Fitoestrogeny w walce ze starzeniem hormonalnym

CHANTARELLE Fitoestrogeny

Proces starzenia skóry jest bardzo złożony i obejmuje wiele czynników. Jednym z nich jest starzenie hormonalne, które dotyczy głownie kobiet w wieku 50-55 lat, czyli w okresie menopauzy. Jego bezpośrednią przyczyną są zmiany zachodzące w gospodarce hormonalnej, przede wszystkim zmniejszenie się poziomu estrogenów, tzw. „hormonów młodości”. Prowadzi to do nagłego pogorszenia się stanu skóry: utraty jędrności i elastyczności oraz powstawania sieci zmarszczek.

 

 

Oznaki starzenia dotyczą nie tylko powierzchni naskórka, ale także warstw leżących głębiej, w skórze właściwej, gdzie następuje degradacja włókien kolagenowych i sprężystych. Zanikanie tkanki tłuszczowej prowadzi do powstawania głębokich zmarszczek i bruzd, także poza partiami mimicznymi. Zakłócony zostaje proces wytwarzania naturalnych czynników nawilżających (NMF), co wpływa na intensywne wysuszenie się skóry. Staje się ona też bardziej wiotka i ścieńczona. Ten proces związany jest z atrofią skóry właściwej i ze spadkiem liczby żywych komórek w naskórku. Dodatkowo wystąpić mogą inne zaburzenia jak: przebarwienia, plamy soczewicowate, odbarwienia, naczyniaki, brodawki, łojotokowe zmiany zastoinowe oraz nadmierny wzrost włosów na twarzy.

 

Rośliny wytwarzają swoiste substancje nazywane fitohormonami, ponieważ działają one podobnie jak hormony w organizmie człowieka. Wędrują one wraz z sokiem komórkowym i mają wpływ na wzrost, rozmnażanie i wiele innych czynności życiowych roślin. Niektóre z nich swoją budową i właściwościami są zbliżone do hormonów ludzkich, dlatego też zaczęto wykorzystywać je do leczenia zaburzeń na tle hormonalnym u ludzi. Są rośliny wytwarzające fitohormony podobne do hormonu męskiego – testosteronu albo też podobne do hormonu żeńskiego – estrogenu, które to nazwano fitoestrogenami.

 

Badaniom prowadzone w Azji wskazały na stały związek między niskim poziomem zapadania na choroby o podłożu hormonalnym u kobiet, a wysokim spożyciem fitohormonów zawartych w pożywieniu, np. w Japonii. Dieta japońska bogata jest bowiem w zielone rośliny i flawonoidy, m.in. często spożywana jest tam soja. Fitoestrogeny, poza oddziaływaniem na receptory swoiste dla żeńskich hormonów, mają bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Te naukowa odkrycia wpłynęły na zastosowanie fitoestrogenów w preparatach kosmetycznych, zwłaszcza przeciwstarzeniowych.

 

Fitoestrogeny pełnią obecnie ważną rolę w opóźnianiu procesów starzenia skóry. Uzupełniają brak lub niedobór estrogenu i wypełniają jego funkcje w celu utrzymania jak najlepszego stanu skóry. Fitoestrogeny, podobnie jak estrogeny, działają na receptory komórek skóry „naśladując” ich aktywność przy uruchamianiu procesu metabolizmu czynników budulcowych. Mają one również wysokie właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne i łagodzące. Działając miejscowo na skórze, nie powodują reakcji ubocznych, są więc bezpieczne w stosowaniu.

 

starzenie hormonaleMarka CHANTARELLE zastosowała zaawansowaną formułę fitoestrogenów w kompleksie PHYTRODIAL. Kompleks występuje w preparatach zabiegowych i do pielęgnacji domowej w linii ESTRINI 50+, przeznaczonej dla kobiet z problemami skóry o podłożu hormonalnym. ESTRINI 50+ dostarcza intensywnie działających składników aktywnych dla skóry wymagającej „zagęszczenia”, wzmacniającego przemodelowania struktury elastycznych włókien podporowych, zredukowania głębokich zmarszczek strukturalnych, przywrócenia nawilżenia i elastyczności.

 

PHYTRODIAL to specyficzny układ fitoestrogenowy uzyskany w biotechnologicznych warunkach laboratoryjnych z zadaniem osiągnięcia najlepszych rezultatów pielęgnacji skóry, także biustu i ciała – dla wspomagania, osiągnięcia i utrzymania równowagi hormonalnej w skórze.

W skład kompleksu wchodzą ekstrakty z 8 roślin:
•    pluskwica groniasta (Cimicifuga Racemosa)
•    rdest japoński (Polygonum Cuspidatum)
•    izoflawony sojowe (Soy Isoflavones)
•    dzięgiel chiński (Angelica Sinensis)
•    czerwona koniczyna (Trifolium pratense)
•    granat (Punica granatum)
•    Kudzu (Pueraria lobata)
•    Kwao Krun (Pueraria Mirifica).

Kompleks ma potwierdzone działania w badaniach klinicznych w ujędrnianiu skóry m.in. poprzez przywrócenie właściwej dynamiki przemian na szlakach enzymatycznych związanych z gospodarką hormonalną estrogenów. Uzupełnia niedobór estrogenów w skórze, stymuluje syntezę kolagenu IV i VII, hamuje działanie enzymu kolagenazy -anty MMPs, wzmacnia połączenie skórno-naskórkowe DEJ, poprawia kohezję korneocytów, w efekcie ujędrnia skórę, poprawia elastyczność, ukrwienie i koloryt.

 

KOMPLEKS PHYTRODIAL W PREPARATACH ESTRINI 50+:

 

ESTRINI zestaw

ESTRINI 50+ krem na dzień SPF20 UVA/UVB Fundamenty Młodości – odmładzający rzeźbę i strukturę skóry twarzy oraz szyi. Zawiera zaawansowane formuły fitoestrogenów, peptydów i antyoksydantów, wzbogacone luksusowym, uspokajającym olejkiem sandałowym Album.

 

ESTRINI 50+ krem na noc Fundamenty Młodości – regenerujący i przeciwzmarszczkowy, z niskocząsteczkowymi peptydami i formułą wapnia z opatentowanym systemem uwalniania, o intensywnym działaniu stymulującym wygładzenie zmarszczek, nawilżającym i poprawiającym elastyczność skóry.

 

ESTRINI 50+ koncentrat 26% Fundamenty Młodości – redukuje objawy starzenia się skóry twarzy, wokół oczu i ust, przyspieszone niedoborem estrogenów i zaburzeniami hormonalnymi. Uzupełnia niedobór estrogenów i składników budulcowych w skórze. Zawiera nowoczesne formuły fitoestrogenów, peptydów i antyoksydantów.

 

ESTRINI 50+ krem do ciała i biustu Fundamenty Młodości – o działaniu odmładzającym, redukuje objawy starzenia się skóry przyspieszone niedoborem estrogenów i zaburzeniami hormonalnymi. Zawiera zaawansowane formuły fitoestrogenów, peptydów i antyoksydantów wzbogacone uspokajającym olejkiem sandałowym Album.

 

ESTRINI 50+ maska Fundamenty Młodości dla skóry twarzy i biustu – uzupełnia niedobór estrogenów w skórze. Zwiększa metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych oraz proteoglikanów. Poprawia nawilżenie, gęstość i jędrność skóry, wyrównuje koloryt. Zawiera nowoczesne układy fitoestrogenow, antyoksydantów i polisacharydów, wzbogacone uspokajającym olejkiem sandałowym Album.

 

ESTRINI 50+ koncentrat 33% Fundamenty Młodości w ampułce do sonoforezy – odmładzający rzeźbę i strukturę dojrzałej skóry kobiet 50+. Przeciwdziała hormonalnemu starzeniu, zawiera formułę fitoestrogenów i odmładzających składników wygładzających, redukujących zmarszczki, wzmacniających strukturę włókien podporowych i własności bio-mechaniczne skóry.

 

CHANTARELLE ESTRINI p

 

 

Źródło zdjęć: Wikipedia na podstawie GNU Free Documentation License

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności