Jakie blokery na czerwienienie twarzy przy trądziku różowatym?

Jakie blokery na czerwienienie twarzy przy trądziku różowatym?

Dermatolodzy często przypisują swoim pacjentom ze stwierdzonym trądzikiem różowatym tak zwane beta-blokery, które mają za zadanie zmniejszyć odczyny rumieniowe występujące przy tej chorobie skóry. Jeżeli chcesz przeczytać, jakie inne leki dermatolodzy przypisują na trądzik różowaty – zajrzyj tutaj.

 

Czym są beta blokery?

Mówiąc prostym językiem są to leki  hamujące aktywność układu współczulnego, które wywierają wpływ na niemal cały organizm. Istnieją dwa rodzaje takich leków – jedne działają pobudzająco, drugie hamująco w zależności od tego, jaką reakcję potrzebujemy uzyskać. Układ współczulny działa niezależnie od woli człowieka, więc blokery blokują niejako automatyczne ale niepożądane reakcje organizmu na różne czynniki. Leki te najczęściej stosowane są przy schorzeniach serca, nadciśnieniu, chorobie wieńcowej, chorobach tarczycy i wielu innych. Jednym z zastosowań jest dermatologia i leczenie silnego napadowego czerwienienia się, czyli erytrofobii występującej przy trądziku różowatym.

Często zapisywanym beta blokerem jest przykładowo Atenolol należący do grupy beta blokerów selektywnych, czyli blokujących tylko receptory β1-adrenergiczne.

 

Czy dermokosmetyki zawierają beta blokery?

Oczywiście dermokosmetyki nie mogą i nie zawierają beta blokerów, które są lekami.

 

Jakie blokery zawierają dermokosmetyki Red Stop?

Dermokosmetyki dla skóry z objawami trądziku różowatego zawierają w składzie Stress-Blockery, które poprzez hamowanie przekazu sygnałów agresywnych do komórek skóry przywraca poczucie komfortu i działa antystresowo pobudzając uwalnianie hormonu szczęścia- β-endorfin. Jest doskonałą aktywną substancją ochraniającą przed agresywnymi zewnętrznymi czynnikami. Wstrzymuje działania molekuł odpowiedzialnych za reakcje zapalne. Redukuje zaczerwienienie i rumień. Ma działanie uspokajające i kojące. Jest to rozwiązanie dla osób, które szukają dermokosmetyków a nie leków, mają lżej nasilone objawy rosacea.

 

Kremy i sera dla cery z objawiami rosacea i rumienia