Zabiegi trychologiczne dla skóry głowy

Zabiegi trychologiczne dla skóry głowy

Raporty z rynku dermatologii pokazują jak szybko rośnie odsetek osób z problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Ma to wpływ na zwiększenie liczby osób, którzy przy okazji standardowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub fryzjerskim proszą o diagnozę występujących u siebie objawów dermaroz i przerzedzania się włosów.

 

Problemy z włosami u kobiet i mężczyzn

Wzrasta również zapotrzebowanie na zabiegi trychologiczne dla kobiet 45+, o działaniu intensywnie wzmacniającym i odmładzającym, zwłaszcza włosy farbowane. Wraz z upływem lat włosy stają się bardziej suche i łamliwe, a w okresie post- i menopauzalnym wzrasta ryzyko zaburzeń hormonalnych, co ma wpływ na ich przerzedzanie się. Bardzo szybko rośnie także liczba mężczyzn dotkniętych poważnymi problemami trychologicznymi, zwłaszcza przerzedzaniem się włosów i łysieniem.

Badania wskazują, że łysienie u mężczyzn i kobiet łączy się z wieloma różnymi czynnikami. Poza najczęstszą przyczyną związaną z tłem genetycznym, są to m.in. zaburzenia hormonalne (np. w okresie pokwitania, po okresie ciąży, w okresie post- i menopauzy), stany zapalne skóry głowy, problemy z tarczycą. Inne powody to skutki uboczne stosowania leków lub diety odchudzającej, stres i niehigieniczny tryb życia. Na utratę włosów mogą wpłynąć także dermatozy typu łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

 

Zabiegi trychologiczne i kosmetyki na skórę głowy

Klienci oczekują, aby kosmetyki do włosów działały jednocześnie kondycjonująco i przeciwstarzeniowo. Rośnie popyt na produkty zapewniające: termoprotekcję, ochronę przed promieniami UVA/UVB, ochronę przed stresem środowiskowym, działanie przeciwłupieżowe, przeciwzapalne. Zauważalne jest zwiększone zainteresowanie preparatami do pielęgnacji włosów bez siarczanów, konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, wolnych od SLS lub SLES. Eksperci CHANTARELLE opracowali skuteczne zabiegi przeciwdziałające wypadaniu włosów i wzmacniające mieszki włosowe i poprawiające kondycję skóry głowy.

Polecamy laserowy zabieg PDT Black Essential Pielęgnacja Skóry Głowy – Przeciw Wypadaniu Włosów z biostymulacją światłem LED/LASER, które pobudza komórki do regeneracji. Zabieg przeciwdziała wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się, poprawia kondycję skóry, wytrzymałość i elastyczność włosa. Naprawia uszkodzenia pooksydacyjne zwiększając ukrwienie skóry, nawilżenie i wygładza skórę głowy oraz działa antybakteryjnie. Wydłuża czas życia cebulek włosa i je skutecznie wzmacnia. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w skórze, pobudzone też zostają naturalne procesy odpornościowe skóry.

 

PDT Serum Pielęgnacja Skóry Głowy – Przeciw Wypadaniu Włosów

PDT Serum Scalp Care Pro Hair Growth

Zabieg laserowy PDT Pielęgnacja Skóry Głowy – Przeciw Wypadaniu Włosów z keratyną i proteinami jedwabiu.

Zobacz więcej