Wypełniacze zmarszczek w kosmetyce – poznaj najskuteczniejsze

Wypełniacze zmarszczek w kosmetyce – poznaj najskuteczniejsze

Wypełniacze zmarszczek zawarte w kosmetykach do pielęgnacji domowej to przy mniejszych zmarszczkach alternatywa dla ostrzykiwania. W wypadku głębokich bruzd lub gęstej sieci zmarszczek, wypełniacze zmarszczek pomogą utrzymać efekty zabiegów medycyny estetycznej.

 

Zabiegi medycyny estetycznej stają się w Polsce coraz bardzo popularne i dostępne. Włączają je do oferty ośrodki SPA oraz salony kosmetyczne przez zatrudnienie lekarza o tej specjalizacji. Mało się jednak pisze o tym, w jaki sposób dbać o skórę po wykonaniu tego typu zabiegów. Ich trwałość, w zależności od wybranej metody i problemu na jaki są kierowane, wynosi od 6 do 24 miesięcy.

Dlatego niezmiernie ważna jest pielęgnacja domowa podtrzymująca efekty medycyny estetycznej. Im lepiej dobrane preparaty home care, tym dłużej utrzyma się efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienie i nawilżenie, skóra będzie miała dłużej wyrównany i zdrowy koloryt.

 

Wypełniacze zmarszczek – czym są?

Musimy odróżnić substancje stosowane w gabinetach medycyny estetycznej od wypełniaczy stosowanych w kremach przez producentów kosmetyków. Wśród wypełniczy do ostrzykiwania wyróżniamy:

  • najczęściej używany i najlepiej tolerowany – kwas hialuronowy
  • L-poliaktyd – substancję biodegradowalną, która jest syntetycznym wypełniaczem dopingującym skórę do wytwarzania kolagenu
  • żel z kryształkami wapnia
  • hydroksyapatyt wapnia – sztywniejszy wypełniacz nadający się do korygowania kształtu nosa oraz do skóry męskiej
  • własne komórki tłuszczowe

 

Kremy Chantarelle – wypełniacze zmarszczek

Pielęgnacja anti-ageing to szeroki zakres działań od wypełniania zmarszczek, poprawienie elastyczności skóry, usuwanie przebarwień, po odpowiednie napięcie skóry i poprawę owalu skóry. O kompleksowej pielegnacji anti-ageing przeczytasz tutaj.

GABA kwas gamma-aminomasłowy

(Gamma Amino Butyric Acid GABA) – neuroaktywny składnik odmładzający do natychmiastowej i długotrwałej redukcji zmarszczek oraz odnowy kolagenu, nawilżenia i bariery ochronnej skóry. Dzięki małej cząsteczce ma zdolność szybkiego działania na poziomie naskórka jak i skóry właściwej. GABA rozluźnia zmarszczki mimiczne i kurze łapki poprzez interakcję z receptorami, zewnętrznymi komórkami nerwowymi i gładkimi komórkami mięśniowymi. W efekcie komórki skóry kurczą się w mniejszym stopniu i są bardziej rozluźnione, drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra szybko zaczyna wyglądać młodziej. Pierwsze efekty redukcji zmarszczek według badań widoczne już od 10 do 30 minut.

 

Matrixyl 3-Peptide

Innowacyjny bardzo silny przeciwzmarszczkowy peptyd niskocząsteczkowy stymuluje syntezę 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-epidermalnego (DEJ): kolagenu I, III, IV (i HSP47), lamininy-5, fibronektyny i kwasu hialuronowego. Poprawia podstawowe biomechaniczne parametry kondycji skóry: nawilżenie, gęstość, jędrność i elastyczność skóry, koloryt i owal twarzy. Dzięki temu wypełnia zmarszczki od wewnątrz, także na czole jak i „kurzych łapkach”, dając widoczny efekt gładszej i pełniejszej skóry. Skuteczność działania przeciwzmarszczkowego, a szczególnie efektu liftingującego, redukcji objętości i głębokości zmarszczek, potwierdzona została w badaniu panelowym in vivo na grupie 25 kobiet w wieku 42-70 lat.

 

Synpept 2-Peptide

Niskocząsteczkowy kompleks peptydowy (dipeptyd) o ukierunkowanym działaniu przeciwzmarszczkowym, wygładzającym, zwiększającym elastyczność skóry. Wzmacnia połączenie skórno-epidermalne (DEJ Dermal-Epidermal Junction), które ma zadanie utrzymania spójności warstwy skóry właściwej i naskórka. Głównym składnikiem DEJ są włókna kolagenowe typu IV i VII i XVII oraz laminina V, zapewniające ścisłe przyleganie do siebie tych obu warstw. Synpept wzmacnia integralność DEJ poprzez wzmocnienie komunikacji międzykomórkowej ze składnikami budulcowymi DEJ. Ponadto reguluje anizotropię elastycznych włókien w skórze, zwiększa spójność skóry przywracając jędrność i napięcie oraz wypłycając zmarszczki. Przywraca zdrowszy i promienny koloryt skóry.

 

Synvel 3-Peptide

Niskocząsteczkowy neuropeptyd naśladujący działanie toksyny jadu węża. Działa na tym samym poziomie jak toksyna botulinowa i jest nieoperacyjną alternatywą dla chirurgicznych zabiegów wstrzykiwania. Wypłyca zmarszczki mimiczne poprzez zahamowanie drgań mięśni ekspresyjnych. Wygładza, nawilża skórę i nadaje jej świeży, zrelaksowany wygląd. Blokuje on wchłanianie Na+ przez organizm, co z kolei powoduje rozluźnienie mięśni twarzy i zapobiega tworzeniu się linii ekspresji (zmarszczek). Peptyd naśladuje efekty, jakie wywołuje 22 aminokwasowy peptyd wagleryna-1 obecny w jadzie węża Tropidolaemus wagleri. Peptyd działa podobnie jak zastrzyki z toksyny botulinowej. Regularne stosowany przynosi bardzo dobre efekty. Badanie in vitro pokazało, że peptyd w stężeniu 0,5 mM zmniejszył napięcie mięśnia o 82% już w ciągu 2 godzin.

 

Argireline Neuropeptide

To skoncentrowany neuropeptyd naśladujący toksynę botulinową. Blokuje przewodzenie mięśniowo-nerwowe oraz redukuje głębokość i widoczność zmarszczek, także mimicznych. Intensywnie wypłyca głębokość zmarszczek poprzez ściągnięcie mięśni ekspresyjnych, dzięki czemu są one wyraźnie mniej widoczne. To nieoperacyjna alternatywa dla wstrzykiwania botoksu. Argireline blokuje transmisję sygnałów z nerwów do mięśni, które nie mogą się kurczyć, a w rezultacie zmarszczki ulegają spłyceniu. Argireline Neuropeptide jest skuteczny w terapii takich problemów kosmetycznych takich jak linie czoła, kurze łapki (linie wokół oka) i zmarszczki. Badania opublikowane przez International Journal of Cosmetic Science wykazały, że miejscowo stosowany Argireline Neuropeptide w stężeniu 10% zmniejsza zmarszczki o 30% po okresie 30 dni.

 

HYA–STIM 3-Peptide

Stymulator kwasu hialuronowego, daje efekt ujędrniający i remodelujący poprzez stymulację produkcji kwasu hialuronowego od wewnątrz skóry. Stymulator produkcji kwasu hialuronowego to nowej generacji tripeptyd działający dwukierunkowo: silnie stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w komórkach skóry, chroni strukturę macierzy kolagenowej i uzupełnia jego brak w skórze dojrzałej. Badania in vivo wykazują zwiększenie syntezy kwasu hialuronowego ponad czterokrotnie. Stymulator zwiększa również poziom dekoryny i lumikanu czyli proteoglikanów, wzmacniających włókna kolagenowe, dzięki czemu zwiększa się elastyczność i sprężystość skóry. W efekcie poprawia się nawilżenie skóry, zmarszczki są wypłycone, napięcia na skórze są wygładzone. Owal twarzy jest wymodelowany, a podwójny podbródek znacząco zmniejszony.

 

Wypełniacze zmarszczek Chantarelle