Twoja skóra chce pić! Składniki nawilżające w kosmetykach

CHANTARELLE Twoja skora chce pic

W upalne dni myślimy przede wszystkim o dużych ilościach chłodnych napojów… Nasza skóra również bardzo potrzebuje wody bowiem tylko dobrze nawilżona pozostanie elastyczna, napięta i odporna na działanie wysuszających czynników. Czyli po prostu zdrowa i młoda. Z biegiem lat spada jednak zdolność skóry do samonawilżania i zatrzymywania wody.

 

 

Codziennie zaś tracimy ok. 2,5 litrów wody – przez parowanie ze skóry, z dróg oddechowych, czy wraz z moczem. Dietetycy przypominają, aby wypijać ok. 2 litrów płynów na dobę (w zależności od naszej płci, aktywności fizycznej, ilości i jakości spożywanych posiłków). Bilans powinna równoważyć także woda zawarta w pokarmie stałym i woda metaboliczna – powstająca w procesach chemicznych naszego organizmu. Jednak ilość wody, jaką wypijamy ma niewielki wpływ na poziom nawilżenia skóry, ponieważ nie jest ona w stanie dotrzeć do zewnętrznej warstwy skóry.

 

Jedną z przyczyn przesuszenia skóry jest przebywanie w suchych, klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Natomiast w upalne dni woda ucieka, czyli odparowuje, przez intensywne ogrzewanie promieniami słonecznymi i wysoką temperaturę. Wysuszające są również kąpiele w morskiej wodzie oraz silny wiatr, np. nad morzem. Często więc po wakacjach nasza skóra staje się szorstka i sucha, traci swoją jędrność i blask. Natomiast skóra stale przesuszona – szybciej się starzeje.

 

Skóra jest organem nieprzepuszczalnym dla wilgoci, dlatego nie nawilżymy ją częstymi kąpielami. Wręcz przeciwnie – po długim moczeniu się naskórek staje się szorstki i zdecydowanie bardziej suchy. Woda wymywa bowiem część naturalnej bariery hydro-lipidowej, która chroni skórę, a przede wszystkim zatrzymuje wodę i zapobiega nadmiernemu jej odparowaniu. Preparaty nawilżające mają więc na celu zatrzymanie ucieczki wody i zabezpieczenie bariery hydro-lipidowej.

 

Za idealne nawilżenie naszej skóry odpowiedzialny jest NMF (Natural Moisturising Factor), czyli naturalny czynnik nawilżający. NMF jest naturalną, rozpuszczalną w wodzie substancją wytwarzaną w naskórku. Składa się głównie z aminokwasów i ich pochodnych. Spadek poziomu NMF jest przyczyną utraty wilgoci, powoduje uczucie ściągnięcia i szorstkości oraz łuszczenie się i pierzchnięcie naskórka.

 

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry w dużej mierze zależy m.in. od:
•    liczby gruczołów łojowych skóry i poziomu wydzielania sebum;
•    metody i preparatów do codziennego demakijażu i oczyszczania skóry;
•    preparatów, jakie wybieramy do pielęgnacji skóry
•    ochrony przeciwsłonecznej i przeciw innym agresywnym czynnikom,

 

10 WYBRANYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH,
których głównym zadaniem jest utrzymanie właściwego nawilżenia skóry.
Występują one w wybranych liniach pielęgnacyjnych CHANTARELLE.
Wybierz idealne nawilżenie dla swojej skóry!

 

nawilzanie hydra-filagrinHYDRA-FILAGGRIN aktywny składnik nawilżający, odtwarzający zawartość mocznika właściwą dla normalnej, zdrowej skóry poprzez uruchomienie nowych akwaporynowych kanałów nawilżenia. Zwiększa on również produkcję substancji odpowiedzialnych za poziom NMF i składników bariery hydro-lipidowej. Odbudowuje struktury lipidowe i poprawia spójność komórek. Reguluje więc zawartość wody w naskórku, stabilnie i równomiernie wyrównując jej poziom. Dodatkowo zwiększa siłę przemian metabolicznych filagryny (ponad 2,5 krotnie),  w zewnętrznych, ochronnych warstwach skóry. Filagryna jest odpowiedzialna za prawidłową budowę i funkcję warstwy rogowej naskórka, chroni przed utratą wody oraz nadzoruje ilość wydzielanego sebum.
•    LA AQUA
•    NORMACELL
•    SPECIAL AESTHETICS krem regenerujący do skóry dłoni, stóp i ciała RESCUE TOPICAL

 

 

 

nawilzanie kwas mlekowyKWAS MLEKOWY – naturalny składnik nawilżający i również jeden z podstawowych składników NMF. Obniżając poziom przeznaskórkowej utraty wody (TEWL – Transepidermal Water Loss) i poziom odparowania z naskórka, wiąże ją w naskórku i przywraca szczelność bariery hydro-lipidowej. Przy zawartości w preparacie kosmetycznym powyżej 5% – działa keratolitycznie oraz lekko złuszczająco uruchamiając mechanizmy odnowy i regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. Oczyszcza skórę, zmiękcza, wyrównuje koloryt, poprawia elastyczność i jędrność; zapewnia doskonałe nawilżenie także głębszych warstw skóry.

