Dermokosmetyki do cery naczynkowej w zimie

Dermokosmetyki do cery naczynkowej w zimie

Cera naczyniowa wymaga szczególnej troski, zwłaszcza w lecie w okresie zwiększonej ekspozycji słonecznej i w zimie w przypadku ekstremalnych temperatur. Konieczne jest dobranie odpowiednich dermokosmetyków, które ochronią skórę przed czynnikami drażniącymi.  

 

Duże zmiany temperatur, smog w okresie zimowym, silny wiatr, marznące opady i inne niesprzyjające czynniki atmosferyczne dotykają zwłaszcza osoby o cerze naczyniowej, bardzo suchej, wrażliwej i reaktywnej oraz z trądzikiem różowatym. Są to warunki niesprzyjające dla żadnego typu skóry, ale wyżej wymienione są szczególnie narażone na podrażnienia i dyskomfort, dlatego koniecznie należy zadbać o odpowiednią ochronę.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konieczności wybrania dodatkowego kosmetyku na czas zimowy i stosuje ten sam krem przez cały rok. Tymczasem zwykle jest on za lekki, często jest są to lekkie emulsje O/W typu olej w wodzie, które są zdecydowanie za lekkie w przypadku silnego mrozu.  

 

Czy można stosować swój codzienny krem, a na niego dodatkowo krem ochronny?

Wszystko zależy od tego, jakiego preparatu używamy. Jeżeli jest on lekki, możemy po kilku minutach użyć preparatu dodatkowego specjalnie na zimę. Chodzi o to, by nie otrzymać efektu ciężkiej tłustej masy zatykającej pory i pogarszającej kondycję skóry. Warto zwrócić uwagę, aby dodatkowy krem pełnił rolę ochrony, lekko natłuszczał, ale bez przesady. Dermokosmetyki do cery naczynkowej zawierają w swoim składzie kwasy, witaminy i substancje lekko nawilżające. Zatem ten aspekt działania kosmetyku mamy już zapewniony.

Warto spojrzeć na skład, aby kremy nie zawierały tych samych składników aktywnych, bo jest to wówczas dublowanie działania kosmetyku. Może to być cięższy krem tzw. uniwersalny, który zwykle zawiera najmniej podrażniające składniki aktywne o działaniu nawilżającym, regenerującym oraz filtry UVA/UVB. Można zdecydować się na krem ochronny do cery wrażliwej, gdyż mało prawdopodobne by podrażnił cerę naczyniową.

Nie eksperymentujmy z tłustymi kosmetykami ochronnymi w przypadku cery trądzikowej z pękającymi naczynkami i trądziku różowatego z widocznymi naczyniami.  Łatwo bowiem zburzyć delikatną równowagę wytwarzania sebum przez gruczoły łojowe. Natomiast cera naczynkowa w tym przypadku nie sprawia aż tylu kłopotów w doborze odpowiedniego dermokosmetyku.

 

Dermokosmetyki dla skóry naczynkowej