Mikrobiom skóry – jak chronić skórę przed patogenami?

Mikrobiom skóry – jak chronić skórę przed patogenami?

Mikrobiom skóry (mikroflora, mikrobiota) to termin, który określa ogół mikroorganizmów występujących w danym środowisku, w tym wypadku na ludzkiej skórze. Jest ona zasiedlana przez bakterie, grzyby, wirusy i roztocza. Większość mikroorganizmów zasiedlających skórę jest nieszkodliwa i funkcjonuje w symbiozie z komórkami skóry.

 

Równowaga mikrobiomu skóry

Wzrost szkodliwych patogenów na powierzchni skóry utrudnia obecność płaszcza hydrolipidowego, który zakwasza środowisko do pH od 4 do 6,5 oraz zawiera związki o działaniu przeciwbakteryjnym (dermicydyna, lizozym, sebum). Jednak czasami równowaga mikrobiomu zostaje zakłócona i następuje namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Wtedy należy wybrać skuteczne kosmetyki antybakteryjne.

Skala pH jest często spotykana w kosmetyce. Dlaczego? Służy ona do odróżnienia odczynów zasadowych od kwasowych i określenia ich stężenia. Rozróżniamy odczyn:

  • zasadowy – pH > 7
  • obojętny – pH = 7
  • kwasowy – pH < 7

 

Od czego zależy nasze pH?

Naturalna wartość pH skóry waha się między 4,5 a 6,2, czyli jest lekko kwasowa. Jej pH zależy od wieku, płci, diety i patogenów zasiedlających skórę. Lekko kwasowe pH daje skórze ochronę przed szkodliwymi bakteriami, grzybami i pleśniami oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Za utrzymanie takiego pH odpowiadają obecny w pocie kwas mlekowy i jego sole (mleczany) oraz naturalna flora bakteryjna skóry i nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w łoju.

 

Mikrobiom skóry i kosmetyki antybakteryjne

Kosmetyki antybakteryjne mogą skutecznie walczyć z patogenami na naszej skórze. Wszystkie preparaty Agemelan i Sebumelan Holistic mają niższe, lekko kwaśne pH 4,5 – dzięki czemu wzmacniają barierę ochronną skóry przed uszkodzeniami i patogenami, jak bakterie, grzyby, pleśnie.

Preparaty te zawierają także wiele antybakteryjnych i przeciwzapalnych składników aktywnych, które chronią naturalny mikrobiom skóry i utrzymują optymalny poziom pH.(lekko kwaśne pH) oraz wspomagają działanie bariery hydro-lipidowej.

 

Agemelan Holistic

Program odmładzająco-naprawczy, rozjaśniający przebarwienia i koloryt, dla skóry z fototypem I-IV, z przebarwieniami i nierównym kolorytem, zwłaszcza suchej, naczynkowej, z symptomami przedwczesnego starzenia i fotostarzenia, dojrzałej, ze zmarszczkami.

Program Agemelan Holistic koncentruje się nie tylko na redukcji powstałych uszkodzeń skóry w postaci zmian pigmentacyjnych, lecz także na poprawie kondycji skóry i jej funkcji bariery ochronnej, których osłabienie powoduje pojawienie się i pogłębienie tych zmian, a także częste nawracanie problemu. To holistyczny program dla odzyskania skóry świetlistej, odmłodzonej, lepiej nawilżonej i elastycznej, bez przebarwień i z wyrównanym kolorytem.

 

Sebumelan Holistic

Program normalizujący i rozjaśniający o pH 4,5, przeznaczony dla skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej; do redukcji przebarwień pozapalnych i blizn. To program oparty na nowoczesnych składnikach aktywnych ukierunkowanych na działanie przeciwzapalne, regulujące sebum, odmładzające i rozjaśniające.

Program ma także intensywne działanie odmładzające poprzez regenerację kolagenu i struktury skóry oraz detoksykację komórkową poprzez stymulację enzymatyczną aktywności sirtuin. Sebumelan Holistic to holistyczny program dla odzyskania skóry oczyszczonej, wzmocnionej i rozjaśnionej bez przebarwień pozapalnych i blizn. Zawiera kosmetyki antybakteryjne do zabiegów w gabinecie kosmetycznym i do pielęgnacji domowej.

 

Kosmetyki dla ochrony mikrobiomu

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności