R-BIO-REPAIR – innowacyjny fotoaktywator w linii LIFT PEPTANGO R

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R R Bio Reapair

Światło jest nam niezbędne, ale bywa i niebezpieczne. Łatwo zdać sobie z tego sprawę w letni dzień, gdy zdrzemniemy się w pełnym słońcu. Kłopoty gwarantowane. Jak znaleźć równowagę pomiędzy zapewnieniem tego, co niezbędne i ochroną przed zagrożeniami?

 

 

Nauka znajduje takie rozwiązania i odpowiedzi. Jedno z nich znajdziemy w innowacyjnej linii zabiegowej LIFT PEPTANGO R zawierającej fotodynamiczny składnik liftingujący i odmładzający R-BIO-REPAIR aktywny ze światłem czerwonym R. To innowacyjny fotoaktywator z unikalną formułą aktywną, którą tworzy otoczka światłoczuła R z fosforanu trójwapniowego połączonego z ekstraktem z jagód Acai (uwalniająca pod wpływem światła R lasera lub LED zawarte w niej aminokwasy) oraz ekstrakt z kolcowoja szkarłatnego. Stymuluje on skórę do większej produkcji kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i poprawia kontur twarzy. Co zapewnia mu takie właściwości? Jakie korzyści odnosimy z jego stosowania?

 

Warto przypomnieć, że promieniowanie ultrafioletowe jest dla nas groźne. Zakres UVB jest przyczyną oparzeń i nowotworów oraz uszkadza DNA. Zakres UVA wnika głębiej w skórę powodując uszkodzenia kolagenu i elastyny doprowadzając do przedwczesnego jej starzenia. Składniki R-BIO-REPAIR zdolne są pochłaniać to niebezpieczne promieniowanie, ale umieją jeszcze coś więcej. Zamieniają je na promieniowanie czerwone, które ma odmładzające właściwości (1). Skutkiem jest poprawa parametrów skóry poprzez odbudowę struktur elastyny i kolagenu.

 

W ten sposób szkodliwe działanie promieniowania zamienione zostaje w działanie naprawcze. Nie mniej ważną kwestią jest aplikacja – może być manualna lub fotodynamiczna światłem R z potrójną mocą działania za pomocą LASERA PDT/LED. Najnowsze odkrycia kosmetologii fizyki i chemii działają wspólnie w zabiegu LIFT PEPTANGO R – dla dobra naszej skóry.

 

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R p

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert marki CHANTARELLE

 

Literatura:
•    Wunsch A, Matuschka K. A controlled trial to determine the efficacy of red and near-infrared light treatment in patient satisfaction, reduction of fine lines, wrinkles, skin roughness, and intradermal collagen density increase. Photomed Laser Surg. 2014 Feb;32(2):93-100

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności