Kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej

Kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej

Kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej to niezbędny element pielęgnacji skóry. Zabiegi medycyny estetycznej to nie powierzchowna regeneracja czy odbudowa naskórka, a często mocna ingerencja w skórę silnymi aktywnymi preparatami lub technikami medycznymi. Zabiegi te mogą prowadzić do zaostrzenia istniejących problemów skóry lub pojawienia się zupełnie nowej dermatozy. Czasami dzieje się tak na skutek złego doboru dermoterapii, niewłaściwej higieny lub błędu lekarza podczas wykonywania zabiegu. Najczęściej jednak skóra reaguje zaczerwienieniem lub złuszczaniem bowiem na co dzień nie jest poddawana tak inwazyjnym działaniom.

 

Skutki zabiegów medycznych na skórze

Zabiegi medycyny estetycznej często bardzo inwazyjnie oddziałują na skórę. Należą do nich medyczne peelingi chemiczne o bardzo wysokim stężeniu kwasów i innych substancji, które dają głęboki efekt złuszczenia. Innym typem dermoterapii medycznych są silne zabiegi laserowe, ukierunkowane na redukcję zmarszczek i bruzd oraz usuwanie przebarwień. Do zabiegów medycyny estetycznej należą także zabiegi mezoterapii igłowej, gdy podskórnie wstrzykiwane są substancje lecznicze.

Zabiegi medycyny estetycznej silnie wpływają więc na skórę człowieka przez mocne chemiczne bądź mechaniczne jej podrażnianie, naświetlanie laserem czy traktowanie falami prądu zmiennego. Takie działania dają szybkie i widoczne efekty, ale niestety mogą wiązać się z też ryzykiem powikłań i podrażnień.  Skóra może zareagować stanem zapalnym, zaczerwienieniem i nadwrażliwością na zewnętrzne bodźce. Mogą zaostrzyć się niekorzystne objawy na skórze ze skłonnością do alergii, trądziku różowatego, naczynkowej i reaktywnej.

Skutkiem działania inwazyjnych zabiegów medycznych może być także uszkodzenie warstwy hydro-lipidowej, co uniemożliwia właściwe pełnienie jej funkcji ochronnej. Brak naturalnej warstwy tłuszczu na powierzchni skóry ułatwia parowanie wody, prowadząc do jej wysuszenia.

 

Najlepsze kosmetyki po zabiegach medycznych dla skóry wrażliwej, naczyniowej

Jeżeli po zabiegach medycyny estetycznej mamy skórę podrażnioną, zaczerwienioną, z objawami rumienia i stanów zapalnych oraz z wyraźnie rozszerzonymi naczynkami to należy ukierunkować działanie naprawcze na ukojenie stresu skóry. Kosmetyki powinny redukować podrażnienia i zaczerwienienia, wzmocnić naczynka, regenerować i odbudowywać funkcję bariery naskórkowej.

Linie preparatów Chantarelle zalecanych dla skóry reaktywnej, podrażnionej i skłonnej do rumienia:

  • Red Stop Couperose z antyoksydacyjnymi flawonoidami
  • Red Stop Rosacea ze stymulatorem produkcji beta-endorfin
  • C’Modular Age z multi-kompleksem stabilnej postaci witaminy C

 

Wybrane kosmetyki dla skóry przesuszonej po zabiegach medycyny estetycznej

Niedobór warstwy hydro-lipidowej i sebum można rekompensować stosując odpowiednie środki filmotwórcze, które dobrze pokrywają skórę i spełniają rolę płaszcza lipidowego. Dla skóry wysuszonej kuracją medyczną stosuje się więc preparaty bogate w składniki wiążące i utrzymujące nawilżenie. Preparaty naprawcze mają regenerować naskórek, wspomagać naturalne mechanizmy odnowy, działać okluzyjnie i wygładzająco.

Linie preparatów Chantarelle zalecanych dla skóry przesuszonej i pozbawionej ochrony lipidowej:

  • Sueprior Youth Boost z niacynamidem i kwasem GABA
  • Regenevia DNA z bogactwem składników morskich
  • Nutri Maxx z bio-retinolem i odmładzającymi peptydami

 

Warto więc przygotować się na ewentualne skutki uboczne inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Przed takim zabiegiem należy więc przygotować kosmetyki do pielęgnacji domowej, jakie ukoją, nawilżą i zregenerują skórę. Jeżeli kosmetyki domowe nie wystarczą, konieczna jest wizyta w gabinecie kostycznym, gdzie kosmetyczka odpowiednią dermoterapią złagodzi podrażnienia i wzmocni skórę.

 

Kosmetyki Chantarelle po zabiegach medycyny estetycznej