Superior Youth Boost – silny booster odmłodzenia

Superior Youth Boost – silny booster odmłodzenia

Głęboka odnowa skóry z mikrokapsułkowanym retinolem oraz przeciwzmarszczkowa regeneracja skóry z niacynamidem i kwasem GABA z efektem perfekcyjnego wygładzenia, nawilżenia i ujędrnienia skóry.

 

Spektakularny efekt w intensywnych zabiegach odnowy skóry

Superior Youth Boost to profesjonalny system do całorocznej intensywnej kuracji odnowy i regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Daje on spektakularne, widoczne i widoczne efekty odmłodzenia i  długotrwałej poprawy kondycji skóry: wypełniania zmarszczek, odzyskania sprężystości i jędrności, rozjaśnienia przebarwień i przywrócenia zdrowego kolorytu, regulacji keratynizacji oraz wygładzenia i nawilżenia. Zalecany także dla regulacji produkcji sebum skóry tłustej, z objawami trądziku.  Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra staje się bardziej sprężysta, jędrna i gęsta oraz doskonale wygładzona, rozjaśniona i rozświetlona.

Dermokuracja Superior Youth Boost przeznaczona jest dla skóry z przyspieszonym starzeniem, dojrzałej, z fotostarzeniem, z zaburzoną keratynizacją, skóry tłustej i mieszanej ze zmianami trądzikowymi, skóry suchej z uszkodzoną barierą skóry, także w spłycaniu blizn i rozstępów.

 

Superior Youth Boost
dwa komplementarne zabiegi w systemie odnowy skóry

System kuracji SUPERIOR YOUTH BOOST umożliwia NAPRZEMIENNE I KOMPLEMENTARNE stosowanie zabiegu z retinolem oraz zabiegu z niacynamidem i kwasem GABA, odpowiednio do potrzeb skóry i indywidualnej tolerancji retinolu. .

Każdy z preparatów zabiegowych i do pielęgnacji domowej zawiera dodatkowo bogatą formułę aktywną składników regenerująco-odmładzających:  prokolagenowych, ujędrniających, nawilżających i naprawiających barierę ochronną skóry.

 

 1. Zabieg z mikrokapsułkowanym retinolem

/zabieg całoroczny z uwzględnieniem przeciwwskazań/

Silna dermokuracja dla stymulacji odnowy komórkowej, syntezy kolagenu, wzmocnienia struktury skóry, redukcji przebarwień i regulacji sebum.

Mikro-kapsułkowany czysty retinol (witamina A 233310 IU/g), zamknięty w unikalnych mikro-kapsułkach o bardzo małej cząsteczce, jest uwalniany w momencie bezpośredniej aplikacji na skórę przez rozmasowanie i dzięki temu zachowuje swoje właściwości. W mikrokapsułce jest chroniony przed światłem, temperaturą, pH, utlenianiem. Retinol jest prekursorem kwasu retinowego na drodze przemian biochemicznych w skórze. Odpowiada za proliferację naskórka i skóry właściwej dając efekt silnej odbudowy skóry.

Uwagi / szczególne wskazania

 • wskazana stopniowa retinizacja skóry w przypadku skóry niestosującej do tej pory retinolu oraz skóry wrażliwej reaktywnej; wskazane także wykonanie próby tolerancji;
 • obowiązkowe stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej SPF50 w pielęgnacji dziennej, także w pochmurny dzień oraz przez 30 dni po zakończeniu kuracji z retinolem;
 • uświadomienie pacjenta w zakresie wskazań i przeciwskazań do stosowania retinolu, włącznie z unikaniem ekspozycji na światło słoneczne, solarium itp.;
 • dla uzyskania najlepszych efektów zalecana kuracja z retinolem przez co najmniej 12 tygodni (3 cykle odnowy komórkowej) wraz ze stosowaniem pielęgnacji domowej.

 

 1. Zabieg z niacynamidem i kwasem GABA

/zabieg całoroczny/

Intensywna dermokuracja odmładzająca i stymulująca regenerację bariery ochronnej skóry, kolagenu i kwasu hialuronowego o natychmiastowo widocznych efektach wygładzenia, nawilżenia i redukcji zmarszczek. Celem zabiegu jest regeneracja i wzmocnienie skóry przy minimalizacji potencjalnych skutków podrażnienia i wysuszenia skóry na skutek działania czystego retinolu.

Uwagi / szczególne wskazania

 • Zabieg polecany jako komplementarny do zabiegu z retinolem dla uzyskania szybkich efektów wypłycenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień, odnowy bariery ochronnej skóry, nawilżenia i wygładzenia skóry z jednoczesną stymulacją regeneracji i odnowy struktury skóry.
 • Polecany dla skóry reaktywnej, wrażliwej, w okresie retinizacji oraz w czasie silnego nasłonecznienia i ekspozycji słonecznej, zwłaszcza przy uzależnieniu od opalania się i niestosowaniu wysokiej ochrony SPF. Zabieg zalecany też dla skóry suchej i przesuszonej, która wymaga silnego nawilżenia i wygładzenia oraz po kuracjach estetycznych, jak peelingi chemiczne, zabiegi laserowe.

 

Wskazania
• utrata jędrności i elastyczności
• skóra sucha, przesuszenie i szorstkość
• zmarszczki wiekowe i mimiczne
• rogowacenie skóry
• przebarwienia
• skóra ziemista, pozbawiona blasku
• nadmierne wydzielanie sebum, zaskórniki i rozszerzone pory
• objawy trądziku pospolitego
• blizny i rozstępy

 

Efekty działania
• odnowa i regeneracja skóry twarzy, szyi i dekoltu
• redukcja zmarszczek i bruzd
• regulacji keratynizacji
• normalizacja produkcji sebum
• poprawa sprężystości i jędrności
• wygładzenie i nawilżenie
• rozjaśnienia przebarwień
• przywrócenia zdrowego kolorytu
• rozjaśnienie i rozświetlenie

 

Schemat zabiegu

  ZABIEG Z RETINOLEM ZABIEG Z NIACYNAMIDWM & GABA
Demakijaż ·                     Special Aesthetics mleczko (CP0122)

·                     Special Aesthetics tonik (CP0222)

Peelingi

wybierz odpowiedni dla typu skóry:

·                     Special Aesthetics Lumi-Cream (CP0413)

·                     Special Aesthetics Lumi-Gel (CP0415)

·                     Agemelan peeling enzymatyczny z kwasem askorbinowym (CP0418)

·                     Sebumelan peeling enzymatyczny z kwasem cytrynowym (CP0420)

·                     Regenevia DNA EPS peeling (CP0417)

·                     Special Aesthetics maska z kwasem mlekowym 25% pH 3,4 (CP0851)

Koncentraty w zależności od wyboru zabiegu: PDT Boost-Serum z retinolem (CP184030) ·PDT Boost-Serum z niacynamidem i GABA (CP184130)

 

Aplikacja: Wprowadzać 10 min. metodą fotodynamiczną PDT LASER LLLT światłem R 650nm / UV 420nm lub LED światłem R 650nm lub sonoforezą lub manualnie. Czas aplikacji – zgodnie ze schematem zabiegu i instrukcją urządzenia. Omijać okolice oczu.

UWAGI:

* PDT Serum z retinolem wstrząsnąć przed użyciem.

* Po aplikacji preparatów z kwasem GABA można odczuwać uczucie delikatnego mrowienia, które ustępuje po kilku minutach.

* Suma czasu pracy PDT Master nie może przekraczać 20 minut.

Maska PDT Perfect Smooth Boost-Maska z niacynamidem (CP0859)

 

Aplikacja: Wprowadzić maskę na 10 min. wybraną metodą aplikacji: PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub manualnie. Ewentualny nadmiar usunąć papierową chusteczką kosmetyczną, nie zmywać.

Krem kończący Boost-Krem na dzień SPF50 UVA/UVB/IR/HEV (CD1475)

 

Liczba zabiegów w serii – 4-6 zabiegów co 10-14 dni naprzemiennie.

Czas zabiegu – do 50 min.

 

Przeciwwskazania do stosowania retinolu:

 • ekspozycja skóry na słońce – wysokie nasłonecznienie, opalanie się, tanoreksja
 • alergie skórne, nadwrażliwość na retinol
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (6 miesięcy)
 • stan po krioterapii (6 miesięcy)
 • uszkodzona skóra (np. po depilacji woskiem, peelingach chemicznych lub mechanicznych)
 • ciężkie postacie trądziku, które wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
 • doustna terapia retinoidami – wymagana co najmniej półroczna przerwa
 • choroby autoimmunologiczne, nieustabilizowane choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe

 

Najważniejsze składniki aktywne

Retinol mikrokapsułkowany (witamina A 233310 IU/g)

czysty retinol w mikro-kapsułkach, chroniony przed światłem, temperaturą i pH. Dobrze tolerowany przez skórę. Retinol jest najbardziej aktywną postacią witaminy A, która jest prekursorem kwasu retinowego. Odpowiada za proliferację naskórka i skóry właściwej dając efekt silnej odnowy komórkowej i odbudowy. Wygładza zmarszczki i bruzdy. Zwiększa gęstość, jędrność i elastyczność skóry poprzez syntezę kolagenu oraz wspomaga mikrokrążenie. Retinol jest skuteczny także w kuracjach przeciwtrądzikowych. Normalizuje nadmierne wydzielanie sebum regulując pracę gruczołów łojowych i zwęża pory. Zmniejsza przebarwienia oraz przywraca skórze blask i młodszy wygląd.

Niacynamid

postać witaminy B₃ (amidowa pochodna) o cechach silnego antyoksydantu – ma skuteczne i szerokie działanie odmładzające. Wskazywany jako alternatywa retinolu. Jest prekursorem molekuły młodości – NAD+ niezbędnej do wytwarzania energii komórkowej i prawidłowej pracy mitochondriów. Nie jest fotouczulający, może być stosowany przez cały rok. Regeneruje barierę skórną stymulując różnicowanie się keratynocytów, zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i redukuje zmarszczki. Poprawia mikrokrążenie, działa łagodząco i redukuje objawy podrażnień. Normalizuje proces złuszczania się naskórka, reguluje wytwarzanie sebum, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.

GABA kwas gamma-aminomasłowy

neuroaktywny składnik odmładzający do natychmiastowej i długotrwałej redukcji zmarszczek oraz stymulacji odnowy kolagenu, nawilżenia i bariery ochronnej skóry. GABA rozluźnia zmarszczki mimiczne i kurze łapki poprzez interakcję z receptorami GABA A, zewnętrznymi komórkami nerwowymi i gładkimi komórkami mięśniowymi. W efekcie komórki skóry są bardziej rozluźnione, drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wygląda młodziej. GABA odbudowuje barierę ochronną skóry, stymuluje keratynizację i odnowę komórkową, dzięki czemu zmniejsza szorstkość skóry, wygładza skórę. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego i kolagen. Odbudowuje barierę ochronną skóry, nawilża, zmniejsza szorstkość i rozjaśnia koloryt skóry.

Mela-Ginseng

ekstrakt z koreańskiego korzenia żeń-szenia standaryzowany na ginsenozydy Rb3, ukierunkowany na rozjaśnianie przebarwień poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy i melanogenezy. Działa także przeciwzmarszczkowo oraz przeciwstarzeniowo, poprawia dotlenienie tkanek. Odbudowuje płaszcz hydro-lipidowy skóry, pobudza proces odnowy i regeneracji komórek skóry.

Vecticell C

kompleks witamin C w kapsułkach działa antyrodnikowo, fotoochronnie i przeciwstarzeniowo. Rozjaśnia i wspomaga usuwanie przebarwień, wyrównuje koloryt skóry.

Booster witaminy D

przywraca funkcje receptora witaminy D (VDR), stymuluje sieć molekularną zaangażowaną w różnicowanie keratynocytów, przyśpiesza regenerację bariery ochronnej skóry.

Witamina E

zwana „witaminą młodości. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę.

Kolagen morski

o potrójnej helisie – ma doskonałe działanie nawilżające. Zwiększa ochronę skóry przed uszkodzeniami zewnętrznymi, a w szczególności przed ekspozycją słoneczną UV.

Elastyna morska

stymuluje syntezę nowych włókien elastycznych. Odżywia skórę, wzmacnia elastyczność i redukuje zmarszczki.

Glikogen morski

zwiększa energię komórek do regeneracji, dotlenia i rewitalizuje. Odtwarza energetyczne rezerwy komórek, naprawia mikrouszkodzenia.

Ekstrakt z miodu

odtwarza naturalny NMF, daje miękkość i gładkość skóry.

Ekstrakt z ogórecznika

pomaga regulować utratę wody i zachować nawilżenie skóry, wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie i łagodząco.

Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy

(1MDa) zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), chroni skórę przed wysuszeniem.

Ekstrakt z komosy ryżowej

silnie nawilża i regeneruje. Zwiększa ochronę antyrodnikową, hamuje procesy starzenia. Poprawia sprężystość skóry, zmniejsza wrażliwość na promieniowanie słoneczne.

Sok z aloesu

wykazuje silne działanie przeciwzapalne i kojące. Sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień, stanów zapalnych oraz mikrourazów skóry.

Ekstrakt z melisy lekarskiej

skutecznie łagodzi podrażnienia oraz przynosi ulgę zmęczonej skórze, chroni ją przed działaniem wolnych rodników.

Alantoina

(prowitamina A) przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami.

Masło Shea

tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza skórę nie pozostawiając uczucia tłustości.

Infra DNA-Renover

daje specjalną ochronę antyoksydacyjną przed promieniowaniem podczerwonym IR, a w szczególności IR-A oraz przed światłem niebieskim HEV, emitowanym przez ekrany telefonów komórkowych, laptopów i telewizorów.

Filtry UVA/UVB

stabilne wysokie filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Bio-chromofory

(R 650nm i UV 420nm)

autorskie innowacyjne bio-chromofory, opracowane w laboratoriach Chantarelle, do zabiegów fotodynamicznych PDT LASER lub LED:

 • R czerwone 650nm – poprawa metabolizmu tkanek, stymulacja procesów gojenia, pobudzenie fibroblastów, spłycenie zmarszczek, zwiększenie przyswajanie przez komórki substancji czynnych, zawartych w kosmetykach lub
 • UV 420nm – regeneracja skóry podrażnionej z objawami zmian zapalnych.

 

Kosmetyki Superior Youth Boost z czystym retinolem