Co to jest „plumping effect”?

Co to jest „plumping effect”?

Według Światowej Organizacji Zdrowia za osobę młodą można uznać do 45 lat, a za osobę w średnim wieku do roku 55. Czy tak samo można określić wiek naszej skóry? Czasami skóra osoby w wieku 57 lat wydaje się młodsza niż skóra osoby, która nie przekroczyła 40. roku życia. Czy mamy wpływ na jej odmłodzenie?

 

Skóra zmienia się intensywnie wraz z biegiem naszych lat. Przede wszystkim zanikają w niej kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Ponadto staje się mniej miękka i pulchna, traci elastyczność i jędrność. Wygląda na przesuszoną, matową i wiotką, rysują się na niej drobne bruzdy i zmarszczki. Szczególnie przy typie skóry suchej – twarz szybciej wygląda starzej, ponieważ wcześniej tworzą się na niej zmarszczki i zwiotczenia.

 

Co oznacza „plumping effect” i „skin-plumping”

„Plumping effect” lub „skin-plumping” – te określenia oznaczają w uproszczeniu „pompowanie skóry” czy „wypełnienie skóry”. Powiązane są z stanem intensywnego nawilżenia i nawodnienia skóry, co prowadzi do silnego jej naprężenia i ujędrnienia. Osiągając „plumping effect” Twoja skóra wygląda doskonale – jest elastyczna, maksymalnie nawodniona, promienna i pełna. Nawilżanie pomaga również skórze prawidłowo funkcjonować oraz czyni ją długo zdrową i młodą. Osiągając „Plumping effect” niwelujemy suchość, podrażnienia, poprawia się elastyczność i jędrność, a zmniejsza ilość bruzd i zmarszczek.

 

Jak osiągnąć absolutne nawilżenie?

Jeśli woda tracona jest z warstwy rogowej naskórka szybciej niż przedostaje się ona z dolnej warstwy naskórka, to skóra szybko staje się odwodniona i traci swoją elastyczność. Dlatego nawilżanie to bardzo istotna kwestia w codziennej profilaktyce oraz korygowaniu zmarszczek i bruzd.

Pielęgnując skórę suchą ważne jest, aby poprawić następujące jej wskaźniki:

  • Nawodnienie
  • Indeks TEWL
  • Poziom aktywności gruczołów łojowych
  • Stopień złuszczania

 

Pielęgnacja dla osiągnięcia „plumping effect”

Tylko zintegrowane podejście pozwoli zniwelować prawdziwe przyczyny suchości. Zacznij od złuszczania skóry. Złuszczaj raz lub dwa razy w tygodniu, używając peelingu enzymatycznego lub peelingu peptydowego, aby uzyskać bardziej delikatną i kontrolowaną odnowę. Usuwanie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry ułatwi wchłanianie serum i kremu. Wybierając krem zadbaj, aby zawierał składniki lipidowe w połączeniu z humektantami. Taka mieszanka pozwoli zapanować nad TEWL, czyli przywróci równowagę wodną w skórze.

 

Hydroksyprolina – molekuła młodości

Dla „plumping effect” ważne jest także dbanie o strukturę kolagenu. Przykładem takiego składnika jest Ultra-Lift Hydroksyprolina, znany jako dipalmitynian hydroksyproliny (INCI: dipalmitoylhydroxyproline). Badania pokazują, że może on jednocześnie redukować zmarszczki i zwiększać nawilżenie skóry. W jaki sposób? Cząsteczka Ultra-Lift Hydroksyproliny składa się z dwóch elementów: hydroksyproliny i lipidu. Hydroksyprolina to pochodna aminokwasu występującego w białkach w małej ilości, ale będącą jednym z podstawowych składników kolagenu. W badaniach wykazano ze stosowanie Ultra-Lift Hydroksyprolina o stężeniu 1% pozwala na redukcję zmarszczek o 32% w przeciągu 42 dni.

Ultra-Lift Hydroksyprolina wykazuje wiele uzupełniających się właściwości zapewniając długotrwały efekt nawilżania, działanie przeciwzmarszczkowe, poprawę napięcia i elastyczności skóry, działanie przeciwwolnorodnikowe i stymulację naturalnych procesów przeciwstarzeniowych.

 

Wewnętrzny potencjał skóry

„Plumping effect”pozwala uzyskać wrażenie zdrowej cery, pełnej blasku, sprężystości, miękkości i gładkości. Kluczowymi elementami są tu codzienna pielęgnacja oraz dobór kosmtyków o sprawdzonych właściwościach nawilżających i zawierających takie składniki jak Ultra-Lift Hydroksyprolina. Z czasem przy regularnej, konsekwentnej pielęgnacji skóra odbuduje swój wewnętrzny potencjał. Napełni się od wewnątrz odpowiednią ilością wody. Drobne zmarszczki zostaną wygładzone, a głębokie bruzdy staną się mniej widoczne. Warto zapewnić swojej skórze pełne nawilżenie z kosmetykami Absolute Rich Moisture.

 

dr Khrystyna Shekhovtsova
Ekspert Chantarelle, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej

 

 

 

Kosmetyki wspierające plumping effect