•    LA AQUA

SPECIAL AESTHETICS krem na noc z kwasem mlekowym 13% pH 4.0
SPECIAL AESTHETICS krem na noc z kwasem glikolowym i mlekowym 10% pH 3.6

 

 

 

 

nawilzanie estry kwasu mlekowegoESTRY KWASU MLEKOWEGO – doskonały delikatny aktywny emolient, lekko natłuszczający, o właściwościach przeciwpodrażnieniowych, nawilżających, buforujących i stabilizujących efektywność keratolityczną.
•    LA AQUA
•    IDEAL PURE
•    SPECIAL AESTHETICS krem regenerujący do skóry dłoni, stóp i ciała RESCUE TOPICAL

 

 

 

 

nawilzanie kwas hialuronowyKWAS HIALURONOWY (gr. „hyalos” – szklisty) – należy do grupy polisacharydów, czyli cukrów złożonych i jest naturalnym składnikiem skóry właściwej oraz tkanki łącznej. Ma silne właściwości higroskopijne, tzn. wiąże i magazynuje wodę w tkance, a tym samym odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, jej spójność, elastyczność i jędrność. Jako składnik preparatów kosmetycznych jego zdolność przedostawania się do skóry jest ściśle zależna od wielkości jego cząsteczki. W preparatach CHANTARELLE zastosowano zarówno wielkocząsteczkowy, jak i małocząsteczkowy kwas hialuronowy.

więcej o kwasie hialuronowym >>>

•    ROYAL GLOW CLINIC
•    NUTRI MAXX 40+
•    FERULASHI Lipid Repair

 

 

 

nawilzanie lactinLACTIN – bogaty w substancje odtwarzające budowę NMF (naturalne składniki nawilżające) – silnie nawilżające, utrzymujące nawilżenie w skórze i chroniące przed jego utratą. Zawiera sól sodową kwasu mlekowego i kwasu PCA oraz glicynę, mocznik i niacynamid. Poprawia zdolność warstwy rogowej skóry do absorpcji składników nawilżających, uzupełnia niedobory NMF, które są łatwo “wymywalne” podczas zmywania skóry środkami myjącymi.
•    LA AQUA
•    ROYAL GLOW CLINIC
•    FERULASHI Lipid Repair

 

 

 

nawilzanie hydro-factorHYDRO-FACTOR – składnik pozyskiwany drogą ekstrakcji z nasion owoców rośliny Caesalpinia spinosa rosnącej w trudnym, suchym klimacie andyjskim. Uwalnia on stopniowo substancje nawilżające, w celu regulowania końcowym efektem nawilżania (natychmiastowym i długotrwałym).
•    LA AQUA
•    C’MODULAR AGE

 

 

 

 

 

 

nawilzanie hydraquenchHYDRAQUENCH IQ – innowacyjna, silnie nawilżająca substancja aktywna, optymalizująca stopień nawodnienia naskórka poprzez podwójny mechanizm działania. Tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry inteligentnie reagującą na temperaturę i wilgotność otoczenia, a jednocześnie reguluje proces utraty wody i wzmacnia funkcje bariery ochronnej. Tworzy strukturę ciekłokrystaliczną kompatybilną z budową fizjologiczną naskórka. Odbudowuje funkcje ochronne bariery naskórkowej, uzupełnia szczelność bariery lipidowej, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL) i chroni skórę przed utratą własnych rezerw nawilżenia. Zwiększa ochronę przed skutkami agresywnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, stosowanie mydeł czy detergentów. Preparaty z tym składnikiem można stosować nawet przy bardzo dużych mrozach i przy bardzo wysokiej temperaturze – dzięki inteligentnemu [IQ] dostosowywaniu ilości nawodnienia i szczelności bariery hydro-lipidowej do temperatury i wilgotności otoczenia. Efekt działania preparatów z tym składnikiem to wyraźne, widoczne nawilżenie skóry, wygładzenie zmarszczek i rozświetlenie kolorytu.
•    FERULASHI Lipid Repair

 

 

 

nawilzanie hydraxilHYDRAXIL – wielofunkcyjna substancja czynna o działaniu silnie nawilżającym i regulującym przepływ nawodnienia w skórze z natychmiastowym i długotrwałym efektem. Zwiększa rezerwy wody, a jednocześnie zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), poprzez aktywację syntezy ceramidów, odbudowę warstwy lipidowej, zwiększenie szczelności cementu w skórze i poprawę funkcji bariery hydro-lipidowej. Skóra jest widocznie nawilżona i wygładzona, wzmocniona i bardziej odporna na czynniki agresywne, ze zredukowanym łuszczeniem przy skórze wrażliwej.
•    FERULASHI Lipid Repair

 

 

 

 

 

nawilzanie xerifinXERIFIN – aktywny składnik nawilżający pozyskany z szałwii muszkatołowej hodowanej w warunkach stresu wodnego. Dzięki temu ma zdolność do zwiększenia poziomu nawilżenia kumulując wodę w skórze i zmniejszając jej przeznaskórkową utratę. Badania in vivo potwierdziły skuteczność działania nawilżającego: efekt natychmiastowy, maksymalny po 3-6 godzinach od aplikacji to +114%, natomiast po 24 godzinach od aplikacji poziom nawilżenia wykazuje wzrost o 38%.
•    NORMACELL
•    C’MODULAR AGE
•    SPECIAL AESTHETICS krem regenerujący do skóry dłoni, stóp i ciała RESCUE TOPICAL

 

 

 

nawilzanie mocznikMOCZNIK – składnik NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działa nawilżająco – w stężeniach do 10% i złuszczająco w stężeniach wyższych, zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej. Zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL) oraz zwiększa biosyntezę lipidów. Zmiękcza, odświeża i uelastycznia skórę. Redukuje szorstkość i łagodzi podrażnienia.

•    LA AQUA
•    NORMACELL
•    RED STOP Couperose & Rosacea

SPECIAL AESTHETICS krem regenerujący do skóry dłoni, stóp i ciała RESCUE TOPICAL
SPECIAL AESTHETICS krem spowalniający odrost włosa do skóry twarzy i szyi F-EPILDERM
SPECIAL AESTHETICS balsam spowalniający odrost włosa do skóry ciała B-EPILDERM

 

 

 

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności