Peelingi dla reaktywnej i wrażliwej skóry

peelingi dla cery wrażliwej, naczynkowej

WIOSENNE ODMŁODZENIE – ODBUDOWA – REGENERACJA

Jakie peelingi chemiczne można wykonać dla wyjątkowo wrażliwej i reaktywnej skóry? Jak pielęgnować skórę po zabiegu peelingu chemicznego, aby podtrzymać jego efekt? Jakie składniki aktywne powinny zawierać preparaty stosowane po zabiegu? Czy można przeprowadzać zabiegi w słoneczne dni? Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem naszej kapryśnej pogody?

 

Każdy z nas marzy o pięknej skórze, a po mroźnej zimie myślimy o jej regeneracji i odbudowie. Nietypowo późne przebudzenie wiosny, gwałtowne przejście z temperatur ujemnych na prawdziwe wiosenne w dzień, a nadal niskie w nocy; przebudzenie życia roślin i rozpoczęcia „sezonu” pyłków – na pewno nie ułatwiają realizacji wiosennych postanowień.

 

 

Tak zmienna aura to ogromne wyzwanie przy odzyskiwania i utrzymaniu doskonałej kondycji skóry, zwłaszcza wrażliwej, reaktywnej, problematycznej, do których można zaliczyć:
•    SKÓRĘ Z NACZYNKAMI I SKŁONNOŚCIĄ DO RUMIENIA
•    SKÓRĘ WRAŻLIWĄ, REAKTYWNĄ, Z OBJAWAMI SKÓRY ATOPOWEJ I ALERGII

Przy takich typach skóry na pewno nie powinniśmy wykonywać peelingów chemicznych, jak kwas glikolowy czy mlekowy – o wysokim stężeniu i niskich pH. Te zabiegi pozostawmy dla skóry, która będzie je dobrze tolerować i odpowie oczekiwanym efektem zabiegu.

 

CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics poleca natomiast specjalne procedury zabiegowe z niedrażniącymi kwasami „całorocznymi”, które można wykonywać o każdej porze roku i które przeznaczone są dla skóry trudnej. Bardzo ważny jest również dobór preparatów pielęgnacyjnych po aplikacji kwasów, które pomogą zredukować problem.

 

SKÓRA NACZYNKOWA, Z RUMIENIEM I TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM

Jeśli masz skórę z naczynkami, wrażliwą lub z objawami rumienia i trądzika różowatego, bezskutecznie walczysz z zamykaniem naczynek – polecamy linię RED STOP Couperose lub RED STOP Rosacea Sensitive Skin. W zabiegu aplikowane są specjalne, niedrażniące kwasy laktobionowy, azelainowy i glukonolakton, a następnie preparaty po peelingu z bogatą formułą składników biotechnologicznych i roślinnych. Efekt RED STOP to redukcja objawów podrażnień – zaczerwienień i ognisk zmian naczyniowych; wzmocnienie, uszczelnienie i obkurczenie naczynek oraz poprawa ich elastyczności; wzmocnienie i odbudowa funkcji bariery naskórkowej i poprawa kondycji skóry; wzmocnienie odporności na stres i autoregeneracji. Skóra po aplikacji jest uspokojona, odprężona z poczuciem komfortu, z wyraźnie zredukowanymi zaczerwienieniami i objawami podrażnień, wzmocniona, z mniej widocznymi zmianami naczyniowymi, doskonale nawilżona i wygładzona, dobrze odżywiona z odzyskanym zdrowym i jaśniejszym kolorytem. Zabieg gabinetowy RED STOP Couperose dla skóry naczynkowej i RED STOP Rosacea dla skóry ekstremalnie wrażliwej z trądzikiem różowatym z uzupełniająca pielęgnacją domową zapewni kompleksowe działanie innowacyjnych składników aktywnych.

 

SKÓRA WRAŻLIWA, ALERGICZNA, Z OBJAWAMI AZS I ALERGII

Jeśli masz skórę wrażliwą, reaktywną, z objawami AZS, skłonną do alergii, suchą polecamy linię FERULASHI. W zabiegu gabinetowym stosujemy zestaw odmładzająco-peelingujących kwasów ferulowego i szikimowego oraz preparaty bogate w aktywne składniki lipidowe i łagodzące, wzmacniające barierę skórną. Kwas ferulowy jest doskonałym odmładzającym antyoksydantem redukującym wolne rodniki, a kwas szikimowy to niedrażniący kwas peelingujący, stymulujący odnowę komórkową, którego dobrane stężenie w zabiegu FERULASHI odpowiada sile działania 50% kwasu glikolowego! Bez efektu podrażnienia! Nie stosujemy więc kwasu glikolowego, który, jak i inne rodzaje peelingów, może być zbyt agresywny dla tej wyjątkowo trudnej skóry. Nie mniej ważnym etapem w kuracji trudnej skóry jest dostarczenie odpowiednich, nowoczesnych składników odbudowujących barierę lipidową i nawadniających, zarówno w zabiegu gabinetowym, jak i w pielęgnacji domowej. Nasze preparaty FERULASHI Home Care zawierają doskonały zestaw składników: ceramido-twórczych, inteligentnie długotrwale nawadniających oraz kojąco-łagodzących – co pozwala uzyskać oczekiwany efekt odmłodzenia, uspokojenia i wzmocnienia.

 

CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics wprowadziła innowacyjne zastosowanie kwasu szikimowego i ferulowego we wrześniu 2012, także w aplikacjach metodą magneto-fotodynamiczną laserem własnego know-how PHOTO-DYNAMIQ®, za co została nagrodzona już trzema złotymi medalami.

 

OCHRONA PRZED UVA/UVB

Niezwykle istotne dla cer wrażliwych jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna. Konieczne jest używanie produktów dających ochronę zarówno przed promieniami UVB – odpowiedzialnymi za oparzenia słoneczne oraz UVA – fotostarzenie. Pamiętajmy bezwzględnie o unikaniu zbytniej ekspozycji słonecznej i stosowaniu kremów dziennych o wysokim faktorze SPF, które w liniach RED STOP i FERULASHI są na bardzo wysokim poziomie SPF 20-35.

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności