Czy Twoja skóra lubi słońce?

CHANTARELLE Czy Twoja skora lubi slonce

Promieniowanie UV jest coraz bardziej niebezpieczne dla skóry. Nie wykształciła ona w toku ewolucji mechanizmów obronnych przed szkodliwym promieniowaniem. Widocznie “nasza genetyczna intuicja” nie była w stanie przewidzieć, jakie szkody przyniesie pomysłowość człowieka w zatruwaniu atmosfery i tworzeniu dziury ozonowej… Jak zatem chronić swoją skórę?

 

 

SKÓRA NACZYNIOWA, EKSTREMALNIE WRAŻLIWA, Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM
Słońce niekorzystnie wpływa na cerę naczyniową wzmagając problem pękania naczynek, osłabiając, a często uszkadzając słabe ścianki naczyń krwionośnych. Problem naczynek jest sam w sobie uciążliwy i niełatwy do pokonania, naczynka niechętnie chowają się pod skórę, działanie słońca może zniweczyć całkowicie efekty zabiegów specjalnie wykonywanych zimą. Także dla cery z rumieniem oddziaływanie słońca oznacza zaostrzenie problemu, gdyż m.in. właśnie UV powodują jego powstawanie. Skóra ekstremalnie wrażliwa reaguje „nerwowo” na każdy prawie bodziec zewnętrzny, a promienie słoneczne są jednym z bardziej agresywnych bodźców, dlatego ochrona przeciwsłoneczna jest absolutnie niezbędna. Szczególnym przypadkiem jest cera z trądzikiem różowatym, przy której stanowczo odradzane jest przebywanie na słońcu. Etiologia powstawania trądziku różowatego jest nadal nieznana i najprawdopodobniej wieloczynnikowa, tym bardziej należy unikać drażniących skórę bodźców upośledzających dodatkowo jej odporność.  
ZALECANA LINIA CHANTARELLE – RED STOP – z zaawansowanymi składnikami wzmacniająco-kojącymi oraz z kwasem laktobionowym, azelainowym i glukonolaktonem o działaniu złuszczającym bez właściwości drażniących. Zoptymalizowany kompleks kwasów redukuje objawy zaczerwienienia i zmian zapalnych, a jednocześnie zwiększa funkcje warstwy rogowej skóry jako bariery ochronnej.

 

SKÓRA SUCHA, ODWODNIONA
Działanie słońca na cerę suchą i odwodnioną może być brzemienne w skutki – reaguje ona natychmiastowym efektem ściągnięcia i oparzenia, gdyż ma najmniej skuteczne mechanizmy obronny związane z zatrzymywaniem wody w naskórku. Konieczne jest zatem dostarczanie skórze wsparcia, zarówno w regulowaniu gospodarki wodnej komórek, jak i ochrony przed UV. Ciężkim grzechem jest spryskiwanie skóry wodą, nawet termalną, która przy silnym nasłonecznieniu tworzy efekt soczewki skupiającej promienie słońca, co skutkuje natychmiastowym oparzeniem.
ZALECANA LINIA CHANTARELLE – LA AQUA – nawilżająco-odmładzająca linia pielęgnacyjna z kwasem mlekowym i betaglukanem. Preparaty linii opracowane zostały z wykorzystaniem technologii odnowy włókien elastycznych oraz syntezy akwaporyn i filagryny. Dają intensywny efekt nawilżenia i skutecznie odmładzają.

 

SKÓRA TŁUSTA, TRĄDZIKOWA
Pogląd, że promieniowanie słoneczne poprawia stan cery trądzikowej na szczęście odchodzi do lamusa. Dermatolodzy i kosmetolodzy przebadali reakcje skóry trądzikowej i doszli do wniosku, że promieniowanie powoduje jedynie chwilową poprawę, wynikającą ze zbrązowienia skóry, tymczasem okazuje się, że jednocześnie powoduje zaburzenia w wydzielaniu sebum, gdyż „zdezorientowane” gruczoły łojowe chcąc, w sytuacji wysuszenia promieniami UV (słońce/solarium) uzupełnić ilość łoju, produkują go znacznie więcej niż potrzeba i koło się zamyka (taki sam mechanizm występuje przy celowym przesuszaniu cery np. spirytusem salicylowym lub tonikami z alkoholem). Dlatego bardzo istotne jest stabilizowanie mechanizmu wydzielania sebum, przy jednoczesnej koniecznej ochronie przed UV, gdyż oparzona cera trądzikowa goi się dużo trudniej i często z komplikacjami.  
ZALECANA LINIA CHANTARELLE– IDEAL PURE – regulująca wydzielanie sebum, nawilżająca i antybakteryjna z kwasem salicylowym BHA i oryginalnymi składnikami sebo-regulującymi. Poprawia kondycję skóry tłustej, łojotokowej, skłonnej do trądziku pospolitego, także trądziku dorosłych, grudkowo-krostkowego, z objawami zmian zapalnych.

 

SKÓRA DOJRZAŁA, ZWIOTCZAŁA
Najwięcej szkód promieniowanie UV wyrządza jednak cerze dojrzałej, która nie dość, że zmaga się z naturalnym obniżaniem się zdolności regeneracji włókien kolagenowych i elastyny, to jeszcze dochodzi problem odwodnienia naskórka i przebarwień przy oddziaływaniu UV. Cera dojrzała ma najmniej mechanizmów obronnych przed agresywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Działanie musi być również dwutorowe – intensywnie pielęgnacyjne i stymulujące oraz silnie ochronne. Również cera zwiotczała ma niełatwe zadanie, gdyż brak jej naturalnych mechanizmów radzenia sobie z agresywnym wpływem UV. Przy obu cerach najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie promieniowania, zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia.  
ZALECANA LINIA CHANTARELLE – NUTRI MAXX 40+ – odmładzający program regeneracji, odżywienia i nawilżenia oraz wypłycania zmarszczek od “wewnątrz”. Preparaty zawierają kwas hialuronowy nisko- i wysokocząsteczkowy, bio-retinol, nowoczesne peptydy stymulujące syntezę kwasu hialuronowego i opóźniające starzenie komórkowe.

 

SKÓRA NORMALNA
Cera normalna również wymaga ochrony przed UV, w przeciwnym razie szybko stanie się cerą suchą lub odwodnioną. Przy cerze normalnej można zastosować krem do opalania, istnieje jednak ryzyko przetłuszczenia cery i powstawania zaskórników. Lepiej użyć lżejszego kremu z SPF.
ZALECANE LINIE CHANTARELLE: witaminowa ROYAL GLOW CLINIC lub preparaty o wielokierunkowym działaniu z grupy SPECIAL AESTHETICS.

 

 


 

SPECIAL AESTHETICS KREM COVER CD1353Eksperci CHANTARELLE polecają dla skóry kremy na dzień z ochroną minimum SPF 20 UVA/UVB. W bardzo słoneczne, letnie dni zalecany jest filtr SPF50 UVA/UVB:

SPECIAL AESTHETICS krem COVER UV-ochronny SPF50 UVA/UVB (50 ml)

Antybakteryjny krem ze srebrem i z bardzo wysoką ochroną SPF50 UVA/UVB. Zawiera nawilżający emolient otrzymywany z kwasu mlekowego, regenerujące masło Shea, odbudowującą witaminę A, łagodzącą alantoinę i antybakteryjne srebro. Wśród składników także naturalny filtr – olej annato o właściwościach antyoksydacyjnych i zmiękczających. Nadaje skórze miękkość, pozostawia ją matową i aksamitną. Preparat polecamy, oprócz działania ochronnego, jako wysoki filtr i regeneracyjnego, także przeciw objawom zapalnym dla skóry tłustej, trądzikowej i problematycznej. Krem nie zatyka porów i pozwala swobodnie oddychać skórze przy jednoczesnej aktywnej ochronie przeciwsłonecznej i antybakteryjnym działaniu.

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności