Kwasy szikimowy i ferulowy – nowi i wciąż nieco tajemniczy znajomi, dla skóry wrażliwej, reaktywnej, suchej, dojrzałej

Kwasy szikimowy i ferulowy – nowi i wciąż nieco tajemniczy znajomi, dla skóry wrażliwej, reaktywnej, suchej, dojrzałej

Dla skóry wrażliwej, reaktywnej, atopowej, odwodnionej, z dysfunkcją bariery hydrolipidowej polecamy dermokurację Ferulashi. Są to zabiegi dające spektakularne efekty działania dzięki nowotarskiemu zastosowaniu delikatnie złuszczających kwasów szikimowego i ferulowego.

 

Oba kwasy wpływają na znaczna poprawę funkcjonalności bariery ochronnej skóry i lepsze zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Te kwasy choć stosowane w peelingach chemicznych od pewnego czasu nie są chyba wystarczająco znane. Obydwa są łagodnie choć efektywnie działającymi czynnikami eksfoliującymi które mogą być stosowane w ciągu całego roku. Ale to dopiero początek ich wyjątkowych właściwości. Oba kwasy mają działanie antyoksydacyjne a to szczególnie ważne dzisiaj kiedy nasza skóra narażona jest na wiele czynników  zwiększających stres oksydacyjny. Wspiera to także odmładzające działanie peelingów opierające się na pobudzaniu i wzmacnianiu naturalnych procesów odbudowy skóry. Kwas szikimowy ma także działanie depigmentacyjne ponieważ hamuje biosyntezę melanin. Wykazano także jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Kwasy ferulowy ma działanie fotoprotekcyjne, zapobiega procesom starzenia się skóry, poprawia jej koloryt i chroni przed fotostarzeniem. Ale to nie koniec jego możliwości. Naukowcy odkrywają coraz to nowsze cudowne właściwości tej substancji. Jak się okazuje kwas ferulowy hamuje deponowanie beta-amyloidu dzieki czemu może stanowic  stanowić może bazę do wytwarzania leków na choroby układu nerwowego. Inne badania wskazują na korzystne działanie w przypadku nadciśnienia oraz w cukrzycy polegające na przeciwdziałaniu glikacji.

Kwasy szikimowy i ferulowy zastosowano w linii Ferulashi– całorocznej dermokuracji dedykowanej dla skóry z dysfunkcją bariery hydro-lipidowej, opracowanej specjalnie dla skóry wrażliwej, reaktywnej, bardzo suchej, dojrzałej, atopowej, skłonnej do alergii, także po inwazyjnych kuracjach estetycznych i medycznych. Spektakularne efekty działania zawdzięcza właśnie nowatorskiemu połączeniu delikatnie złuszczających kwasów szikimowego i ferulowego oraz bogatej kompozycji składników lipidotwórczych, nawadniających, antyoksydacyjnych i łagodząco-kojących, dając jednocześnie odmłodzenie i wygładzenie skóry.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert marki Chantarelle

 

 

 

 

Literatura

Mancuso C, Santangelo R. Ferulic acid: pharmacological and toxicological aspects. Food Chem Toxicol. 2014 (65) 185-95
Chen YH, Huang L, Wen ZH, Zhang C, Liang CH, Lai ST, Luo LZ, Wang YY, Wang GH.
Skin whitening capability of shikimic acid pathway compound. Eur Rev Med
Pharmacol Sci. 2016;20(6):1214-20

 

Kwas ferulowy i szikimowy w kosmetykach Chantarelle