Filmlift Protector – najlepsza ochrona skóry

Filmlift Protector – najlepsza ochrona skóry

Wiemy doskonale, że skóra stanowi naturalną barierę, która chroni nasze ciało przed zewnętrznymi zagrożeniami. Jednak czy skórze nie należy się pomoc w tym trudnym zadaniu? Oczywiście wspieramy ją nosząc odpowiednie ubrania, nakrycia głowy lub stosując filtry przed promieniowaniem słonecznym UV. Pytanie – czy możemy to robić lepiej i skuteczniej?

 

Czy możemy stworzyć swoistą „drugą skórę”? Jeżeli tak, to jakie cechy powinna posiadać, aby wzmocnić ochronę naszego organizmu? Ważne, aby chroniła nas przed szkodliwymi substancjami, zanieczyszczeniami i alergenami, a dodatkowo łagodziła ich niekorzystne działanie przez swoje antyoksydacyjne właściwości. Warto, aby dodatkowo wygładzała zmarszczki. Najlepiej byłoby, żeby nasza „druga skóra” utworzona została ze zdrowych, naturalnych składników.

 

Ochronne polisacharydy

Czy to tylko marzenia i pora się obudzić? Wcale nie – takie właściwości i możliwości mają polisacharydy, które mogą być pozyskiwane z roślin tworząc ultra-cienkie, ale bardzo odporne mechanicznie warstwy. Doskonale nadają się one na składnik kosmetyków o działaniu ochronnym (de Melo i Campos, 2019). Przykładem takich substancji mogą być ekstrakty z alg oraz z owoców peruwiańskiego drzewa Tara. Algi z gatunku Kappaphycus alvarezii zawierają polisacharydy tworzące żel, a także kwasy tłuszczowe, witaminy i flawonoidy oraz związki fenolowe. Wykazano ich działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i antyoksydacyjne oraz chroniące przed promieniowaniem UV. Równocześnie cechują się one dużą wytrzymałością mechaniczną (Kanatt i wsp. 2015). Podobne właściwości filmotwórcze mają ekstrakty z owoców z drzewa Tara (Rigano i wsp. 2019).

 

Filmlift Protector – skutecznie wspiera skórę

Filmlift Protector to biomimetyczny, naturalny składnik aktywny o właściwościach filmotwórczych, wytwarzany przy użyciu innowacyjnej, opatentowanej technologii IBPN®. Zawiera on ekstrakty z alg i drzewa Tara tworzące na skórze bardzo cienki, lecz wytrzymały, elastyczny film zbudowany z biopolimerów. Filmlift Protector wspiera skórę dzięki naturalnym glukopolimerom działającym jak naturalna bariera chroniąca skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takim jak pył zawieszonyPM10 i PM2,5 które są składnikami smogu, alergeny, czynniki drażniące. Nie powoduje jednak okluzji i efektu maski oraz nie zaburza oddychania skórnego. Dodatkowo Filmlift Protector posiada właściwości liftingujące, a efekt napięcia skóry jest natychmiast dostrzegalny.

Jego działanie wygładzające i przeciwzmarszczkowe zostało potwierdzone w wielu różnych formułach oraz w różnorodnych dawkach. Filmlift Protector został przetestowany w badaniu wykonanym na 1100 ochotnikach w Europie i Azji, z zastosowaniem 5 różnych dawek w 7 różnych formułach, a efektywność analizowano w 14 różnych czasach po aplikacji. Uzyskane wyniki potwierdziły efektywność działania protekcyjnego i liftingującego. Zauważono także poprawę wyglądu skóry.

 

Badania składnika Filmlift Protector

Obserwowane efekty były zależne od stosowanej dawki, co jest zgodne z wynikami badań dotyczącymi ekstraktów z drzewa Tara (Rigano i wsp. 2019). Filmlift Protector testowany w stężeniu 1% zredukował przyleganie do skóry cząsteczek pyłu o 47% (efekt zależny od dawki). Ponadto wykazał podobny wpływ na ograniczenie przenikania alergenów i czynników podrażniających. Efekt był natychmiastowy po 15 min i utrzymujący się do 24 godzin po aplikacji. Obserwowano także, począwszy od stężenia 0,1%, wygładzenie powierzchni skóry i redukcję zmarszczek już 30 min po jednorazowej aplikacji w formule zemulgowanego żelu. Efekty utrzymywały się przez 2 godziny i były zależne od użytej dawki. Filmlift Protector zastosowany w stężeniu 0,5% w podkładzie znacząco wydłużył trwałość makijażu w odczuciu 100% testujących go ochotników. Po 14 dniach aplikacji zarówno osoby oceniające, jak i stosujące różne formuły zawierające 0,5% Filmlift Protector, odczuły większą ich skuteczność niż formuł z placebo, w przypadku wszystkich punktowanych kryteriów i dla każdej stosowanej formuły.

 

Działanie Filmlift Protector na skórę (źródło: wyniki badań producenta składnika aktywnego)

 

Lifting i ochrona dzięki kosmetykom Chantarelle

Filmlift Protector w bezpieczny sposób dostarcza szereg korzyści dla skóry, chroniąc ją przed zagrożeniami z zewnątrz i poprawiając jej wygląd. Gęsta, podwójnie spleciona sieć działa jak naturalna bariera chroniąca skórę bez efektu maski. Daje naturalny efekt liftingu i wygładzenia, działa przeciwstarzeniowo. Już po pierwszej aplikacji są widoczne promienna skóra, zmniejszone zmarszczki i poprawa konturu. Dlatego ten składnik wykorzystano w liftingującym zabiegu Lift Peptango R oraz w naprawczym i ochronnym kremie na dzień Plant Plasma.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
Ekspert Chantarelle, biotechnolog i wykładowca akademicki

 

 

 

Literatura:

  • Kanatt, S. R., Lahare, P., Chawla, S. P., & Sharma, A. (2021). Kappaphycus alvarezii: its antioxidant potential and use in bioactive packaging films. Journal of Microbiology, Biotechnology and Food Sciences2021, 1-6.
  • de Melo, M. O., & Maia Campos, P. M. B. G. (2019). Application of biophysical and skin imaging techniques to evaluate the film‐forming effect of cosmetic formulations. International journal of cosmetic science41(6), 579-584.
  • Rigano, L., Deola, M., Zaccariotto, F., Colleoni, T., & Lionetti, N. (2019). A New Gelling Agent and Rheology Modifier in Cosmetics: Caesalpinia spinosa Gum. Cosmetics6(2), 34.

Kosmetyki Chantarelle z Filmlift Protector

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności