Ultra-Lift Hydroksyprolina – dwa w jednym – silnie nawilża i skutecznie odmładza

Ultra-Lift Hydroksyprolina – dwa w jednym – silnie nawilża i skutecznie odmładza

Zmarszczki pojawiające się na twarzy, dłoniach czy szyi nie czynią nas szczęśliwymi i chyba wiele osób myśli skutecznym ich pozbyciu się. Najlepsze, co możemy uczynić dla naszej skóry, to dbać o jej ochronę, regenerację i nawodnienie.

 

Nawodnienie skóry a jej starzenie

Zmarszczki pojawiające się na twarzy, dłoniach czy szyi nie czynią nas szczęśliwymi i chyba wiele osób myśli skutecznym ich pozbyciu się. Najlepsze, co możemy uczynić dla naszej skóry, to dbać o jej ochronę, regenerację i nawodnienie.

Woda jest niezbędna do życia, jest ona także koniecznym składnikiem dla funkcjonowania naszego organizmu i każdej jego komórki. Dotyczy to także komórek skóry, której nawodnienie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oraz młodego wyglądu.

Czy nawodnienie w całej skórze jest jednolite? Niestety nie – o ile w skórze właściwej zawartość wody jest porównywalna do jej poziomu w innych tkankach, to w naskórku zawartość wody zmienia się osiągając poziom już tylko 15% w warstwie rogowej (Guzman-Alonso, M. i Cortazar 2016).

Jednak nawet ta niewielka ilość wody w naskórku musi być kontrolowana, aby zapewnić odpowiednią ochronę dla tkanek naszego organizmu. Utrzymanie wody w warstwie rogowej naskórka zależne jest od dwóch głównych czynników:

  • zawartości naturalnych składników nawilżających o charakterze higroskopijnym w korneocytach, nazywanych naturalnym czynnikiem nawilżającym (ang. NMF Natural Moisturizing Factor)
  • obecności odpowiednich wewnątrzkomórkowych lipidów zorganizowanych tak, aby przeciwdziałać transepidermalnej utracie wody (ang. TEWL Transepidermal Water Loss) (Verdier‐Sévrain, i Bonté, 2007).

 

Kolagen i elastyna dla zdrowej skóry

Zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry jest koniecznym warunkiem dla jej zdrowego i młodego wyglądu, ale niewystarczającym. Równie ważna jest odpowiednia ilość i właściwa struktura białek takich, jak kolagen i elastyna dających skórze sprężystość i elastyczność. Ich ubytek lub degradacja, postępująca wraz z wiekiem, powoduje tworzenie się zmarszczek, czego chcemy zawsze uniknąć.

Jak możemy przeciwdziałać tym zjawiskom i jak najlepiej dbać o witalność i młodość naszej skóry? Ważne jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia, dzięki stosowaniu dobrze dobranej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym i w domu. Najtrudniejsze jest zapewnienie w skórze wysokiego poziomu kolagenu i elastyny. Można te dwa kierunki pielęgnacji połączyć stosując kosmetyki zawierające nowoczesne i innowacyjne składniki aktywne o szerokim spektrum działania.

 

Ultra-Lift Hydroksyprolina

Przykładem takiego składnika jest Ultra-Lift Hydroksyprolina (Vorster, Abby 2013) występujący pod nazwą dipalmitynianu hydroksyproliny (INCI: dipalmitoyl hydroxyproline). Jak wykazują badania pozwala on na równoczesne zmniejszenie zmarszczek i zwiększenie nawilżenia skóry. W jaki sposób? Cząsteczka Ultra-Lift Hydroksyprolina zbudowana jest z dwóch elementów: hydroksyproliny i lipidu. Hydroksyprolina to pochodna aminokwasu występującego w białkach w małej ilości, ale będącą jednym z podstawowych składników kolagenu. W badaniach wykazano ze stosowanie Ultra-Lift Hydroksyprolina o stężeniu 1% pozwala na redukcję zmarszczek o 32% w przeciągu 42 dni. W bardziej szczegółowych badaniach zaobserwowano skurcz włókien elastynowych pozwalający na zwiększenie napięcia skóry. Wystąpił także efekt inhibicji enzymów degradujących białka fibrylarne skóry oraz działanie przeciwwolnorodnikowe. Zaobserwowano także stymulację prokolagenu 1 i lamininy stanowiącej główny składnik błony podstawnej w skórze.

Ultra-Lift Hydroksyprolina wykazuje wiele uzupełniających się właściwości zapewniając długotrwały efekt nawilżania, działanie przeciwzmarszczkowe, poprawę napięcia i elastyczności skóry, działanie przeciwwolnorodnikowe i stymulację naturalnych procesów przeciwstarzeniowych.

Warto skorzystać z tych właściwości stosując rozjaśniająco-odmładzające zabiegi Agemelan Holistic oraz intensywnie nawilżającą dermokurację Absolute Rich Moisture. Zabiegi te wykonywane są PDT laserem niskoenergetycznym LLLT, urządzeniem Thermo lub sonoforezą.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert Chantarelle Laboratory Derm Aesthetics

 

 

 

Literatura
•    Guzman-Alonso, M. i Cortazar T.M. “Water content at different skin depths.” Household and Personal Care Today 11 (2016).
•    Verdier‐Sévrain, Sylvie, and Frédéric Bonté. “Skin hydration: a review on its molecular mechanisms.” Journal of cosmetic dermatology 6.2 (2007): 75-82.
•    Vorster, Abby. “The magical ingredients: anti-ageing.” South African Pharmaceutical and Cosmetic Review 40.8 (2013): 22-25.

 

Kosmetyki Chantarelle z Ultra-Lift Hydroksyproliną

Zarządzaj plikami cookies