preparatach linii LIFT PEPTANGO R. Preparaty te zawierają szereg substancji aktywnych, w tym peptydy oraz rewolucyjny składnik Beautifeye™. Badania in vivo przeprowadzone dla Beautifeye™ wykazały zmniejszenie opadania powieki górnej o 61% po miesiącu i 91% po 2 miesiącach stosowania. Obserwowano też wygładzenie zmarszczek i zmniejszenie ich objętości (o 34%), głębokości (o 33%) oraz znacząca redukcję cieni pod oczami po 2 miesiącach stosowania poprzez zredukowanie zaczerwienienia (o 32%) i błękitnych przebarwień (o 30%). Badania konsumenckie przeprowadzone na 105 wolontariuszach wykazały zauważalną poprawę konturu i struktury skóry wokół oczu dla wszystkich kierunków działania Beautifeye™ już po siedmiu dniach stosowania.

 

Przedstawione powyżej wyniki dowodzą niezbicie skuteczności działania Beautifeye™ jako innowacyjnego składnika o udowodnionym klinicznie działaniu. Jego działanie obejmuje nie tylko korektę powieki, redukcję zmarszczek w kącikach oczu, tzw. „kurzych łapek”, ale też jest przeciwobrzękowe i przeciw zasinieniom i nierównomiernej pigmentacji. Ten innowacyjny składnik kosmetyczny jest pierwszym składnikiem, dla którego wykazano działanie podnoszenia zwiotczałych górnych powiek, przez co stanowi on nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

 

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R p

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert marki CHANTARELLE

 

Literatura:
1.    Wiszniewska M. Rogoziewicz M. Opadanie powiek w chorobach neurologicznych. Pol. Przegl. Neurol 2013;9(3):113-119
2.    2 Hahn S, Holds JB, Couch SM. Upper Lid Blepharoplasty. Facial Plast Surg Clin North Am. 2016; 24(2):119-27
3.    Romeo F. Upper Eyelid Filling With or Without Surgical Treatment. Aesthetic Plast Surg. 2016; 40(2):223-35
4.    Nguyen TD, Thuong PT, Hwang IH, Hoang TK, Nguyen MK, Nguyen HA, Na M. Anti-Hyperuricemic, Anti-Inflammatory and Analgesic Effects of Siegesbeckia orientalis L. Resulting from the Fraction with High Phenolic Content. BMC Complement Altern Med. 2017; 17(1):191
5.    Wang J, Duan H, Wang Y, Pan B, Gao C, Gai C, Wu Q, Fu H. ent-Strobane and ent-Pimarane Diterpenoids from Siegesbeckia pubescens. J Nat Prod. 2017; 80(1):19-29
6.    Li R, Chan W, Mat W, Ho Y, Yeung RK, Tsang S, Xue H. Antiaging and Anxiolytic Effects of Combinatory Formulas Based on Four Medicinal Herbs. Evid Based Complement Alternat Med.; 2017: 4624069
7.    Radjei S, Friguet B, Nizard C, Petropoulos I. Prevention of dicarbonyl-mediated advanced glycation by glyoxalases: implication in skin aging. Biochem Soc Trans. 2014;42(2):518-22