Zabiegi trychologiczne dla skóry głowy

CHANTARELLE Zabiegi Wlosy

Raporty z rynku dermatologii pokazują jak szybko rośnie odsetek osób z problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Ma to wpływ na zwiększenie liczby osób, którzy przy okazji standardowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub fryzjerskim proszą o diagnozę występujących u siebie objawów dermaroz i przerzedzania się włosów. Bardzo szybko rośnie liczba mężczyzn dotkniętych poważnymi problemami trychologicznymi, zwłaszcza przerzedzaniem się włosów i łysieniem. Wzrasta również zapotrzebowanie na zabiegi trychologiczne dla kobiet 45+, o działaniu intensywnie wzmacniającym i odmładzającym, zwłaszcza włosy farbowane. Wraz z upływem lat włosy stają się bardziej suche i łamliwe, a w okresie post- i menopauzalnym wzrasta ryzyko zaburzeń hormonalnych, co ma wpływ na ich przerzedzanie się.

Badania wskazują, że łysienie u mężczyzn i kobiet łączy się z wieloma różnymi czynnikami. Poza najczęstszą przyczyną związaną z tłem genetycznym, są to m.in. zaburzenia hormonalne (np. w okresie pokwitania, po okresie ciąży, w okresie post- i menopauzy), stany zapalne skóry głowy, problemy z tarczycą, skutki uboczne stosowania leków lub diety odchudzającej, stres i niehigieniczny tryb życia. Na utratę włosów mogą wpłynąć także dermatozy typu łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

 

Klienci oczekują, aby kosmetyki do włosów działały jednocześnie kondycjonująco i przeciwstarzeniowo. Rośnie popyt na produkty zapewniające: termoprotekcję, ochronę przed promieniami UVA/UVB, ochronę przed stresem środowiskowym, działanie przeciwłupieżowe, przeciwzapalne. Zauważalne jest zwiększone zainteresowanie preparatami do pielęgnacji włosów bez siarczanów, konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, wolnych od SLS lub SLES.

 

Eksperci CHANTARELLE opracowali dwa skuteczne zabiegi przeciwdziałające wypadaniu włosów i wzmacniające mieszki włosowe i poprawiające kondycję skóry głowy.

 

 

PDT BLACK ESSENTIAL

Zabieg przeciw łysieniu
z proteinami jedwabiu, Kreatyną 3D, alga czerwona Nori i kasztanowcem

 

CP186530 CHANTARELLE BLACK ESSENTIAL-3EFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGU

•    przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się
•    wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa
•    wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie
•    poprawa kondycji skóry
•    naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry
•    nawilżenie i wygładzenie skóry głowy
•    działanie antybakteryjne

 

Formuła aktywna zawiera Keratrine 3D – kompleks wzmacniający strukturę włosa, Chromoderm, który hamuje degradację kolagenu, redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry oraz hydrolizowane proteiny jedwabiu – doskonały materiał budulcowy, poprawiają poziom nawilżenia, metabolizm komórek skóry i jej elastyczność.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1.    Peeling skóry wokół oczu i twarzy lub ciała/głowy N.A.P. PURE BEAUTY NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0 (peelingu nie zmywamy)
2.    Aplikacja PDT MASTER® MAGNETO-LED-LASER preparatem PDT BLACK ESSENTIAL Serum Pielęgnacja Skóry Głowy – Przeciw Wypadaniu Włosów na programie 6.

Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu przez 5-6 tygodni.

 

PREPARATY ZABIEGOWE

NANO KOKTAJL PEELING-BLEND AHA 10% pH 4.0, BEZ KONSERWANTÓW
Dedykowany do skóry wokół oczu, twarzy i ciała/głowy. Złuszcza naskórek, przyspiesza odnowę komórkową, daje efekt silnego odmłodzenia, nawilżenia, rozjaśnienia kolorytu. Łączy działanie kwasów AHA, mocznika, kwasu L-askorbinowego, kwasu glicyryzynowego i ultra niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Niejonowe nanocząsteczki złota, srebra i miedzi regenerują i działają antybakteryjnie.
CP0416 / 30ml

PDT SERUM PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY – PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW
z proteinami jedwabiu, keratyną, algą czerwona Nori i kasztanowcem  Scalp Care Pro Hair Growth. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się, poprawa kondycji skóry, wzrost wytrzymałości i elastyczności włosa, naprawa uszkodzeń pooksydacyjnych zwiększająca ukrwienie skóry, nawilżenie i wygładzenie skóry głowy, działanie antybakteryjne, wydłużenie czasu życia cebulek włosa i ich wzmocnienie.
CP186530 / 30ml

 


 

PDT MASTER®
MAGNETO-LED-LASER

w zabiegach na skórę głowy

 

Unikalne urządzenie MAGNETO-LED-LASER łączące 4 technologie:
ŚWIATŁO LASERA R – niskoenergetyczny laser diodowy: 3 diody emitujące wiązkę o długości 635 nm
ŚWIATŁO LED – 36 diod LED w 4 kolorach:
– UV-fioletowym 395 nm
– niebieskim 470 nm
– zielonym 525 nm
– czerwonym 650 nm
PULSUJĄCE POLE MAGNETYCZNE 10 mT
oraz
 INNOWACYJNĄ METODĘ FOTODYNAMICZNYCH ZABIEGÓW PDT opartych na fotodynamicznych (światłoczułych) preparatach PDT z opracowanymi przez CHANTARELLE bio-chromoforami i zaawansowanymi składnikami aktywnymi

 

CHANTARELLE Zabiegi wlosy WWWWSKAZANIA

 • wypadanie włosów
 • pobudzenie wzrostu włosów
 • zagęszczenie i poprawa struktury włosów
 • rewitalizacja mieszków włosowych
 • łysienie plackowate i androgenowe mężczyzn i kobiet
 • terapie łączone przy nadmiernym wypadaniu włosów

 

SPEKTAKULARNE NATYCHMIAST WIDOCZNE REZULTATY ZABIEGÓW

 • niwelowanie skutków fotouszkodzeń i fotostarzenia
 • wzrost nawilżenia i elastyczności
 • działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze
 • przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji
 • przyspieszenie wzrostu włosa

 

ZAKRES TERAPII ZABIEGOWYCH LASEREM PDT MASTER®:

 

1. MAGNETO-FOTOTERAPIE LASER/LED Z POLEM MAGNETYCZNYM

Samodzielne zabiegi światłem LASERA, LED i polem magnetycznym / programy 1-6 polegają na skutecznym zintensyfikowaniu procesów metabolicznych w komórkach w sposób absolutnie bezpieczny i nieinwazyjny.

FOTO-TERAPIA ŚWIATŁEM LED/LASER
Światło LED/LASER emitowane przez PDT MASTER® dociera do błon komórkowych i mitochondriów (centra energetyczne komórek), dzięki czemu pobudza energetycznie komórki do regeneracji. Zwiększa się synteza kolagenu i elastyny w skórze, poprawia się przepływ krwi oraz limfy. Pobudzone też zostają naturalne procesy odpornościowe skóry.

TERAPIA PULSUJĄCYM POLEM MAGNETYCZNYM
Pole magnetyczne zwiększa efekt terapeutyczny w tkankach – działa biostymulująco; poprawia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona oraz odżywiona; zwiększa przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach; stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; działa przeciwzapalnie; przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.

Jednoczesne zastosowanie terapii światłem i pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości pozwala osiągnąć maksymalne efekty terapeutyczne.

 

2. CELOWANA TERAPIA FOTODYNAMICZNA PDT LASER/LED 

To innowacyjne zabiegi z jednoczesnym zastosowaniem światła LED i/lub światła LASERA, pulsującego pola magnetycznego emitowanych przez laser PDT MASTER® oraz preparatów fotodynamicznych PDT opracowanych przez CHANTARELLE, które zawierają unikalny system bio-chromoforów oraz zaawansowane składniki aktywne ukierunkowane na dany problem dermoestetyczny skóry / programy 4, 6.

PDT MASTER® emituje światło LED i LASER, które jest absorbowane na powierzchni skóry przez bio-chromofory zawarte w opracowanych przez CHANTARELLE preparatach fotodynamicznych PDT. Skumulowana energia z bio-chromoforów przekazywana jest bezpośrednio do komórek. Intensyfikuje procesy metaboliczne, naprawcze i dotleniające oraz maksymalizuje przyswajalność składników aktywnych zawartych w preparatach.

EFEKTY NATYCHMIASTOWE + DŁUGOCZASOWE/BIOSTYMULACJA

BIO-CHROMOFORY CHANTARELLE W PREPARATACH FOTODYNAMICZNYCH PDT A ŚWIATŁO LASERA
Bio-chromofory opracowane przez ekspertów CHANTARELLE to składniki preparatów światłoczułych do terapii fotodynamicznych PDT, mające szczególną zdolność pochłaniania światła o określonej długości fali. Bio-chromofory aplikowane na obszar skóry poddany terapii kumulują światło laserowe zwielokrotniając zasób energii w komórce, dzięki czemu maksymalizują:
• wydajność przemian metabolicznych
• przyswajanie składników aktywnych zawartych w preparatach