Trądzik różowaty – 8 porad jak używać dermokosmetyków

Trądzik różowaty – 8 porad jak używać dermokosmetyków

Trądzik różowaty – dermokosmetyki, które pomagają? Oczywiście, że to możliwe, aby znacząco poprawić stan skóry z tym schorzeniem. Wybieramy więc zawsze dermokosmetyki przeznaczone specjalnie dla cery ze skłonnością do trądziku różowatego. Czasem sugeruje się, ze równie dobre będą dermokosmetyki przeznaczone dla cery alergicznej, wrażliwej czy z atopowym zapaleniem skóry. Nie każdy dermokosmetyk nadaje się dla skóry z trądzikiem różowatym.

 

Faktycznie skóra nim dotknięta jest często ekstremalnie wrażliwa, ale nie oznacza to, ze powinno się używać dermokosmetyków oznaczonych etykietą “dla skóry wrażliwej”. Przy trądziku różowatym to może być po prostu za mało. Dodatkowo współczesna dermatologia i kosmetologia dysponuje przebadanymi składnikami aktywnymi dedykowanymi konkretnie dla rosacea. Dlaczego zatem z tego nie skorzystać? Oto krotka lista zasad, jakich powinno się przestrzegać przy trądziku różowatym:

 

Trądzik różowaty – dermokosmetyki, które wspierają delikatną skórę:

  1. Wybieraj dermokosmetyki, które nie mają w składzie alkoholu i bezzapachowe, bez parabenów i silikonów, w przypadku dobrych marek można również wybrać te bez konserwantów (ze składnikami antybakteryjnymi),

  2. Unikaj mydeł i zmywaczy, które mają zasadowe pH i tych o właściwościach ściągających

  3. Koniecznie testuj nowe dermokosmetyki na małym fragmencie skóry zanim naniesiesz je na całą twarz i szyję

  4. Zmywaj twarz tylko letnią wodą, unikaj gorącej i bardzo zimnej

  5. Nie wybieraj peelingów, które są gruboziarniste, nie używaj dermokosmetyków wraz ze szczotkami, masażerami i gąbkami

  6. Do osuszania skóry używaj delikatnych chusteczek, ręczników papierowych, nie ręczników

  7. Zawsze wybieraj dermokosmetyki z filtrami SPF

  8. Nigdy nie używaj dermokosmetyków po terminie ważności, zważonych, o podejrzanym zapachu, szczególnie dbaj o higienę opakowań, nie zostawiaj ich otwartych

 

Zasady dla skóry ze skłonnością do trądziku różowatego wydają się być proste, jednak nie zawsze łatwo jest osiągnąć zadowalający efekt. Pamiętajcie, aby zadbać także o dietę, nie używać drażniących proszków do prania. Spróbujcie też stresować się mniej, o ile to oczywiście możliwe w świecie, w którym wszystko dzieje się z prędkością światła. Mnie ta rada zawsze denerwowała, bo przecież nie jest to łatwe, aby przestać nagle się stresować. Podobnie stresuje się również skóra. Ale o tym w innym wpisie, który już wkrótce na naszym blogu.

 

Kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym