Platinum Peel & Cure – zaawansowana odbudowa komórkowa

Platinum Peel & Cure – zaawansowana odbudowa komórkowa

Ekskluzywna linia platynowa łączy działanie PDT fotodynamicznych blend-peelingów chemicznych, które zawierają kwasy i nowatorskie składniki aktywne, z zaawansowaną dermokuracją odbudowującą. Siła Platinum Peel&Cure to fuzja wybranych kwasów, platyny, Sodium DNA i neuropeptydu o działaniu jadu anemonu morskiego.

 

KUMULACJA SIŁY PEELINGÓW CHEMICZNYCH
ZAAWANSOWANA ODBUDOWA KOMÓRKOWA

PEEL – PDT FOTODYNAMICZNE BLEND-PEELINGI CHEMICZNE
&
CURE – DERMOKURACJA NAPRAWCZA Z PLATYNĄ, SODIUM DNA I NEUROPEPTYDEM

 

Laureat 5 prestoiżowych nagród:
Beauty Awards 2018
Beauty Awards 2018 Readers’ Choice 2018
Najlepszay Produkt Roku 2017 Beauty Award
Innowacja LNE 2017
Mercurius Gedanensis 2017 Medal

PLATINUM PEEL CURE 5 Nagrod

 

CHANTARELLE PLATINUM PEEL CURE ladyPeelingi fotodynamiczne opierają się na synergii światła LASERA LLLT lub LED oraz kwasów organicznych z substancjami światłoczułymi. Efekt terapeutyczny widoczny jest szczególnie w obrębie keratynocytów i fibroblastów, a w mitochondriach pochłonięta energia świetlna daje przyrost energii komórkowej i aktywację syntezy kwasów nukleinowych. Dermokuracja oparta jest na pobudzeniu metabolizmu komórkowego, co umożliwia aktywację syntezy białek przez pobudzenie receptorów komórkowych, efektem jest odmłodzenie skóry oraz efekty terapeutyczne problemów skóry.

Połączenie silnego działania biotechnologicznego i fotobiochemicznego daje spektakularne efekty zabiegowe:
•    Kumulacja siły różnych kwasów fazy PEEL – efekt ich działania wzajemnie się potęguje i uzupełnia – jest głębszy i pełniejszy.
•    Wzmocnienie fotobiochemiczne – preparaty zabiegowe zawierają nowoczesne formuły fotoczułych bio-chromoforów Chantarelle (R 650nm i UV 420nm), co w połączeniu z metodą fotodynamiczną PDT LASEREM / LED uruchomia w skórze reakcje fotobiochemiczne, przyśpieszające działania naprawcze.
•    Odbudowa, odmłodzenie i odnowa komórkowa fazy CURE – nowatorskie składniki aktywne Sodium DNA i biomimetyczny Neuropeptyd o działaniu JADU ANEMONU MORSKIEGO – przyspieszają procesy naprawcze skóry i redukują podrażnienia po intensywnych zabiegach eksfoliujących.
•    Zaawansowana ochrona – silne działanie antyoksydacyjne oraz wysoka ochrona SPF 50 UVA/UVB/IR przed skutkami fotostarzenia i agresywnymi czynnikami zewnętrznymi (wolne rodniki, stres, smog, zanieczyszczenia miejskie).

 

Wybierz PDT fotodynamiczny blend-peeling (LASER/LED) indywidualnie dobrany do potrzeb skóry

  • MELANER 46% pH 3.0 – dedykowany dla skóry z przebarwieniami i plamami o różnej etiologii, z trądzikiem, wiotkiej, zanieczyszczonej, wymagającej odmłodzenia i poprawy kondycji.
  • RETINOLOGIC 45% pH 3.0 – dedykowany dla skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami, miejscowo odwodnionej, wymagającej oczyszczenia i normalizacji.
  • SENSITER 45,5% pH 3.2 – dedykowany dla skóry cienkiej, delikatnej, naczyniowej i wrażliwej wymagającej wzmocnienia i regeneracji.
  • AGE CLINIC 52% pH 3.2 – dedykowany dla skóry suchej, dojrzałej, z utratą jędrności i zmarszczkami, wymagającej nawilżenia i liftingu.

 

 

Schemat zabiegu Platinum Peel&Cure

1.    Demakijaż skóry objętej zabiegiem wykonać preparatami Special Aesthetics.

2.    Oczyścić i odtłuścić skórę objętą zabiegiem przy użyciu PLATYNOWEJ PIANKI-PEELINGU 18% pH 4,5.

3. Nałożyć dedykowany dla potrzeb skóry PDT FOTODYNAMICZNY PLATYNOWY BLEND-PEELING* Wprowadzać do 5 minut metodą fotodynamiczną PDT LASER lub LED (R 650nm i UV 420nm) lub manualnie. Polecane zastosowanie urządzenia PDT MASTER® Magneto-LED-LASER. W razie bardzo dużego zaczerwienienia natychmiast zmyć wodą!

4. Skórę zmyć wodą i osuszyć. Zneutralizować skórę przy użyciu PLATYNOWEGO NEUTRALIZATORA.

5. PDT PLATYNOWĄ MASKĘ-KOMPRES ULTRA ODBUDOWUJĄCĄ – aplikować przez 15 min metodą fotodynamiczną PDT LASER lub LED (R 650nm i UV 420nm) lub mezoterapią bezigłową lub sonoforezą lub manualnie. Polecane zastosowanie urządzenia PDT MASTER® Magneto-LED-LASER w połączeniu z Fotodynamicznym Platynowym Masażem CHANTARELLE. Przy aplikacji manualnej MASKĘ-KOMPRES nanieść na skórę na 15 min i delikatnie przemasować.

6. Nałożyć PLATYNOWY KREM NA DZIEŃ ULTRA ODBUDOWA I OCHRONA SPF50 UVA/UVB/IR o bardzo wysokiej ochronie przed promieniowaniem UV i IR.

7. Zalecić OBOWIĄZKOWĄ PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ w postaci:
– PLATYNOWY KREM NA DZIEŃ ULTRA ODBUDOWA I OCHRONA SPF50 UVA/UVB/IR,
– PLATYNOWY KREM-KOMPRES NA NOC ULTRA NAPRAWA I ODMŁODZENIE DO TWARZY I WOKÓŁ OCZU,
– Po zabiegu przez min. 30 dni i między kolejnymi zabiegami w serii nie korzystać z kąpieli słonecznych i solarium.

UWAGI:
•    Niezbędna jest ochrona sondy urządzenia LASER lub LED przy aplikacji BLEND-PEELINGÓW – dystanser lub osłonka.
•    Łączny czas aplikacji metodą laserową nie może przekroczyć 30 minut.

 

GŁÓWNE PRZECIWWSKAZANIA DO PEELINGÓW CHEMICZNYCH:
aktywne nerwice naczyniowe, alergia na daną substancję złuszczającą, plamy i znamiona nietypowego kształtu wymagają konsultacji dermatologicznej, ciężkie postacie trądziku, przerwanie ciągłości naskórka, aktywna opryszczka, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, wykwity ropne na skórze, aktywna opryszczka, po krioterapii oraz leczeniu retinoidami – wymagana przerwa min. 6 miesięcy; grzybicze zakażenie skóry, brodawki skórne, liczne zmiany barwnikowe skóry, nowotwory skóry, skłonność do powstawania blizn, nałogowe opalanie (tanoreksja), ciąża i karmienie piersią, po zabiegach chirurgicznych – wymagana przerwa min. 6 miesięcy; po krioterapii oraz leczeniu retinoidami – wymagana przerwa min. 6 miesięcy

NAJWAŻNIEJSZE PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW FOTODYNAMICZNYCH PDT
BEZWZGLĘDNE: ciąża, implanty elektroniczne, choroba nowotworowa, gruźlica, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybiczne, ostre stany zapalne i niezdiagnozowane zmiany na skórze, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków i preparatów fotouczulających.
PRZECIWWSKAZANA WZGLĘDNE WYMAGAJĄCE KONSULTACJI LEKARSKIEJ: nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie nieustabilizowane, choroby naczyniowe, inne choroby przewlekłe (np. toczeń, porfiria, epilepsja).

 

CHANTARELLE PLATINUM MULTI LASER www

Składniki aktywne Platinum Peel&Cure

Platyna
Cząsteczki platyny (roztwór koloidalny niejonowy) otrzymywane są w procesie mechanicznym (nie chemicznym) z super czystej platyny klasy 4N, co gwarantuje niewystępowanie w koloidzie jonów metali. Ma silne działanie odmładzające, regenerujące i odbudowujące skórę. Redukuje deformacje w komórkach skóry, bierze udział w rekonstrukcjach tkanki (zagojenia, zabliźnienia). Radykalnie zmniejsza przebarwienia naskórka o różnej etiologii wyrównując koloryt skóry. Wykazuje silne właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne.

Sodium DNA
Najnowszy składnik aktywny pochodzenia morskiego, opracowany dzięki technologii biomolekularnej o kompleksowym działaniu odmładzającym. Przeznaczony do skutecznych kuracji w redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry oraz prewencji i naprawy struktury naczyń krwionośnych, mikrouszkodzeń skóry i uszkodzeń wywołanych promieniowaniem UV i R oraz oksydacyjnych. Sodium DNA zawiera on oczyszczony kwas deoksyrybonukleinowy (DNA) zawierający jony sodowe. Preparaty takie znane są pod nazwą INCI Sodium DNA. Oznacza to, że DNA zostało wyizolowane, oczyszczone poddane depolimeryzacji i zobojętnione z wykorzystaniem jonów sodowych. Ta formuła umożliwia wnikanie do wnętrza komórki z wykorzystaniem mechanizmu pinocytozy z udziałem receptorów adenozynowych. Tam rozpoczyna się działanie naprawcze związane z aktywacją układu odpornościowego poprzez stymulację cytokin i syntezę czynników wzrostu.

Anemone Neuropeptide
Neuropeptyd o działaniu jadu anemona. Delikatne anemony morskie mają potężną broń – jad chroniący przed drapieżnikami. Współczesna nauka i technologia pozwoliła stworzyć na bazie białka jadu anemonu morskiego specyficzny biomimetyczny pentapeptyd, który blokuje receptory bólu TRPV1. Uspokaja nadreaktywną skórę, minimalizuje reakcje skóry na stres i bodźce środowiskowe takie jak ciepło, światło, kontakt np. z ubraniami czy zanieczyszczeniem. Redukuje objawy skóry wrażliwej i podrażnionej – zaczerwienienia, uczucie swędzenia, suchość.

Retinol (witamina A 33,000 IU/g)
Specjalna postać retinolu kapsułkowanego w cyklodekstrynach, dzięki czemu jest stabilny i uwalniany stopniowo. Nie wykazuje własności drażniących i toksycznych. Odgrywa ważną rolę w syntezie RNA, która wytwarza nowe i zdrowe komórki skóry, odpowiada za prawidłowe namnażanie i keratynizację naskórka. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza przetłuszczanie i świecenie się skóry, łagodzi zmiany trądzikowe. Redukuje niedoskonałości tj. zaskórniki, grudki, krosty, skutecznie odblokowuje i zwęża ujścia porów skóry. Zwiększa jędrność i elastyczność poprzez stymulację syntezy kolagenu, wspomaga mikrokrążenie, redukuje plamy i przebarwienia.

Bio-Hydroquinone
Składnik pochodzenia roślinnego pozyskiwany z rośliny afrykańskiej Mitracarpus scaber o budowie cząsteczki połączonej z arbutyną z mącznicy, o działaniu równoważnym z cząsteczką hydrochinonu. Ma skuteczność wybielającą porównywalną do hydrochinonu, ale bez jego ograniczeń wynikających z niekorzystnego wpływu na organizm człowieka. Bio-Hydroquinone hamuje proces melanogenezy poprzez znaczące zmniejszenie aktywności enzymu tyrozynazy, niweluje intensywność plam i zmian barwnikowych skóry.

Arbutyna
Ekstrakt z mącznicy lekarskiej (arbutyna, Arctostaphylos uva-ursi) – hamuje melanogenezę poprzez redukcję aktywności tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny. W wyniku tego procesu hamuje powstawanie przebarwień.

Azeloglicyna
Nowoczesne połączenie kwasu azelainowego i aminokwasów glicyny o intensywnym działaniu nawilżającym, łagodzącym oraz przeciwzapalnym. Zwiększa elastyczność włókien podporowych.

BLENDY KWASÓW:

•    Kwas migdałowy
•    Kwas cytrynowy
•    Kwas kojowy
•    Kwas fitowy
•    Kwas salicylowy
•    Kwas mlekowy
•    Kwas glikolowy
•    Kwas szikimowy
•    Kwas laktobionowy
•    Glukonolakton

Kwas hialuronowy – o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa, dzięki czemu wnika na różne poziomy skóry, nawilżając ją dogłębnie i tworząc warstwę okluzyjną. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wspomaga naturalne nawilżenie w głębszych warstwach naskórka, zapobiega szorstkości i szybko uzupełnia poziom wewnętrznego nawilżenia. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy ukierunkowany jest na natychmiastową odbudowę warstwy bariery skóry i przywrócenie naturalnego nawilżenia.

Witamina A (Palmitynian retinolu) – działa osłaniająco i regenerująco na naskórek, łagodzi stany zapalne, ponadto jest odpowiedzialna za wzrost i dojrzewanie komórek nabłonkowych.

Witamina E (Octan Tokoferylu) – zwana „witaminą młodości. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiega silnemu utlenianiu lipidów w skórze. Przeciwdziała uwalnianiu się wolnych rodników, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

Witamina B₅ (Calcium Pantothenate) – aktywizuje procesy metaboliczne, działa łagodząco i kojąco, zmniejsza zaczerwienienia. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka, przyspieszając gojenie i łagodząc podrażnienia, nawilża i zmiękcza naskórek. Poprawia strukturę naskórka, działa osłaniająco, stymuluje powstawanie nabłonka, działa przeciwzapalnie, poprawia i podwyższa wilgotność skóry – sucha skóra staje się gładka i elastyczna.

Witamina B₇ (biotyna, witamina H) – prawidłowe jej stężenie w organizmie determinuje zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzieje się to za sprawą cząsteczek siarki wchodzących w skład witaminy, która reguluje aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ze względu na podobną budowę chemiczną do cząsteczki mocznika  obserwuje się zbliżone właściwości nawilżające.

Inozytol (Inositol) – składnik roślinny, pozyskiwany głównie z łusek ziaren zbóż. Działa przeciwstarzeniowo. Blokuje proces tyrozynazy, co zapobiega powstawaniu melaniny i przebarwieniom. Zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych i powoduje chowanie się tzw. „pajączków”. Naturalny antyoksydant.

Keratopeel – łagodny enzymatyczny peeling, który przyspiesza naturalny proces złuszczania komórek naskórka. Regularne złuszczanie przywraca fizjologiczną równowagę skóry, zapewniając młodość, blask i miękkość. Jest naturalnym składnikiem aktywnym z białka keratynazy pochodzenia biotechnologicznego. Jest alternatywą dla tradycyjnego peelingu chemicznego z kwasami AHA, dlatego też przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry, w tym do skóry wrażliwej i delikatnej.

Alantoina (prowitamina A) – przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry.

Ekstrakt z lukrecji (Glycyrrhiza glabra) – ekstrakt z korzenia tej rośliny ma silne własności wiązania wody w skórze, jest więc skutecznym składnikiem nawilżającym. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, łagodzi skutki promieniowania UV oraz działa antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie. Wzmacnia naczynka krwionośne, zmniejsza opuchnięcia pod oczami i zaczerwienie skóry, rozjaśnia koloryt skóry. Zwiększa zdolność regeneracji komórek skóry, dlatego jest stosowany w preparatach kosmetycznych także jako składnik przeciwzmarszczkowy. Hamuje aktywność tyrozynazy, enzymu, który przyczynia się do tworzenia przebarwień.

Ekstrakt z algi czerwonej chrząstnicy kędzierzawej (krasnorost Chondrus Crispus) zawiera karagenian oraz sole mineralne. Działa nawilżająco, zmniejsza transepidermalną utratę wody, tworzy polisacharydowy film na powierzchni skóry, wygładza ją i ułatwia jej regenerację. Karagenian to silikon rośliny, który tworzy na powierzchni skóry cienką warstwę. Ten nieokluzyjny film polisacharydowy wiąże się z białkami epidermy, tworzy “drugą” warstwę skóry. Skutecznie chroni przed utratą wody (TEWL). Minerały (w szczególności wapń i magnez) wzmacniają i stymulują keratynizację, wzmagają odporność skóry na czynniki środowiskowe – detergenty, promieniowanie UV, środki drażniące, zanieczyszczenia.

Ekstrakt z chmielu (Humulus lupulus) – bogaty w fitohormony, wywiera korzystny wpływ na metabolizm skóry i odnowę naskórka. Aktywuje produkcję kolagenu i elastyny, przeciwdziała wiotczeniu skóry, wzmacnia jej strukturę i przyspiesza procesy regeneracji. Ekstrakt chmielowy ma także działanie przeciwbakteryjne i uspokajające.

Ekstrakt z rozmarynu (Rosmarinus officinalis) – jest silnym przeciwutleniaczem. Dzięki przeciwuleniającemu działaniu chroni komórki skóry przed degeneracją. Działa antyspetycznie, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Ponadto przyspiesza regenerację skóry zniszczonej bądź uszkodzonej przez promienie słoneczne. Dobrze wpływa także na regenerację skóry pokrytej bliznami.

Ekstrakt z szałwii (Salvia officinalis) – oczyszczający o własnościach antyseptycznych, ściągających i antyoksydacyjnych. Działa przeciwzapalnie i przeciwpodrażnieniowo. Reguluje wydzielanie sebum. Wzmacnia naczynia krwionośne – hamuje mikrokrwawienia z nadmiernie rozszerzonych lub uszkodzonych naczyń włosowatych.

Ekstrakt z hamamelisu (Hamamelis virginiana) – zawiera mieszaninę garbników, kwasy organiczne (galusowy, elagowy), flawonoidy i saponiny. Działa silnie regenerująco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie i silnie ściągająco. Łagodzi objawy podrażnień i zaczerwienień. Poprawia ukrwienie skóry.

Ekstrakt ze skrzypu (Equisetum arvense) – bogate źródło krzemu. Pierwiastek ten czuwa nad utrzymaniem wilgotności tkanki łącznej, zapewnia skórze elastyczność, sprężystość i zdrowy wygląd, a także przeciwdziała procesom tworzenia się zmarszczek. Łagodzi stany zapalne naskórka i przyspiesza jego regenerację, uszczelnia naczynia krwionośne i działa przeciwobrzękowo.

Ekstrakt z cytryny (Citrus limonum) – ma działanie antyoksydacyjne, odżywcze i przeciwzmarszczkowe. Zawiera dużo witaminy C – jednego z najskuteczniejszych antyutleniaczy, który stymuluje syntezę kolagenu w skórze, a tym samym zwiększa gęstość skóry właściwej, poprawia jej elastyczność i spłyca drobne zmarszczki, dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne.

Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej (Centella asiatica) pobudza fibroblasty w skórze właściwej do produkcji kolagenu i elastyny. Stymuluje także syntezę kwasu hialuronowego przyczyniając się do wzrostu zawartości wody w skórze, a tym samym jej nawilżenia. Działa również antyoksydacyjnie i przyspiesza angiogenezę, czyli rozwój nowych naczyń krwionośnych. Wszystkie te właściwości powodują spłycenie zmarszczek. Pobudza krążenie, działa przeciwobrzękowo i wzmacnia naczynia krwionośne skóry.

Ekstrakt z sosny (Pinus sylvestris) – składnik o działaniu bakteriobójczym, przeciwgrzybiczym, odkażającym i przeciwbólowym. Ma właściwości rozgrzewające, rozluźniające mięśnie oraz rozszerzającym naczynia krwionośne. Wspomaga usuwanie toksyn ze skóry, poprawia elastyczność i nawilżenie, a także przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Wspomaga gojenie ran, odmrożeń, stanów zapalnych.

Ekstrakt z nagietka (Calendula Officinalis) – bogaty jest w flawonoidy i karoteny. Przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia, przeciwdziała łuszczeniu się. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Polecany szczególnie dla skóry podrażnionej, wrażliwej i zanieczyszczonej. Skuteczny przy takich problemach jak: drobne rany, spierzchnięta skóra, oparzenia, użądlenia, wysypki, trądzik.

Ekstrakt z kopru morskiego (Sea Fennel), zwany też kowniatkiem morskim (Crithmum maritimum) – bogaty jest w flawonoidy, witaminy i sole mineralne. Działa przeciwoksydacyjnie, dotleniająco i przeciwzapalnie. Pobudza namnażanie i różnicowanie komórek naskórka. Regeneruje skórę, pobudza syntezę kolagenu i ceramidów, wzmacnia spójność bariery naskórkowej i ujędrnia skórę.

Ekstrakt z rokitnika (Hippophae Rhamnoides) – bogaty w witaminę C. Jej zawartość jest najczęściej 2–3-krotnie wyższa w porównaniu z owocami czarnej porzeczki. Owoce rokitnika zawierają prawie 200 substancji aktywnie czynnych, w tym również inne witaminy (A, E, F, K, P, B12), flawonoidy, garbniki, antocyjany, makro- i mikroelementy. Wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę, opóźnia procesy starzenia się, stymulują proces regeneracji naskórka. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i zmniejsza ich aktywność. Łagodzi podrażnienia, stany zapalne, egzemy i zmiany skórne spowodowane reakcjami alergicznymi. Zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Poprawiają koloryt skóry i rozjaśniają przebarwienia. Wspomaga łagodzenie zmian trądzikowych i wzmacnia naczynia krwionośne.

Ekstrakt z kasztanowca (Aesculus hippocastanum)- jest istotnym składnikiem w preparatach przeciwdziałających pękającym naczynkom. Ponadto działa matująco na skórę i usuwa zanieczyszczenia. Ma właściwości ujędrniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, wzmacniając przy okazji naczynia krwionośne.

Sok z aloesu (Aloe Barbadensis Leaf Juice) – wykazuje silne działanie przeciwzapalne i kojące. Sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień, stanów zapalnych oraz mikrourazów skóry. Stymuluje powstawianie nowego, zdrowego naskórka, ale także uśmierza ból. Skutecznie nawilża, zapobiega łuszczeniu i poprawia stan suchej skóry. Działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie oraz przeciwzmarszczkowo i odżywczo. Wzmacnia mechanizmy obronne skóry, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną i działa antyoksydacyjnie.

Olej z awokado (Persea Gratissima Oil) – regenerujący olej z awokado o bardzo wysokiej zawartości triglicerydów i naturalnych witamin A i E. Dzięki właściwościom łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym oraz szybkiej penetracji bez pozostawiania lepkiej warstewki – jest skuteczny w kuracji odmładzającej i zapobiega podrażnieniom skóry.

Olej z róży rdzawej (Rosa Moschata Oil), zwanej też różą muszkatołową jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, kwas transretinolowy, taniny, flawonoidy, witaminę C oraz beta-karoten. Ze względu na swój skład posiada naturalną zdolność ochrony przed fotostarzeniem oraz naprawia skutki działania UV – wygładza zmarszczki, zmniejsza ilość oraz intensywność plam barwnikowych.

Olej kukurydziany (Zea mays Oil) cenny produkt roślinny zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (zawiera około 60% kwasu linolowego), dużo tokoferoli (witamina E). Emolient, dzięki zawartości kwasów nienasyconych poprawia stan bariery naskórkowej, zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień, normalizuje procesy keratynizacji skóry.

Masło Shea (Butyrospermum Parkii Butter) – otrzymywane jest z nasion drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz składniki chroniące skórę przed promieniowaniem UVB. Tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza skórę nie pozostawiając uczucia tłustości. Działa ochronnie na cement międzykomórkowy, nawilża i regeneruje skórę. Zwiększa spoistość komórek naskórka, zmiękcza i poprawia elastyczność i koloryt skóry.

Wosk pszczeli (Cera Alba) – działa bakteriobójczo, wygładzająco oraz nawilżająco. Dzięki silnie odżywczym substancjom, natłuszcza skórę i chroni ją przed wysuszeniem. Produkty wzbogacone o wosk pszczeli pomagają również szybciej goić się rankom na skórze.

Filtry UVA/UVB – bardzo wysokie fotostabilne filtry UVA/UVB chroniące przed promieniowaniem i uszkodzeniami skóry.

 

 

Preparaty zabiegowe & pielęgnacja domowa Platinum Peel&Cure

Platinum Pre-Peel Foam 18% pH 4.5
Platynowa pianka-peeling 18% pH 4,5 dla każdego typu skóry. Skutecznie oczyszcza i odtłuszcza skórę, jednocześnie nawilża i regeneruje, działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Zawiera platynę 3%, kwas migdałowy 3%, kwas laktobionowy 3% i glukonolakton 9%.
Nr kat. CP0550            Pojemność: 200ml

 

PDT Photodynamic Platinum Blended Peel Melaner 46% pH 3.0
PDT Fotodynamiczny platynowy blend-peeling MELANER 46% pH 3,0 LASER LED R/UV, dedykowany dla skóry z przebarwieniami i plamami o różnej etiologii, z trądzikiem, wiotkiej, zanieczyszczonej, wymagającej odmłodzenia i poprawy kondycji. Zawiera odmładzającą platynę 2%, rozjaśniające i redukujące przebarwienia – kwas mlekowy 15%, cytrynowy 12% i kojowy 5%, składniki silnie depigmentujące – bio-hydrochinon 5% i arbutynę 4% oraz bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm).
Nr kat. CP055150        Pojemność: 50ml

 

PDT Photodynamic Platinum Blended Peel Retinologic 45% pH 3.0
PDT Fotodynamiczny platynowy blend-peeling RETINOLOGIC 45% pH 3,0 LASER LED R/UV, dedykowany dla skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami, miejscowo odwodnionej, wymagającej oczyszczenia i normalizacji. Zawiera odmładzającą platynę 2%, oczyszczające i regenerujące skórę kwas migdałowy 24%, czysty retinol 5%, kwas cytrynowy 3%, kwas fitowy 3%, kwas salicylowy 2%, Azeloglicynę® 2%, arbutynę 2%, ekstrakt z lukrecji 2% oraz bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm).
Nr kat. CP055250        Pojemność: 50ml

 

PDT Photodynamic Platinum Blended Peel Sensiter 45,5% pH 3.2
PDT Fotodynamiczny platynowy blend-peeling SENSITER 45,5% pH 3,2 LASER LED R/UV, dedykowany dla skóry cienkiej, delikatnej, naczyniowej i wrażliwej wymagającej wzmocnienia i regeneracji. Zawiera odmładzającą platynę 2%, kojące, nawilżające i wzmacniające glukonolakton 15%, kwas mlekowy 10%, kwas szikimowy 5%, Azeloglicynę® 5% kwas hialuronowy 3,5%, ekstrakt z kalawalla 3%, ekstrakt z kopru morskiego 2% oraz bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm).
Nr kat. CP055350        Pojemność: 50ml

 

PDT Photodynamic Platinum Blended Peel Age Clinic 52% pH 3.2
PDT Fotodynamiczny platynowy blend-peeling AGE CLINIC 52% pH 3,2 LASER LED R/UV, dedykowany dla skóry suchej, dojrzałej, z utratą jędrności i zmarszczkami, wymagającej nawilżenia i liftingu. Zawiera składniki intensywnie odmładzające i liftingujące: platynę 2%, kwas glikolowy 20%, kwas mlekowy 16%, kwas cytrynowy 10%, kwas migdałowy 2%, Kompleks przeciwzmarszczkowy 2% oraz bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm).
Nr kat. CP055450        Pojemność: 50ml

 

Platinum Neutraliser
Platynowy neutralizator z platyną, kwasem hialuronowym o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa. Zawiera także kompleks ekstraktów roślinnych o działaniu nawilżającym, przeciwzapalnym, naprawiającym TEWL i funkcje bariery skórnej.
Nr kat. CP0555            Pojemność: 200ml

 

PDT Photodynamic Platinum Ultra Cure Compress-Mask
PDT Fotodynamiczny platynowy maska-kompres ultra odbudowująca LASER LED R/UV, silnie regenerująca i łagodząca, dla każdego typu skóry, szczególnie polecana w zaawansowanym odmładzaniu, po peelingach chemicznych i zabiegach estetycznych z urządzeniami. Aplikacja: PDT LASER LED R/UV, mezoterapia bezigłowa, sonoforeza, także do Fotodynamicznego Platynowego Masażu CHANTARELLE. Zawiera odmładzającą platynę, naprawcze Sodium DNA, kojący neuropeptyd o działaniu jadu anemonu morskiego, nawilżające polisacharydy, alantoinę oraz bio-chromofory (R 650nm i UV 420nm).
Nr kat. CP0856            Pojemność: 200ml

 

Platinum Ultra Cure & Protect Day Cream SPF 50 UVA/UVB/IR
Platynowy krem na dzień ultra odbudowa i ochrona SPF50 UVA/UVB/IR o bardzo wysokiej ochronie przed promieniowaniem UV i IR; dla każdego typu skóry, szczególnie polecany w zaawansowanym odmładzaniu, po peelingach chemicznych i zabiegach estetycznych z urządzeniami. Zawiera odmładzającą platynę, naprawcze Sodium DNA oraz stabilne, bardzo wysokie filtry UVA, UVB, IR.
Nr kat. CD1466            Pojemność: 50ml

 

Platinum Ultra Cure Anti-Ageing Night Compress-Cream Face and Eyes
Platynowy krem-kompres na noc ultra naprawa i odmłodzenie skóry twarzy i wokół oczu, regenerujący i łagodzący; dla każdego typu skóry, szczególnie polecany w zaawansowanym odmładzaniu, po peelingach chemicznych i zabiegach estetycznych z urządzeniami. Zawiera odmładzającą platynę, naprawcze Sodium DNA, kojący neuropeptyd o działaniu jadu anemonu morskiego oraz antyoksydacyjną witaminą C z alantoiną.
Nr kat. CD1467            Pojemność: 50ml

 

Kosmetyki Platinum Peel&Cure