Algowa maska plastyczna – jak zrobić aksamitną i bez grudek?

Algowa maska plastyczna – jak zrobić aksamitną i bez grudek?

Algowa maska plastyczna to jeden z podstawowych produktów wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. Wykonanie jej nie nastręcza wielu trudności, chociaż tak jak ze wszystkim trzeba trochę wprawy. Jeżeli produkt jest dobry, jego rozrobienie i nałożenie jest dziecinnie proste.

 

Czego potrzebujesz, aby zrobić maskę plastyczną?

  • miękkiej gumowej miseczki
  • szpatułki
  • wody mineralnej
  • oraz oczywiście odpowiedniej maski algowej

Najtrudniejszym elementem jest oczywiście proporcja maski i wody. Maski Chantarelle mają taką właściwość, że wody można dodać na każdym etapie rozrabiania preparatu, dzięki czemu nie da się właściwie tego etapu zepsuć. Maskę rozrabiamy jak na poniższym filmiku ok. 2 minut aż do uzyskania gładkiej konsystencji bez grudek i wałków.

 

Jak działa maska z algami?

Maska z algami sprawdzi się w pielęgnacji każdego typu skóry, a szczególnie skóry podrażnionej i przesuszonej. Głównym jej składnikiem są algi morskie, które przez kosmetologów uznawane za bogate źródło witamin i minerałów. Algi to rośliny morskie pozwalają kompleksowo nawilżające i kojące skórę. Algi to rośliny morskie zaliczane do dużej rodziny wodorostów. Uznawano je za jedne z najstarszych organizmów na Ziemi. To jednokomórkowe lub wielokomórkowe organizmy, które są często wykorzystywane w branży spożywczej i kosmetycznej. Ich liczne pozytywne właściwości nadają im miano “superfoods”. Maska do twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków dla kobiet w każdym wieku. Oczyszczają, odświeżają skórę i dostarcają niezbędnych składników odżywczych. Spotykamy je w każdym gabinecie kosmetycznym.

Maska plastyczna zawiera tak zwany alginat, który podczas zabiegów kosmetycznych daje „efekt okluzji”. Oznacza to, że tworzy „film” na skórze, który powoduje zmniejszenie TEWL (Transepidermal Water Loss – transepidermalna utrata wody). Preparat otwiera także pory skóry i pomaga wniknąć zaaplikowanym wcześniej składnikom aktywnym.

Alginat to substancja w postaci proszku, o wysokiej porowatości, uzyskana ze ściany komórki algi. Podczas zabiegu proszek mieszamy z wodą o temperaturze poniżej 36 st. C. Zmieszany z cieplejszą wodą zbyt szybko zastygłby. Tworzy się zawiesina o konsystencji gęstej śmietany, która nakładana jest na twarz, szyję lub dekolt, biust. Po kilku minutach zawiesina tężeje, dzięki czemu można ją ściągnąć jako jeden „gumowy” płat.

 

 

Algowe maski plastyczne Chantarelle

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności