PLANT PLASMA – intensywne odmłodzenie i regeneracja skóry

CHANTARELLE Plant Plasma s

PLANT PLASMA to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano CZYNNIKI WZROSTU w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca. Poprawia główne parametry skóry: gęstość, napięcie, nawilżenie i wygładzają zmarszczki oraz chroni mikrobiom skóry. Aplikacja łączy metodę laserową PDT / LED z technikami mechanicznymi (rollery, mikroigły, dermapeny).

 

 

JAK DZIAŁAJĄ CZYNNIKI WZROSTU?

 

Komórkowe czynniki wzrostu to substancje sygnałowe występujące naturalnie w organizmie człowieka, także w skórze, które stymulują wzrost, namnażanie i różnicowanie komórek. Są to białka lub peptydy lub substancje niebiałkowe (steroidy), które odpowiadają za sygnalizację  międzykomórkową. Ich zadaniem jest komunikacja między komórkami naskórka oraz skóry i przekazanie sygnału do odpowiednich komórek.  Wydzielane czynniki wzrostu są rozpoznawane przez receptory – białka powierzchniowe komórek docelowych, co rozpoczyna kaskadę różnorodnych reakcji, w tym aktywację naturalnych procesów odnowy skóry dla jej odmłodzenia.  

Czynniki wzrostu są funkcjonalnymi przekaźnikami między komórkami, a ponieważ czynniki wzrostu odgrywają kluczową rolę w procesie odnowy skóry, są niezbędne dla odmłodzenia skóry.

Wśród czynników wzrostu istotnych dla skóry można wymienić: EGF (epidermal growth factor) – epidermalny czynnik wzrostu, FGF (fibroblast growth factor) – czynniki wzrostu fibroblastów, PDGF (platelet-derived growth factor) – płytkopochodny czynnik wzrostu i TGF (transforming growth factor) – transformujące czynniki wzrostu.

 


 

ZNACZENIE CZYNNIKÓW WZROSTU
SYGNAŁ DO ODNOWY I ODMŁODZENIA

 

Wraz z wiekiem spada efektywność procesów regeneracyjnych skóry, która traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, suchość, szorstkość, przebarwienia i inne objawy starzenia. Zmniejsza się także zdolność czynników wzrostu w skórze do uruchomienia procesów naprawczych. Zaawansowane zabiegi odmładzające polegają na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do odbudowy i intensyfikacji naturalnych procesów regeneracyjnych, które pozwalają na zahamowanie procesów starzenia i odzyskanie zdrowszego i młodszego wyglądu skóry.   Metodą na precyzyjne aktywowanie procesów regeneracyjnych jest stosowanie preparatów zawierających naturalne substancje sygnałowe organizmu aktywujące procesy wzrostu i namnażania komórek, czyli CZYNNIKI WZROSTU. Substancje takie mogą być izolowane z materiału biologicznego  lub wytwarzane metodami biotechnologicznymi.

KOSMETOLOGIA REGENERACYJNA – BIOSTYMULACJA – to trend w kosmetologii estetycznej, której celem jest uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry w warunkach spowolnienia mechanizmów odnowy spowodowanych wiekiem i innym czynnikami starzenia.

 


 

PLANT PLASMA CHANTARELLE
CZYNNIKI WZROSTU UKIERUNKOWANE NA PROBLEM

 

CHANTARELLE PLANT PLASMA kobietaPLANT PLASMA CHANTARELLE to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy.  

 

Uzyskanie ukierunkowanego efektu regeneracyjnego skóry umożliwiły nowoczesne metody biotechnologiczne, dzięki którym wytwarza się i izoluje się z roślin CZYNNIKI WZROSTU IDENTYCZNE Z LUDZKIMI, a równocześnie zachowujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pozyskane czynniki wzrostu to peptydowe syntetyczne ludzkie czynniki wzrostu.  

 

Uzyskane biozgodne preparaty ludzkich czynników wzrostu takich jak transformujący czynnik wzrostu beta (TGF-β) czy epidermalny czynnik wzrostu (EGF) są identyczne z wytwarzanymi w skórze czynnikami wzrostu, są także sterylne i wysoko aktywne. Jednocześnie są wolne

  • od składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego,
  • od endotoksyn
  • od konserwantów.  

 

Czynniki wzrostu są skuteczne zarówno podawane powierzchniowo na skórę (przenikanie poprzez mieszki włosowe, kanaliki potowe lub oddziaływanie powierzchniowe wywołujące efekt fizjologiczny), jak i wprowadzane za pomocą mikronakłuwania czy technik laserowych.  

 

Linia zabiegowa PLANT PLASMA CHANTARELLE to intensywna dermokuracja z CZYNNIKAMI WZROSTU, stymulująca skórę do odnowy,  przeciwstarzeniowa i rewitalizująca, która dzięki aktywizacji naturalnych procesów odnowy poprawia parametry skóry: gęstość, napięcie, nawilżenie, wypłyca zmarszczki i wzmacnia strukturę kolagenu.  

 

Obejmuje preparaty zabiegowe i kremy pielęgnacyjne, które bazują na roślinnych czynnikach wzrostu o udowodnionych efektach działania:  
•    EGF Epidermalnego czynnika wzrostu: intensywne działanie przeciwstarzeniowe, rewitalizacja i poprawa wyglądu skóry – redukcja zwiotczeń i zmarszczek, regeneracja naskórka, normalizacja nawilżenia i wielkości porów. Poprawa parametrów i wyglądu skóry to efekt stymulacji namnażania keratynocytów, a przez to wzmożonej syntezy kolagenu (kolagenu młodego +123% w ciągu 7 dni od aplikacji), elastyny (+45% w ciągu 7 dni od aplikacji) i fibronektyny. Efektem jest także zwiększenie biosyntezy kwasu hialuronowego w keratynocytach pod wpływem EGF.  
•    TGF-β2 Transformującego czynnika wzrostu beta: działanie odmładzające w przypadku starzenia chronologicznego jak i zewnątrzpochodnego poprzez promowanie wzmożonych podziałów fibroblastów, podwyższenia poziomu ekspresji białek macierzy pozakomórkowej takich jak kolagen, fibronektyna i integryna, a równocześnie hamowanie degradacji białek macierzy poprzez inhibicję metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej.

 


 

PLANT PLASMA – CZYNNIKI WZROSTU
NOWATORSKA NIEINWAZYJNA METODA ODMŁODZENIA, REGENERACJI I RESTRUKTURYZACJI SKÓRY

•    daje gwarancję wysokiej skuteczności działania naprawczego dla skóry
•    kierunkowo działające roślinne czynniki wzrostu pozwalają dobrać odpowiedni preparat PLANT PLASMA do redukcji problemu skóry
•    układy peptydowe gwarantują całkowite bezpieczeństwo stosowania i powtarzalność formuły oraz zapewniają trwałość preparatów
•    nie zawierają żadnych składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego i endotoksyn  
•    zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, całoroczne 

Efekt stymulacji roślinnych czynników wzrostu są zwielokrotnione dzięki zastosowanej metodzie aplikacji fotodynamicznej PDT

 

 CHANTARELLE esklep PLANT PLASMA

 


 

CHANTARELLE PLANT PLASMA multi WWW

 

PREPARATY ZABIEGOWE & HOME CARE

 

PLANT PLASMA CHANTARELLEintensywna dermokuracja z CZYNNIKAMI WZROSTU – stymulująca skórę do odnowy, przeciwstarzeniowa i rewitalizująca, wypłycająca zmarszczki i wzmacniająca strukturę kolagenu, dla poprawy parametrów skóry: gęstości, napięcia i nawilżenia;  dla skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni.

 

PDT Serum EGF Plant Plasma Strong Repair Booster
PDT SERUM EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER z Epidermalnym Czynnikiem Wzrostu EGF do intensywnej stymulacji rewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni, wymagającej nawilżenia,  ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Działa przeciwstarzeniowo – regeneruje i wygładza naskórek, zwiększa nawilżenie,  wzmacnia sprężystość skóry.   

• Dzięki zdolności do stymulacji syntezy kolagenu, fibronektyny i elastyny redukuje zmarszczki i zwiększa elastyczność skóry, wzmacnia strukturę włókien elastycznych.  
• Dzięki aktywizacji naturalnych procesów odnowy pobudza migrację keratynocytów, wzmacnia spójność bariery naskórkowej  oraz zwiększa syntezę macierzy pozakomórkowej prowadząc do odzyskania zdrowszego i młodszego wyglądu skóry  o ujednoliconej powierzchni i kolorycie.  
• Zawiera antybakteryjny składnik Equibiome™ dla ochrony mikrobiomu skóry czyli utrzymania równowagi flory rezydentnej na skórze (mikrobiota). Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
• W formule również autorskie bio-chromofory Chantarelle. 

WSKAZANIA: skóra z widocznymi oznakami starzenia, sucha, z utratą napięcia, o niskiej elastyczności, z siecią drobnych  zmarszczek, niejednorodnym kolorytem, o szarym tonusie.
EFEKTY: stymulacja odnowy przeciw objawom starzenia i regeneracja epidermy, zmniejszenie zmarszczek i szorstkości,  zwiększenie elastyczności, fizjologiczne odmłodzenie skóry, stymulacja syntezy kwasu hialuronowego, pobudzenie  mechanizmów nawilżania oraz produkcji kolagenu, poprawa struktury włókien elastycznych.  
APLIKACJA: PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub metoda mikroigłowa lub manualnie                          

CP189301, zestaw 3 szt. x 2,5ml; CP189302, 1 szt. 2,5ml   

 

PDT Serum TGF-β2 Plant Plasma Strong Collagen Booster
PDT SERUM TGF-β2 PLANT PLASMA STRONG COLLAGEN BOOSTER z Transformującym Czynnikiem Wzrostu TGF-β2 do intensywnej stymulacji kolagenu i restrukturyzacji skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu, dłoni; do skóry z wyraźnymi oznakami starzenia chronologicznego i egzostarzenia – głębokimi zmarszczkami, brakiem sprężystości  i uszkodzoną strukturą kolagenu. 

• Stymuluje silnie odnowę macierzy pozakomórkowej – syntezę kolagenu, fibronektyny i integryny poprzez wzrost proliferacji fibroblastów oraz hamuje degradację macierzy przeciwdziałając mataloproteinazom, dzięki czemu wzmacnia strukturę włókien podporowych skóry i redukuje zmarszczki.   
• Zwiększa syntezę GAG i kwasu hialuronowego – wzmacnia jędrność i nawilżenie skóry.  
• Dzięki aktywizacji naturalnych procesów odnowy poprawia strukturę skóry dając efekt jej młodszego wyglądu, wygładzonej i sprężystej.  
• Zawiera antybakteryjny składnik Equibiome™ dla ochrony mikrobiomu skóry czyli utrzymania równowagi flory rezydentnej na skórze (mikrobiota). Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
• W formule również autorskie bio-chromofory Chantarelle.  

WSKAZANIA: głębokie zmarszczki, skóra z upośledzoną produkcją kolagenu spowodowana starzeniem chronologicznym, ekspozycją na słońce, stresem, zanieczyszczeniem środowiska.  
EFEKTY: wzrost proliferacji fibroblastów i różnicowania się miofibroblastów, pobudzenie ekspresji białek macierzy pozakomórkowej (ECM), takich jak kolagen I, kolagen III, fibronektyna i integryny, zahamowanie degradacji matrycy przez stymulowanie syntezy inhibitorów metaloproteinaz macierzy (MIM) (TIMP), wzrost syntezy GAG i kwasu hialuronowego dla wzmocnienia jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry.
APLIKACJA: PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub metoda mikroigłowa lub manualnie

CP189401, zestaw 3 szt. x 2,5ml; CP189402 1 szt. 2,5ml    

 

EGF Plant Plasma Repair Lifting Day Cream SPF20 UVA/UVB Strong Repair Booster
EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER Krem naprawczy liftingujący na dzień SPF20 UVA/UVB z epidermalnym czynnikiem wzrostu EGF do intensywnej stymulacji rewitalizacji i odmłodzenia skóry, liftingujący, z efektem wygładzenia i nawilżenia. Dedykowany dla skóry wymagającej nawilżenia, ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Zawiera epidermalny czynnik wzrostu EGF, który dzięki naturalnej zdolności do stymulacji syntezy kolagenu, fibronektyny i elastyny redukuje zmarszczki i zwiększa elastyczność skóry, wzmacnia strukturę włókien elastycznych. Redukuje oznaki starzenia – regeneruje i wygładza naskórek,  zwiększa nawilżenie, wzmacnia sprężystość skóry. Krem wzbogacony jest o składniki nawilżające, liftingujące i antyoksydacyjne. Zawiera również Filmexel® – biomimetyczne naturalne glukopolimery o właściwościach filmotwórczych i ochronnych przed uszkodzeniami przez czynniki zewnętrzne (pyły PM 2,5 i PM 10, alergeny, czynniki drażniące). Dają one naturalny efekt liftingu i wygładzenia. Formułę uzupełniają składniki antyoksydacyjne i regenerujące: ekstrakty z lukrecji, mydlnicy i awokado oraz alantoina, olejowy macerat z nagietka, olej awokado, masło Shea i witamina E.

CD1471, 50 ml  

 

EGF Plant Plasma Repair Night Cream Face & Eyes Strong Repair Booster
EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER Krem naprawczy na noc z epidermalnym czynnikiem wzrostu EGF dla skóry twarzy i wokół oczu intensywnie stymulujący odnowę i odmłodzenie skóry, która wymaga nawilżenia, ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Epidermalny czynnik wzrostu EGF dzięki naturalnej zdolności do stymulacji syntezy kolagenu, fibronektyny i elastyny redukuje zmarszczki i zwiększa elastyczność skóry, wzmacnia strukturę włókien elastycznych. Redukuje oznaki starzenia  – regeneruje i wygładza naskórek, zwiększa nawilżenie, wzmacnia sprężystość skóry. Krem wzbogacony jest o składniki regenerujące barierę ochronną skóry, nawilżające i antyoksydacyjne. Zawiera Equibiome™ dla ochrony mikrobiomu skóry, czyli utrzymania równowagi flory rezydentnej na skórze (mikrobiota), o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Wzmacnia spójność i odporność naskórka na uszkodzenia, zmniejsza reakcje zapalne spowodowane  patogenami, w tym bakterii Staphylococcus aureus. Daje skórze komfort wygładzenia i nawilżenia. Formułę uzupełniają składniki antyoksydacyjne: ekstrakty Amla z agrestu indyjskiego i korzenia lukrecji oraz regenerujące: alantoina, olejowy macerat z nagietka, olej awokado, kompleks witamin.                                  

CD1472, 50 ml

 

 


 

SCHEMAT ZABIEGU

 

PLANT PLASMA www1. Demakijaż i tonizacja skóry twarzy mleczkiem i tonikiem: ULTRA SOFT SPECIAL AESTHETICS lub REGENEVIA DNA  
Demakijaż skóry wokół oczu: zmywacz SPECIAL AESTHETICS   

2. Peeling odpowiedni do typu skóry: skóra twarzy – LUMI-GEL SPECIAL AESTHETICS, wokół oczu – LUMI-CREAM Peeling lub PEELING REGENEVIA DNA   

3. Wprowadzić PDT SERUM: EGF PLANT PLASMA lub PLANT PLASMA TGF-β2
APLIKACJA:

  • – PDT LASER LLLT/LED 650nm i 420nm  
  • – metoda mikroigłowa (dla skóry twarzy do 0,5mm i pod oczami do 0,3mm – rollery, mikroigły, dermapeny)  
  • – manualnie.  

4. Zakończyć zabieg kremem na dzień EGF PLANT PLASMA REPAIR LIFTING DAY CREAM SPF20 UVA/UVB

 

• Zabieg całoroczny
• W serii 3 x co 10-14 dni, powtórzyć po 3 miesiącach lub jako zabieg samodzielny
• W zabiegu nie stosować preparatów zawierających KWASY

 

GŁÓWNE PRZECIWWSKAZANIA:
• choroby skóry    
• występujące znamiona wymagają przedzabiegowej diagnostyki    
• choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
• ciąża i karmienie piersią        
• ostre infekcje, leczenie antybiotykami i retinoidami

 

CHANTARELLE esklep PLANT PLASMA

 


 

TECHNOLOGIA

 

• Produkcja preparatów zabiegowych EGF i TGF-β2 PLANT PLASMA prowadzona jest w warunkach szczególnej ochrony mikrobiologicznej, aby zapewnić maksymalną aktywność roślinnych czynników wzrostu.  

• W formule aktywnej zawarto dodatkowo składnik aktywny EQUIBIOME™ – dla utrzymania równowagi flory rezydentnej, który działa także przeciw namnażaniu bakterii Staphylococcus aureus. Otrzymane wyniki badań potwierdziły skuteczność działania ochronnego przeciw Staphylococcus aureus przy utrzymaniu zrównoważonego filmu dla Staphylococcus epidermidis.
 
• Efekty stymulującego działania roślinnych czynników wzrostu są zwiększone dzięki fotodynamicznej metodzie aplikacji PDT – preparaty zabiegowe zawierają autorskie kompleksy biochromoforów czułych optycznie na światło LASERA LLLT i LED o długości 650nm i 420nm.
    
Badania preparatów z biochromoforami potwierdzają zwiększoną efektywność działania naprawczego od 3 do 11 razy (w zależności od rodzaju procedury) przy zastosowaniu urządzeń CHANTARELLE.  

• Aplikacja preparatów zabiegowych:      
– PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub     
– metoda mikroigłowa (dla skóry twarzy do 0,5mm i pod oczami do 0,3mm – rollery, mikroigły, dermapeny) lub     
– manualnie

 


 

SKŁADNIKI AKTYWNE

 

EGF Epidermalny czynnik wzrostu – intensywne działanie przeciwstarzeniowe, rewitalizacja i poprawa wyglądu skóry – redukcja zwiotczeń i zmarszczek, regeneracja naskórka, normalizacja nawilżenia i wielkości porów. Poprawa parametrów i wyglądu skóry to efekt stymulacji namnażania keratynocytów, a przez to wzmożonej syntezy kolagenu (kolagenu młodego +123% w ciągu 7 dni  od aplikacji), elastyny (+45% w ciągu 7 dni od aplikacji) i fibronektyny. Efektem jest także zwiększenie biosyntezy kwasu hialuronowego w keratynocytach pod wpływem EGF.  

 

TGF-β2 Transformujący czynnik wzrostu beta – działanie odmładzające w przypadku starzenia chronologicznego, jaki zewnątrzpochodnego poprzez promowanie wzmożonych podziałów fibroblastów, podwyższenia poziomu ekspresji białek macierzy pozakomórkowej takich jak kolagen, fibronektyna i integryna, a równocześnie hamowania degradacji białek macierzy poprzez inhibicję metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej.  

 

Filmexel® – biomimetyczne naturalne glukopolimery z drzewa Tara (Caesalpinia spinosa) i czerwonej algi (Kappaphycus alvarezii) o właściwościach filmotwórczych i ochronnych przed czynnikami zewnętrznymi (pyły PM 2,5 i PM 10, alergeny, czynniki drażniące). Gęsta, podwójnie spleciona sieć działa jak naturalna bariera chroniąca skórę bez efektu maski. Daje naturalny efekt liftingu i wygładzenia,  działa przeciwstarzeniowo. Już po pierwszej aplikacji są widoczne promienna skóra, zmniejszone zmarszczki i poprawa konturu.  

 

Equibiome™ – unikalny ekstrakt z młodych korzeni łopianu (Great Burdock) pozyskiwany z hodowli aeroponicznej (bez podłoża stałego – gleby lub ciekłego – wody), o wyjątkowych właściwościach dla utrzymania równowagi flory rezydentnej na skórze (mikrobiota), przeciwdziałający bakteriom i stanom zapalnym. Oprócz działania miejscowego na problemy skóry, takie jak egzema, trądzik  i łuszczyca, wzmacnia spójność i odporność naskórka na uszkodzenia, zmniejsza reakcje zapalne spowodowane patogenami, w tym bakterii Staphylococcus aureus. Daje skórze komfort wygładzenia i nawilżenia.  

 

Kwas hialuronowy – o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) i średniocząsteczkowego 50 kDA do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa, dzięki czemu wnika na różne poziomy skóry, nawilżając ją dogłębnie i tworząc warstwę okluzyjną. Wygładza zmarszczki, wzmacnia włókna kolagenowe i elastynowe poprawiając sprężystość i elastyczność skóry. Tworzy film ochronny, zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Chroni skórę przed wysuszeniem i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Daje natychmiastowe poczucie właściwego napięcia i sprężystości skóry.   

 

Alantoina (prowitamina A) – przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry.

 

Ekstrakt z lukrecji – ekstrakt z korzenia tej rośliny ma silne własności wiązania wody w skórze, jest więc skutecznym składnikiem nawilżającym. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, łagodzi skutki promieniowania UV oraz działa antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie. Wzmacnia naczynka krwionośne, zmniejsza opuchnięcia pod oczami i zaczerwienie skóry, rozjaśnia koloryt skóry. Zwiększa zdolność regeneracji komórek skóry, dlatego jest stosowany w preparatach kosmetycznych także jako składnik przeciwzmarszczkowy. Hamuje aktywność tyrozynazy, enzymu, który przyczynia się do tworzenia przebarwień.

 

Ekstrakt z mydlnicy (Saponaria) – naturalne saponiny o działaniu witalizującym, działają łagodnie oczyszczająco i udrażniająco, co pomaga w zwalczaniu nadmiernego wydzielania sebum.

 

Ekstrakt Amla pozyskany jest z agrestu indyjskiego. Za sprawą swoich cennych właściwości ma szerokie zastosowanie w medycynie, ponieważ działa antybakteryjnie i antywirusowo. Surowiec pochodzący z Indii wykorzystywany jest w kosmetyce, głównie jako środek odmładzający i usuwający przebarwienia skórne. Wyciąg działa korzystnie na skórę: rozświetla ją i likwiduje drobne plamy skórne. Dzięki dużej zawartości witaminy C, neutralizuje wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się.

 

Ekstrakt z awokado – działa przeciwstarzeniowo i antyoksydcyjnie, stymuluje syntezę kolagenu. Wspomaga ochrone skóry przed prominiami UV i wolnymi rodnikmi. Poprawia funkcję barierową i nawilża. Szczególnie zalecany dla skóry wrażliwej i podrażnionej.

 

Olejowy macerat z nagietka – ekstrakt z nagietka ma skuteczne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Te właściwości wzmocnione są działaniem oleju słonecznikowego zawierającego w swoim składzie witaminę E i kwas linolowy. Dlatego olej nagietkowy stosowany jest w kosmetykach ukierunkowanych na działanie oczyszczające i antyseptyczne.  

 

Olej Avocado – regenerujący olej z awokado o bardzo wysokiej zawartości triglicerydów i naturalnych witamin A i E. Dzięki właściwościom łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym oraz szybkiej penetracji bez pozostawiania lepkiej warstewki – jest skuteczny w kuracji odmładzającej i zapobiega podrażnieniom skóry.

 

Masło Shea – otrzymywane z nasion drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz składniki chroniące skórę przed promieniowaniem UVB. Tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza skórę nie pozostawiając uczucia tłustości. Działa ochronnie na cement międzykomórkowy, nawilża i regeneruje skórę. Zwiększa spoistość komórek naskórka, zmiękcza i poprawia elastyczność i koloryt skóry.

 

Kompleks witaminowy z ekstraktem z kasztanowca, olejami roślinnymi z kukurydzy bogatymi w kwasy omega-3 oraz omega-6, prowitaminą A, i witaminami A, E, H, B₅. Działa uszczelniająco na naczynia włosowate, przeciwutleniająco, nawilżająco, regenerująco i przeciwstarzeniowo.

 

Witamina E (octan tokoferylu) – zwana „witaminą młodości” dodaje witalności, ochrania witaminy A i C przed nadmiernym utlenianiem. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiega silnemu utlenianiu lipidów w skórze. Przeciwdziała uwalnianiu się wolnych rodników, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

 

Bio-Chromofory (R 650nm i UV 420nm) – autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach CHANTARELLE, pochodzenia roślinnego są dedykowane do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED: R 650nm – energetyzacja i regeneracja lub UV 420nm – regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.

 

Filtry UVA/UVB – bardzo wysokie fotostabilne filtry UVA/UVB chroniące przed promieniowaniem i uszkodzeniami skóry.

 

 

CHANTARELLE esklep PLANT PLASMA