Superior Youth Boost – silny booster odmłodzenia

Głęboka odnowa skóry z mikrokapsułkowanym retinolem oraz przeciwzmarszczkowa regeneracja skóry z niacynamidem i kwasem GABA z efektem perfekcyjnego wygładzenia, nawilżenia i ujędrnienia skóry.

 

Spektakularny efekt w intensywnych zabiegach odnowy skóry

Superior Youth Boost to profesjonalny system do całorocznej intensywnej kuracji odnowy i regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Daje on spektakularne, widoczne i widoczne efekty odmłodzenia i  długotrwałej poprawy kondycji skóry: wypełniania zmarszczek, odzyskania sprężystości i jędrności, rozjaśnienia przebarwień i przywrócenia zdrowego kolorytu, regulacji keratynizacji oraz wygładzenia i nawilżenia. Zalecany także dla regulacji produkcji sebum skóry tłustej, z objawami trądziku.  Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra staje się bardziej sprężysta, jędrna i gęsta oraz doskonale wygładzona, rozjaśniona i rozświetlona.

Dermokuracja Superior Youth Boost przeznaczona jest dla skóry z przyspieszonym starzeniem, dojrzałej, z fotostarzeniem, z zaburzoną keratynizacją, skóry tłustej i mieszanej ze zmianami trądzikowymi, skóry suchej z uszkodzoną barierą skóry, także w spłycaniu blizn i rozstępów.

 

Superior Youth Boost
dwa komplementarne zabiegi w systemie odnowy skóry

System kuracji SUPERIOR YOUTH BOOST umożliwia NAPRZEMIENNE I KOMPLEMENTARNE stosowanie zabiegu z retinolem oraz zabiegu z niacynamidem i kwasem GABA, odpowiednio do potrzeb skóry i indywidualnej tolerancji retinolu. .

Każdy z preparatów zabiegowych i do pielęgnacji domowej zawiera dodatkowo bogatą formułę aktywną składników regenerująco-odmładzających:  prokolagenowych, ujędrniających, nawilżających i naprawiających barierę ochronną skóry.

 

 1. Zabieg z mikrokapsułkowanym retinolem

/zabieg całoroczny z uwzględnieniem przeciwwskazań/

Silna dermokuracja dla stymulacji odnowy komórkowej, syntezy kolagenu, wzmocnienia struktury skóry, redukcji przebarwień i regulacji sebum.

Mikro-kapsułkowany czysty retinol (witamina A 233310 IU/g), zamknięty w unikalnych mikro-kapsułkach o bardzo małej cząsteczce, jest uwalniany w momencie bezpośredniej aplikacji na skórę przez rozmasowanie i dzięki temu zachowuje swoje właściwości. W mikrokapsułce jest chroniony przed światłem, temperaturą, pH, utlenianiem. Retinol jest prekursorem kwasu retinowego na drodze przemian biochemicznych w skórze. Odpowiada za proliferację naskórka i skóry właściwej dając efekt silnej odbudowy skóry.

Uwagi / szczególne wskazania

 • wskazana stopniowa retinizacja skóry w przypadku skóry niestosującej do tej pory retinolu oraz skóry wrażliwej reaktywnej; wskazane także wykonanie próby tolerancji;
 • obowiązkowe stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej SPF50 w pielęgnacji dziennej, także w pochmurny dzień oraz przez 30 dni po zakończeniu kuracji z retinolem;
 • uświadomienie pacjenta w zakresie wskazań i przeciwskazań do stosowania retinolu, włącznie z unikaniem ekspozycji na światło słoneczne, solarium itp.;
 • dla uzyskania najlepszych efektów zalecana kuracja z retinolem przez co najmniej 12 tygodni (3 cykle odnowy komórkowej) wraz ze stosowaniem pielęgnacji domowej.

 

 1. Zabieg z niacynamidem i kwasem GABA

/zabieg całoroczny/

Intensywna dermokuracja odmładzająca i stymulująca regenerację bariery ochronnej skóry, kolagenu i kwasu hialuronowego o natychmiastowo widocznych efektach wygładzenia, nawilżenia i redukcji zmarszczek. Celem zabiegu jest regeneracja i wzmocnienie skóry przy minimalizacji potencjalnych skutków podrażnienia i wysuszenia skóry na skutek działania czystego retinolu.

Uwagi / szczególne wskazania

 • Zabieg polecany jako komplementarny do zabiegu z retinolem dla uzyskania szybkich efektów wypłycenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień, odnowy bariery ochronnej skóry, nawilżenia i wygładzenia skóry z jednoczesną stymulacją regeneracji i odnowy struktury skóry.
 • Polecany dla skóry reaktywnej, wrażliwej, w okresie retinizacji oraz w czasie silnego nasłonecznienia i ekspozycji słonecznej, zwłaszcza przy uzależnieniu od opalania się i niestosowaniu wysokiej ochrony SPF. Zabieg zalecany też dla skóry suchej i przesuszonej, która wymaga silnego nawilżenia i wygładzenia oraz po kuracjach estetycznych, jak peelingi chemiczne, zabiegi laserowe.

 

Wskazania
• utrata jędrności i elastyczności
• skóra sucha, przesuszenie i szorstkość
• zmarszczki wiekowe i mimiczne
• rogowacenie skóry
• przebarwienia
• skóra ziemista, pozbawiona blasku
• nadmierne wydzielanie sebum, zaskórniki i rozszerzone pory
• objawy trądziku pospolitego
• blizny i rozstępy

 

Efekty działania
• odnowa i regeneracja skóry twarzy, szyi i dekoltu
• redukcja zmarszczek i bruzd
• regulacji keratynizacji
• normalizacja produkcji sebum
• poprawa sprężystości i jędrności
• wygładzenie i nawilżenie
• rozjaśnienia przebarwień
• przywrócenia zdrowego kolorytu
• rozjaśnienie i rozświetlenie

 

Schemat zabiegu

  ZABIEG Z RETINOLEM ZABIEG Z NIACYNAMIDWM & GABA
Demakijaż ·                     Special Aesthetics mleczko (CP0122)

·                     Special Aesthetics tonik (CP0222)

Peelingi

wybierz odpowiedni dla typu skóry:

·                     Special Aesthetics Lumi-Cream (CP0413)

·                     Special Aesthetics Lumi-Gel (CP0415)

·                     Agemelan peeling enzymatyczny z kwasem askorbinowym (CP0418)

·                     Sebumelan peeling enzymatyczny z kwasem cytrynowym (CP0420)

·                     Regenevia DNA EPS peeling (CP0417)

·                     Special Aesthetics maska z kwasem mlekowym 25% pH 3,4 (CP0851)

Koncentraty w zależności od wyboru zabiegu: PDT Boost-Serum z retinolem (CP184030) ·PDT Boost-Serum z niacynamidem i GABA (CP184130)

 

Aplikacja: Wprowadzać 10 min. metodą fotodynamiczną PDT LASER LLLT światłem R 650nm / UV 420nm lub LED światłem R 650nm lub sonoforezą lub manualnie. Czas aplikacji – zgodnie ze schematem zabiegu i instrukcją urządzenia. Omijać okolice oczu.

UWAGI:

* PDT Serum z retinolem wstrząsnąć przed użyciem.

* Po aplikacji preparatów z kwasem GABA można odczuwać uczucie delikatnego mrowienia, które ustępuje po kilku minutach.

* Suma czasu pracy PDT Master nie może przekraczać 20 minut.

Maska PDT Perfect Smooth Boost-Maska z niacynamidem (CP0859)

 

Aplikacja: Wprowadzić maskę na 10 min. wybraną metodą aplikacji: PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub manualnie. Ewentualny nadmiar usunąć papierową chusteczką kosmetyczną, nie zmywać.

Krem kończący Boost-Krem na dzień SPF50 UVA/UVB/IR/HEV (CD1475)

 

Liczba zabiegów w serii – 4-6 zabiegów co 10-14 dni naprzemiennie.

Czas zabiegu – do 50 min.

 

Przeciwwskazania do stosowania retinolu:

 • ekspozycja skóry na słońce – wysokie nasłonecznienie, opalanie się, tanoreksja
 • alergie skórne, nadwrażliwość na retinol
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (6 miesięcy)
 • stan po krioterapii (6 miesięcy)
 • uszkodzona skóra (np. po depilacji woskiem, peelingach chemicznych lub mechanicznych)
 • ciężkie postacie trądziku, które wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
 • doustna terapia retinoidami – wymagana co najmniej półroczna przerwa
 • choroby autoimmunologiczne, nieustabilizowane choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe

 

Najważniejsze składniki aktywne

Retinol mikrokapsułkowany (witamina A 233310 IU/g)

czysty retinol w mikro-kapsułkach, chroniony przed światłem, temperaturą i pH. Dobrze tolerowany przez skórę. Retinol jest najbardziej aktywną postacią witaminy A, która jest prekursorem kwasu retinowego. Odpowiada za proliferację naskórka i skóry właściwej dając efekt silnej odnowy komórkowej i odbudowy. Wygładza zmarszczki i bruzdy. Zwiększa gęstość, jędrność i elastyczność skóry poprzez syntezę kolagenu oraz wspomaga mikrokrążenie. Retinol jest skuteczny także w kuracjach przeciwtrądzikowych. Normalizuje nadmierne wydzielanie sebum regulując pracę gruczołów łojowych i zwęża pory. Zmniejsza przebarwienia oraz przywraca skórze blask i młodszy wygląd.

Niacynamid

postać witaminy B₃ (amidowa pochodna) o cechach silnego antyoksydantu – ma skuteczne i szerokie działanie odmładzające. Wskazywany jako alternatywa retinolu. Jest prekursorem molekuły młodości – NAD+ niezbędnej do wytwarzania energii komórkowej i prawidłowej pracy mitochondriów. Nie jest fotouczulający, może być stosowany przez cały rok. Regeneruje barierę skórną stymulując różnicowanie się keratynocytów, zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i redukuje zmarszczki. Poprawia mikrokrążenie, działa łagodząco i redukuje objawy podrażnień. Normalizuje proces złuszczania się naskórka, reguluje wytwarzanie sebum, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.

GABA kwas gamma-aminomasłowy

neuroaktywny składnik odmładzający do natychmiastowej i długotrwałej redukcji zmarszczek oraz stymulacji odnowy kolagenu, nawilżenia i bariery ochronnej skóry. GABA rozluźnia zmarszczki mimiczne i kurze łapki poprzez interakcję z receptorami GABA A, zewnętrznymi komórkami nerwowymi i gładkimi komórkami mięśniowymi. W efekcie komórki skóry są bardziej rozluźnione, drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wygląda młodziej. GABA odbudowuje barierę ochronną skóry, stymuluje keratynizację i odnowę komórkową, dzięki czemu zmniejsza szorstkość skóry, wygładza skórę. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego i kolagen. Odbudowuje barierę ochronną skóry, nawilża, zmniejsza szorstkość i rozjaśnia koloryt skóry.

Mela-Ginseng

ekstrakt z koreańskiego korzenia żeń-szenia standaryzowany na ginsenozydy Rb3, ukierunkowany na rozjaśnianie przebarwień poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy i melanogenezy. Działa także przeciwzmarszczkowo oraz przeciwstarzeniowo, poprawia dotlenienie tkanek. Odbudowuje płaszcz hydro-lipidowy skóry, pobudza proces odnowy i regeneracji komórek skóry.

Vecticell C

kompleks witamin C w kapsułkach działa antyrodnikowo, fotoochronnie i przeciwstarzeniowo. Rozjaśnia i wspomaga usuwanie przebarwień, wyrównuje koloryt skóry.

Booster witaminy D

przywraca funkcje receptora witaminy D (VDR), stymuluje sieć molekularną zaangażowaną w różnicowanie keratynocytów, przyśpiesza regenerację bariery ochronnej skóry.

Witamina E

zwana „witaminą młodości. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę.

Kolagen morski

o potrójnej helisie – ma doskonałe działanie nawilżające. Zwiększa ochronę skóry przed uszkodzeniami zewnętrznymi, a w szczególności przed ekspozycją słoneczną UV.

Elastyna morska

stymuluje syntezę nowych włókien elastycznych. Odżywia skórę, wzmacnia elastyczność i redukuje zmarszczki.

Glikogen morski

zwiększa energię komórek do regeneracji, dotlenia i rewitalizuje. Odtwarza energetyczne rezerwy komórek, naprawia mikrouszkodzenia.

Ekstrakt z miodu

odtwarza naturalny NMF, daje miękkość i gładkość skóry.

Ekstrakt z ogórecznika

pomaga regulować utratę wody i zachować nawilżenie skóry, wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie i łagodząco.

Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy

(1MDa) zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), chroni skórę przed wysuszeniem.

Ekstrakt z komosy ryżowej

silnie nawilża i regeneruje. Zwiększa ochronę antyrodnikową, hamuje procesy starzenia. Poprawia sprężystość skóry, zmniejsza wrażliwość na promieniowanie słoneczne.

Sok z aloesu

wykazuje silne działanie przeciwzapalne i kojące. Sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień, stanów zapalnych oraz mikrourazów skóry.

Ekstrakt z melisy lekarskiej

skutecznie łagodzi podrażnienia oraz przynosi ulgę zmęczonej skórze, chroni ją przed działaniem wolnych rodników.

Alantoina

(prowitamina A) przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami.

Masło Shea

tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza skórę nie pozostawiając uczucia tłustości.

Infra DNA-Renover

daje specjalną ochronę antyoksydacyjną przed promieniowaniem podczerwonym IR, a w szczególności IR-A oraz przed światłem niebieskim HEV, emitowanym przez ekrany telefonów komórkowych, laptopów i telewizorów.

Filtry UVA/UVB

stabilne wysokie filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Bio-chromofory

(R 650nm i UV 420nm)

autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach CHANTARELLE, do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED:

 • R czerwone 650nm – poprawa metabolizmu tkanek, stymulacja procesów gojenia, pobudzenie fibroblastów, spłycenie zmarszczek, zwiększenie przyswajanie przez komórki substancji czynnych, zawartych w kosmetykach lub
 • UV 420nm – regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.

 

Kosmetyki Superior Youth Boost

Promocja
NEW
Promocja
NEW
270,00 zł 216,00 zł
Promocja
NEW
Promocja
NEW
Promocja
NEW
Promocja
NEW
15,00 zł 12,00 zł

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności