Jakie zabiegi kosmetyczne wybierać latem?

Jakie zabiegi kosmetyczne wybierać latem?

Okres lata to czas odpoczynku, zabawy i swoistego naładowania baterii energetycznych. Jednak pamiętajmy, że musimy teraz dbać o nasz organizm tak samo, a może nawet intensywniej niż w innych porach roku. O tej porze roku najbardziej narażona na uszkodzenia jest nasza skóra. Upały i silna klimatyzacja w pomieszczeniach, wysoki poziom promieniowania UV oraz nieodpowiednia dieta mogą prowadzić do znacznego pogorszenia się stanu skóry.

 

Podczas urlopu zazwyczaj zapominamy o codziennej pielęgnacji lub też traktujemy ją wybiórczo. Najczęściej spotykane negatywne reakcje skórne wywołane nieodpowiednią wakacyjną pielęgnacją i nadmiarem słońca to: zaburzenie poziomu sebum i ochronnej warstwy hydro-lipidowej, utrata nawilżenia, elastyczności, jędrności oraz zarysowanie się drobnych zmarszczek. W efekcie jesienią skóra wymaga dodatkowych starań, aby przywrócić jej kondycję. Nie czekajmy do jesieni z akcją ratunkową. Warto już latem odwiedzić gabinet kosmetyczny i zrelaksować się podczas zabiegu odbudowującego i regenerującego skórę. Eksperci Chantarelle w czasie letnich miesięcy polecają szczególnie zabiegi Absolute Rich Moisture, Nutri Maxx i Ferulashi.

 

Zabieg Absolute Rich Moisture

Lato to pora roku, gdy przede wszystkim szukamy zabiegów intensywnie nawilżających i nawadniających skórę. Rolę idealnych stymulatorów nawilżania pełnią poza kwasem hialuronowym – ceramidy.  Ceramosides™ HP to biomimetyczny kompleks ceramidów – glikosfingolipidów i glikolipidów o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odmładzającym. Bogaty jest on w naturalne antyoksydanty i niezbędne kwasy tłuszczowe – zawiera 77% kwasów Omega 3,6,9. Roślinne ceramidy identyczne z naturalnymi, wzmacniają ochronną warstwę skóry i odbudowują barierę lipidową. Chronią skórę przed utratą wilgoci (TEWL) i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Absolute Rich Moisture z ceramidami i kwasem hialuronowym to zaawansowany całoroczny zabieg nawilżający i odmładzający. Regeneruje barierę hydrolipidową, zwiększa zasoby wody w skórze oraz uruchomia mechanizmy naprawcze dla skutecznej redukcji zmarszczek, odzyskania sprężystości i zdrowego blasku.

 

Zabieg Nutri Maxx

Brak nawilżenia to niejedyny problem w okresie lata. Po 40. roku życia skóra zaczyna spowalniać swoją aktywność budulcową i ochronną. Procesy regeneracyjne, które w niej zachodzą wymagają więcej czasu i energii. Staje się ona szara lub żółtawa, traci swą jędrność i elastyczność. Naskórek jest grubszy i łuszczy się. Z tego powodu latem, kiedy skóra musi intensywniej bronić się przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi potrzebne jest jej profesjonalne wspomaganie. Odpowiednią regenerację i odżywienie zapewni zabieg Nutri Maxx. Jest to idealne połączenie składników dla skóry kobiet po 40. roku życia. Nutri Maxx zawiera liczne substancje stymulujące, które aktywują procesy naprawcze skóry. Ważnym składnikiem preparatów linii profesjonalnej Nutri Maxx jest HYA-STIM 3-Peptide – peptyd biomimetyczny stymulujący szlaki sygnałowe odpowiedzialne za syntezę kwasu hialuronowego. W celu przyspieszenia odbudowy skóry w preparatach zabiegowych stosowany jest także kwas hialuronowy nisko i wielkocząsteczkowy, który odżywia skórę zanim jeszcze peptydy zaczną stymulację produkcji naturalnego kwasu hialuronowego.

 

Zabieg Ferulashi

Bardzo częstym problemem występującym w okresie lata i wczesnej jesieni jest zaburzenie warstwy lipidowej skóry. U niektórych osób taki problem ma miejsce bezpośrednio po dłuższym okresie opalania. W wyniku zaburzenia poziomu sebum nasilają się objawy różnych dermatoz, a osoby ze skórą wrażliwą szczególnie nieprzyjemnie odczuwają takie symptomy. Zaburzenia warstwy lipidowej skutkują zazwyczaj pieczeniem, zaczerwienieniem, łojotokiem, wypryskami alergicznymi, grudkami i nagłym wysuszeniem skóry. W celu redukcji takich objawów lub jako ich profilaktykę eksperci Chantarelle zalecają zabiegi Ferulashi. To profesjonalna linia pielęgnacyjna opracowana wspólnie ze ekspertami z zakresu dermatologii. Terapia jest dedykowana wszelkim zaburzeniom strefy lipidowej. Wskazaniem jest skóra wrażliwa, atopowa, skłonna do alergii oraz dojrzała w okresie menopauzy. Bogaty i optymalnie skomponowany skład preparatów zapewnia kompleksowe działanie począwszy od regulacji poziomu sebum, nawilżenia i redukcji zmarszczek, po silne ukojenie oraz działanie przeciwzapalne. Wśród składników zastosowano m.in. kwas szikimowy i kwas ferulowy, jakie czynią tą linię niepowtarzalną.

 

Odpowiednia pielęgnacja domowa oraz profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym to recepta dla pięknego i zdrowego wyglądu. Każda pora roku wpływa inaczej na skórę. Z tego powodu wraz ze zmianą pory roku należy zastosować inną pielęgnację, inne preparaty. Nasza skóra zasługuje na regenerację i wsparcie szczególnie w tym trudnym dla niej okresie, jakim jest lato.

 

Zabiegi Chantarelle na lato