Laser na twarz – poznaj zalety laseroterapii twarzy

Laser na twarz - laseroterapia twarzy

Laser na twarz to potoczne określenie laseroterapii twarzy. Nie jest to kompletna nowość w ofercie gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jednak dopiero od kilku lat zabiegi laserowe zyskują naprawdę dużą popularność. Popularny od lat laser frakcyjny to już nie jedyna forma zabiegów laserowych.

 

Obecnie ogromną popularność zyskują lasery fotodynamiczne LLLT, czyli low level laser therapy – lasery niskoenergetyczne. Terapia fotodynamiczna ma wiele zalet, w tym 200 efektów leczniczych związanych z redukcją stanów zapalnych, przyśpieszaniem gojenia ran, stymulowaniem regeneracji i działaniem antyoksydacyjnym. Laser fotodynamiczny LLLT jest dostępny w ofercie Chantarelle – zobacz go tutaj.

Laser na twarz, który nie powoduje podrażnień

Jednym z czynników rosnącej popularności jest pojawienie się nowej klasy laserów z brakiem skutków ubocznych w postaci podrażnień, łuszczenia się skóry i zaczerwienienia po zabiegu. Przekonujące są spektakularne efekty zabiegów laserowych widoczne już po pierwszym zabiegu. Do wyboru są trzy rodzaje terapii: laserowa, światłem LED, magnetoterapia polem magnetycznym, a także terapie łączone.

Jednoczesne zastosowanie terapii światłem i pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów terapeutycznych. Pole magnetyczne pobudza cyrkulację krwi i limfy, działa biostymulująco na fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Baner laser lllt PDT Master Chantarelle rodzaje swiatla LED LASER
Laser LLLT PDT Master Chantarelle

 

Jak działa światło LED/LASER?

Światło LED/LASER dociera do błon komórkowych i mitochondriów, które są centrami energetycznymi komórek, dzięki czemu komórki pobudzane są do regeneracji. Proces ten zwiększa syntezę elastyny i kolagenu w skórze, poprawia się też przepływ krwi i limfy. To pobudza naturalne własności odpornościowe komórek.

 

TOP5 najbardziej popularnych zabiegów laseroterapii na twarz

Usuwanie przebarwień

Jednym z najczęściej definiowanych celów laseroterapii jest usuwanie przebarwień, plam, rozstępów i blizn. Do tego celu wykorzystywane jest światło czerwone 650nm oraz zielone 525nm oraz impulsowa wiązka laserowa 635nm. Terapia trwa 15min i często jest wykonana z użyciem preparatów m.in. z witaminą C.

Redukcja zmarszczek, odmłodzenie i głęboka regeneracja

Aby poprawić kondycję skóry, należy przeprowadzić serię zabiegów z wykorzystaniem światła czerwonego 650nm, zielonego 525nm oraz niebieskiego 470nm. Dodatkowo włączane jest działanie impulsowego lasera 635nm. Zmarszczki można redukować na wiele sposobów idealnym połączeniem są zabiegi laserowe z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Dzięki temu otrzymujemy korzyści zarówno z fototerapii, jak i kwasów kosmetycznych. Metody te poprawiają kompleksowo wygląd skóry, odejmując widocznie kilka, a nawet kilkanaście lat.

Terapia laserem LLLT nie koliduje z metodami medycyny estetycznej, takimi jak botoks czy ostrzykiwanie osoczem, gdyż nie powoduje nagrzewania się tkanek. Nie skraca więc czasu działania paraliżującego botuliny kosmetycznej na połączenia nerwowe.

Terapia skóry ze skłonnością do trądziku różowatego oraz redukcja widoczności

Jedną z największych korzyści z zabiegów laseroterapii na twarz jest możliwość zredukowania trądziku pospolitego, trądziku dorosłych oraz trądziku różowatego. Do tego celu należy wykorzystać światło zielone 525nm oraz impulsowe światło lasera 650nm. Dla cer ze skłonnością do reaktywności, podrażnień przeznaczona jest linia RED STOP bazująca na kwasie azelainowym wykazującym kojące właściwości.

Terapia laserem trądziku pospolitego, redukcja nadmiaru sebum

Z kolei w terapii trądziku pospolitego, trądziku dorosłych oraz skóry mieszanej wykorzystuje się inne parametry światła: czerwone, niebieskie oraz UV-fioletowe. Redukcji ulega wydzielanie sebum, pory są widocznie oczyszczone i zwężone. Zabiegi takie stosujemy również dla cery mieszanej i młodzieńczej wymagającej oczyszczania. Problemy te poddajemy terapii światłem lasera 625nm.

Lifting laserowy twarzy

Największym problemem skóry twarzy po 50+ jest jej opadanie. Marzeniem wielu kobiet staje się lifting twarzy oraz szyi. W chirurgii plastycznej jest to jednak zabieg z wieloma przeciwwskazaniami i powikłaniami, dlatego warto rozważyć metody nieinwazyjne. Bardzo dobre, a w niektórych przypadkach nawet spektakularne efekty można osiągnąć za pomocą laseroterapii w połączeniu z terapią polem magnetycznym. Remodelling owalu twarzy i znaczną poprawę napięcia można osiągnąć wykonując terapię laserową wiązką impulsową 625nm i światłem czerwonym, zielonym oraz niebieskim.

Dodatkowo można przeprowadzić zabiegi na okolice oczu, które do zastosowanych metod wymagają dołożenia światła UV-fioletowego oraz ciągłego światła lasera 625nm.

Zobacz galerię efektów zabiegów z wykorzystaniem laseroterapii Chantarelle – tutaj.

 

te produkty mogą ci się spodobać