Mikrodermabrazja, czyli peeling idealny – efekty i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja, czyli peeling idealny – efekty i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja, zwana też peelingiem kontrolowanym, to metoda mechanicznego złuszczania naskórka przy pomocy mikrokryształków. Zabieg wykonuje się urządzeniami ze ścierającymi głowicami lub strumieniami kryształków, które uderzają w skórę z dużą prędkością.

 

Mikrodermabrazja – rodzaje peelingów

Rozróżniamy mikrodermabrazję diamentową (bezpyłowa) z użyciem głowic diamentowych. Popularna jest również mikrodermabrazja z wykorzystaniem głowic korundowych z kryształkami tlenku glinu (korundu). Inna metodą, którą zaliczamy do mikrodermabrazji jest oksydermabrazja (oxyaquabrazja) – zabiegi wodno-tlenowy, podczas którego obumarły naskórek złuszczany jest tlenem i solą fizjologiczną.

Oksydermabrazja jest zabiegiem łagodniejszym, dlatego można wykonać go przy skórze naczynkowej i wrażliwej. Kolejna metoda tego peelingu jest stosowana przy użyciu specjalnych kremów do mikrodermabrazji – aplikowanych manualnie. Podczas zabiegów mikrodermabrazji nie tylko są ścierane martwe komórki, ale i stymuluje się produkcję kolagenu i elastyny.

Podsumujmy: dostępna jest mikrodermabrazja diamentowa, korundowa, oksydermabrazja oraz peeling w formie kremu do manualnego wcierania

Peeling mikrodermabrazji jest przeznaczony przede wszystkim dla cery:

  • normalnej
  • suchej
  • mieszanej
  • tłustej
  • dojrzałej

Szczególne wskazania dla mikrodermabrazji: trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy), zaskórniki, prosaki, łojotok, rogowacenie okołomieszkowe, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia i odbarwienia, uszkodzenia posłoneczne, szorstki, zrogowaciały naskórek, wiotkość skóry, rozstępy, cellulit.

Natomiast przeciwwskazania to: stany zapalne skóry, trądzik różowaty, trądzik pospolity w stadium zapalnym, łuszczyca, bliznowce, płytko unaczyniona skóra, zakażenia grzybiczne skóry (otwarte rany), znamiona, naczyniaki jamiste, nowotwory skóry.

 

Krem do mikrodermabrazji SILVER-DERMA PLUS 44%

 

Peelingi i mikrodermabrazja, które mogą cię zainteresować

Zarządzaj plikami cookies