PDT BLACK ESSENTIAL Anty-Smog przeciw zanieczyszczeniom

CHANTARELLE PDT Black Essential Anty Smog s

Jak ochronić swoją skórę przed negatywnym działaniem smogu przez cały rok? Zanieczyszczenie środowiska jest jednym z największych zagrożeń dla naszego organizmu. Mieszkamy najczęściej w miastach, gdzie jesteśmy narażeni na różnorodne zanieczyszczenia, pochodzące z wielu źródeł jednocześnie. Zimą dymią kominy, latem w bezwietrzne dni smog tworzy się ze spalin aut.

 

 

Głównymi składnikami zanieczyszczeń są: pył zawieszony, dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenek węgla, ozon, metale ciężkie czy węglowodory aromatyczne. Liczne badania wykazują, że są one przyczyną schorzeń takich jak nowotwory, astma i alergie. Słusznie obawiamy się pyłów, które wdychamy, a jednocześnie rośnie świadomość zagrożeń związanych z ich wpływem na skórę.

 

Zanieczyszczenie powietrza mogą powodować problemy alergiczne, rozwinąć się w dermatozy m.in. atopowe zapalenie skóry oraz przyspieszyć procesy starzenia skóry. Smog wpływa na starzenie podobnie jak znane wcześniej czynniki: promieniowanie UV i dym papierosowy, a skutek jest ten sam co w przypadku starzenia chronologicznego: pogarsza się stan skóry –staje się ona przesuszona i wrażliwa, pojawiają się zmiany pigmentacyjne i zmarszczki. Zanieczyszczenia w podobny sposób mogą wpływać także na stan włosów, czyniąc je suchymi i matowymi, a także kruchymi i łamliwymi.

 

Jak możemy przeciwdziałać tym zagrożeniom? Wydaje się, że nie ma jednego rozwiązania ponieważ zagrożenia są różnorodne, a mechanizmy ich działania skomplikowane. Wskazane jest zidentyfikowanie najważniejszych czynników i wybór możliwie najlepszych środków zaradczych. Pierwszą myślą jest odizolowanie się od zanieczyszczeń. Nie proponujemy jednak kombinezonów, jakie noszą służby zwalczające skażenia chemiczne. Dla ochrony i wzmocnienia skóry możemy skorzystać ze znacznie subtelniejszych rozwiązań takich, jak zabiegi i kosmetyki CHANTARELLE zawierające składniki chroniące przed zanieczyszczeniami środowiskowymi.

 

Przykładem takiego składnika jest POLLUSTOP. Tworzy on na powierzchni skóry barierę przed zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV. Zbudowany jest z anionowych polisacharydów o wysokiej masie cząsteczkowej. Badania wykazują jego wysoką skuteczność względem szerokiego spektrum zanieczyszczeń. Procesy starzenia są jednak złożone i zależne od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa stres oksydacyjny wywoływany przez reaktywne formy tlenu i powiązany ze szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Badania udowodniły skuteczność ochrony skóry przez POLLUSTOP przed wpływem cząstek zawieszonych także z frakcji PM 2.5 oraz metali ciężkich. Zagrożeniem dla naszej skóry mogą być także środki czystości, które stosujemy w domu. Jednak również przed ich negatywnym wpływem zabezpieczy skórę POLLUSTOP. Podsumowując – POLLUSTOP pozwala zmniejszyć odkładanie się cząstek zawieszonych i metali ciężkich, co skutkuje obniżeniem poziomu wolnych rodników, zmniejszeniem stresu oksydacyjnego i peroksydacji lipidów.

 

Wzmocnienie pierwszej bariery ochronnej skóry jaką daje POLLUSTOP i wprowadzenie dodatkowego działania antyoksydacyjnego można powierzyć takiemu składnikowi jak RESISTRESS. Ma on działanie antyoksydacyjne, wspierające naturalne procesy zachodzące w skórze. Ponieważ jednym z czynników starzenia jest promieniowanie UV, przeciwko niemu można użyć inny aktywny surowiec – VECTICELL CURCUMIN. Jest to produkt stworzony w celu naprawy skóry narażonej na częstą ekspozycję słoneczną oraz do redukcji oznak starzenia związanych z efektem promieniowania słonecznego. Jego działanie ma charakter antyoksydacyjny, ale powoduje także uszczelnienie naczyń krwionośnych i zmniejszenie zaczerwienienia. Wspomaga też syntezę kolagenu, a przez to wspiera regenerację naskórka.

 

Wymienione składniki wykorzystane zostały w zbiegu CHANTARELLE – PDT BLACK ESSENTIAL ANTY-SMOG. Mimo, iż działają na różne sposoby, synergistycznie wpływają na zmniejszenie stresu oksydacyjnego i jego negatywnych skutków. Miejscem kumulowania się stresu oksydacyjnego związanego z metabolizmem komórkowym są mitochondria w komórkach. Dlatego w nich właśnie potrzebne jest działanie regeneracyjne. Niskoenergetyczne promieniowanie laserowe, o długości fali 635 nm ma działanie naprawcze związane z funkcjonowaniem mitochondriów. Aktywną formułę PDT BLACK ESSENTIAL ANTY-SMOG warto więc wzmocnić działaniem lasera niskoenergetycznego o właściwościach regeneracyjnych. Bariera polisacharydowa, ochrona antyoksydacyjna i regeneracja komórkowa pod wpływem lasera – tak kompleksowe działanie odnowy skóry daje zabieg PDT BLACK ESSENTIAL SERUM ANTY-SMOG przeciw zanieczyszczeniom miejskim.

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

CHANTARELLE esklep PDT BLACK ESSENTIAL anty smog

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności