MAXI-LIP™ – bankietowy efekt dla najpiękniejszych ust

CHANTARELLE MAXI LIP

Pełne i jędrne usta to mniej czy bardziej skryte marzenie wielu kobiet. Nie każda gotowa jest na zabieg medycyny estetycznej, taki jak zastosowanie wypełniaczy wolumetrycznych. Są to zabiegi inwazyjne, a efekt może być przesadzony lub nienaturalny. Czy nie można znaleźć innego łagodniejszego sposobu? Czy nie możemy zachęcić naszego organizmu do osiągnięcia takiego rezultatu własnymi siłami? Jakie zadania należy mu postawić?

 

 

Jędrne usta muszą posiadać właściwy poziom kolagenu. By wyglądały na pełne i duże – muszą zawierać składniki wypełniające, najlepiej naturalnie wiążące wodę, takie jak glikozoaminoglikany (GAG). Pojawia się pytanie jak zmobilizować komórki naszych ust, aby zrealizowały to zadanie?

 

Badania naukowe przynoszą nam odpowiedź na te pytania w postaci biomimetycznego peptydu MAXI-LIP™ (Gorouhi i Maibach 2009). Stymuluje on syntezę kolagenu i glikozoaminoglikanów, co skutkuje zwiększeniem jędrności i zwiększeniem objętości ust.

 

MAXI-LIP™ to trójpeptyd, który działając poprzez specyficzne receptory zlokalizowane na fibroblastach, stymuluje syntezę kolagenu i GAG. W badaniach in vitro synteza kolagenu wzrastała nawet o przeszło 350% w ciągu 24 godzin, a stężenie nowosyntetyzowanych glikozoaminoglikanów o blisko 150%. W badaniu klinicznym, w którym oceniano efekty stosowania MAXI-LIP™ na usta w ciągu 30 dni przekładało się to istotną poprawę. Zaobserwowano zmniejszenie ilości zmarszczek o 29% i poprawę nawilżenia ust o 60%.  

 

W sensorycznym badaniu panelowym oceniano szereg cech. Wszyscy uczestnicy uznali, że następuje poprawa ogólnego stanu ust po użyciu kosmetyku z peptydem. 70% uczestników ponadto uznało, że zwiększył się komfort skóry i gładkość ust oraz wystąpił efekt ochronny, a 60%, że zmniejszyło się złuszczanie.

 

Badano także zmianę objętości ust. 90% uczestników potwierdziło zwiększenie objętości, a bezkontaktowe badanie spektromorfometryczne wykazało, że średni wzrost objętości ust wyniósł 40,7% w okresie 30 dni stosowania preparatu zawierającego składnik MAXI-LIP™.

 

MAXI-LIP™ wykorzystano w profesjonalnym LIP VOLUME SERUM z linii AGEMELAN HOLISTIC do zabiegów fotodynamicznych PDT z laserem LLLT. Zastosowanie tego oligopeptydu pozwala zwiększyć objętość warg z szybkim „efektem bankietowym” bez ryzyka zagrożeń i bólu, a jednocześnie zmiękcza je i nawilża. Dzięki MAXI-LIP™ usta stają się lepiej nawodnienie, bardziej jędrne i gładkie.

 

CHANTARELLE esklep AGEMELAN HOLISTIC

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

Literatura
•    Gorouhi, F., i Maibach H.I. “Role of topical peptides in preventing or treating aged skin.” International journal of cosmetic science 31.5 (2009): 327-345.

 

 

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności