Algowa maska plastyczna – jak zrobić aksamitną i bez grudek?

Algowa maska plastyczna to jeden z podstawowych produktów wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. Wykonanie jej nie nastręcza wielu trudności, chociaż tak jak ze wszystkim trzeba trochę wprawy. Jeżeli produkt jest dobry, jego rozrobienie i nałożenie jest dziecinnie proste.

 

Czego potrzebujesz, aby zrobić maskę plastyczną?

  • miękkiej gumowej miseczki
  • szpatułki
  • wody mineralnej
  • oraz oczywiście odpowiedniej maski algowej

Najtrudniejszym elementem jest oczywiście proporcja maski i wody. Maski plastyczne Chantarelle mają taką właściwość, że wody można dodać na każdym etapie rozrabiania preparatu, dzięki czemu nie da się właściwie tego etapu zepsuć. Maskę rozrabiamy jak na poniższym filmiku ok. 2 minut aż do uzyskania gładkiej konsystencji bez grudek i wałków.

 

Jak działa algowa maska plastyczna?

Maska plastyczna zawiera tak zwany alginat, który podczas zabiegów kosmetycznych daje „efekt okluzji”. Oznacza to, że tworzy „film” na skórze, który powoduje zmniejszenie TEWL (Transepidermal Water Loss – transepidermalna utrata wody). Preparat otwiera także pory skóry i pomaga wniknąć zaaplikowanym wcześniej składnikom aktywnym.

Alginat to substancja w postaci proszku, o wysokiej porowatości, uzyskana ze ściany komórki algi. Podczas zabiegu proszek mieszamy z wodą o temperaturze poniżej 36 st. C. Zmieszany z cieplejszą wodą zbyt szybko zastygłby. Tworzy się zawiesina o konsystencji gęstej śmietany, która nakładana jest na twarz, szyję lub dekolt, biust. Po kilku minutach zawiesina tężeje, dzięki czemu można ją ściągnąć jako jeden „gumowy” płat.

 

 

Algowe maski plastyczne Chantarelle

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności