Algowa maska plastyczna – jak zrobić aksamitną i bez grudek?

Algowa maska plastyczna – jak zrobić aksamitną i bez grudek?

Algowa maska plastyczna to jeden z podstawowych produktów wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. Wykonanie jej nie nastręcza wielu trudności, chociaż tak jak ze wszystkim trzeba trochę wprawy. Jeżeli produkt jest dobry, jego rozrobienie i nałożenie jest dziecinnie proste.

 

Czego potrzebujesz, aby zrobić maskę plastyczną?

  • miękkiej gumowej miseczki
  • szpatułki
  • wody mineralnej
  • oraz oczywiście odpowiedniej maski algowej

Najtrudniejszym elementem jest oczywiście proporcja maski i wody. Maski Chantarelle mają taką właściwość, że wody można dodać na każdym etapie rozrabiania preparatu, dzięki czemu nie da się właściwie tego etapu zepsuć. Maskę rozrabiamy jak na poniższym filmiku ok. 2 minut aż do uzyskania gładkiej konsystencji bez grudek i wałków.

 

Jak działa maska z algami?

Maska z algami sprawdzi się w pielęgnacji każdego typu skóry, a szczególnie skóry podrażnionej i przesuszonej. Głównym jej składnikiem są algi morskie, które przez kosmetologów uznawane za bogate źródło witamin i minerałów. Algi to rośliny morskie pozwalają kompleksowo nawilżające i kojące skórę. Algi to rośliny morskie zaliczane do dużej rodziny wodorostów. Uznawano je za jedne z najstarszych organizmów na Ziemi. To jednokomórkowe lub wielokomórkowe organizmy, które są często wykorzystywane w branży spożywczej i kosmetycznej. Ich liczne pozytywne właściwości nadają im miano “superfoods”. Maska do twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków dla kobiet w każdym wieku. Oczyszczają, odświeżają skórę i dostarcają niezbędnych składników odżywczych. Spotykamy je w każdym gabinecie kosmetycznym.

Maska plastyczna zawiera tak zwany alginat, który podczas zabiegów kosmetycznych daje „efekt okluzji”. Oznacza to, że tworzy „film” na skórze, który powoduje zmniejszenie TEWL (Transepidermal Water Loss – transepidermalna utrata wody). Preparat otwiera także pory skóry i pomaga wniknąć zaaplikowanym wcześniej składnikom aktywnym.

Alginat to substancja w postaci proszku, o wysokiej porowatości, uzyskana ze ściany komórki algi. Podczas zabiegu proszek mieszamy z wodą o temperaturze poniżej 36 st. C. Zmieszany z cieplejszą wodą zbyt szybko zastygłby. Tworzy się zawiesina o konsystencji gęstej śmietany, która nakładana jest na twarz, szyję lub dekolt, biust. Po kilku minutach zawiesina tężeje, dzięki czemu można ją ściągnąć jako jeden „gumowy” płat.

 

 

Algowe maski plastyczne Chantarelle