Peeling enzymatyczny – dla jakiej skóry jest idealny?

Peeling enzymatyczny – dla jakiej skóry jest idealny?

Peeling enzymatyczny to jeden z najbardziej popularnych peelingów na rynku kosmetycznym. Tu możesz przeczytać również o peelingu chemicznym, mechanicznym (typu scrub) oraz eksfoliacji kwasami AHA, BHA i innymi. W naszej skórze nieustannie trwa proces powstawania i obumierania komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku powierzchni naskórka i tworzą tam warstwę ochronną dla skóry przed wysuszeniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Następnie komórki te obumierają i złuszczają się, a ich miejsce zastępują nowe. Taki cykl wymiany komórek trwa około 28 dni. Z biegiem lat przebiega on wolniej, zaś skóra coraz częściej wydaje się być szara, szorstka i przesuszona. Dlatego pomagamy skórze stosując rożnego rodzaju zabiegi złuszczania naskórka – zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i podczas pielęgnacji domowej.

 

Peeling enzymatyczny – mechanizm działania

Peelingi enzymatyczne rozpuszczają komórki dzięki aktywnym substancjom chemicznym lub roślinnym (np. bromelanina i papaina). Substancje te umożliwiają pozbycie się martwych komórek naskórka poprzez penetracje warstwy rogowej, rozpuszczanie kreatyny i rozluźnienie połączeń międzykomórkowych. Peelingi enzymatyczne mają konsystencję gładką – kremu bez wyczuwalnych grudek.

Peeling nakładamy na skórę i pozostawiamy ok. 7-10 min., następnie zmywamy wodą i tonizujemy skórę. W gabinecie kosmetycznym peeling jest wykonywany najczęściej pod wapozonem (urządzenie z parą wodną kierowaną na pielęgnowaną skórę).

Pod wpływem ciepła enzymy szybciej rozpuszczają spoiwo międzykomórkowe. Powoduje to oderwanie się martwych komórek i wygładzenie się skóry.

Peelingi enzymatyczne są delikatniejsze od mechanicznych jednak nie zalecane dla osób z objawami trądziku różowatego lub zmianami ropnymi. Natomiast mogą być stosowane dla wielu innych rodzajów skóry takich jak:

  • skóra normalna
  • cera mieszana
  • tłusta i przetłuszczająca się
  • skóra dojrzała, również z głębokimi zmarszczkami i bruzdami
  • skóra wrażliwa
  • cera naczyniowa

 

Peelingi enzymatyczne Chantarelle

One thought on “Peeling enzymatyczny – dla jakiej skóry jest idealny?

  1. Justyna says:

    Moja sucha i wrażliwa skóra przyjmuje tylko enzymatyczne peelingi i jakiś czas temu miałam taki zabieg w pakiecie w Państwa gabinecie.

Comments are closed.