Ephemer® efemeralne komórki algowe do odmłodzenia skóry

Ephemer® efemeralne komórki algowe do odmłodzenia skóry

Chcesz znaleźć skuteczny sposób na odmłodzenie skóry? Pragniesz usunąć swoje zmarszczki? Chcesz by twoja skóra była jędrna i elastyczna? Niewiele osób odpowie negatywnie na te pytania – nieżalenie od swojej metryki.

 

Odmładzające właściwości alg

Chcemy by nasza skóra była w jak najlepszej kondycji. W tym celu szukamy sprzymierzeńców niemal wszędzie. Nic dziwnego, że także w toni oceanów. Wielkie zróżnicowanie biologiczne i chemiczne organizmów tam żyjących i produktów z nich otrzymywanych jest, jak się wydaje, nieskończone. To ogromna skarbnica, która daje nam wciąż nowe odkrycia dla badań biotechnologów, kosmetologów i dermatologów.

Jedną z grup organizmów morskich i oceanicznych, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem są algi, z których pozyskuje się substancje o działaniu antyoksydacyjnym, odmładzającym i nawilżającym (Brunt i Burgess 2017).

Antyoksydanty pozyskiwane z makroalg to szeroka grupa związków obejmująca chlorofile, karotenoidy, fenole, fikobiliny, terpeny oraz polisacharydy i witaminy (Cornish i Garbary 2010). Badacze uważają, że to dopiero początek i wciąż wiele pożytecznych substancji pochodzenia morskiego czeka na odkrycie.

Wskazuje się że pozyskiwane z alg związki cukrowcowe mają działanie przeciwstarzeniowe obejmujące inhibicję metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej, działanie przeciwzapalne oraz wspierają proliferację fibroblastów (Fitton i wsp. 2007). Nowsze badania wskazują, że ekstrakty z alg zawierające siarczany polisacharydów i związki fenolowe, wykazują in vitro silną inhibicję enzymów związanych ze starzeniem się skóry i procesem glikacji. Mają one też wyraźny wpływ na ochronę przed promieniami UV i redukcję głębokości zmarszczek (Fitton i wsp. 2017).

 

Efemeralne komórki algowe

Ale nadzieję pokładane w algach są jeszcze większe – wskazuje się na aktywność substancji pozyskanych z nich względem aktywności genów SIRT1 uczestniczącym w ważnych cyklach komórkowych i wpływających na długowieczność (Brunt i Burgess 2017). Takie działania oferuje składnik Ephemer™ zawarty w preparatach odmładzającej linii Regenevia DNA.

Ekstrakty pozyskiwane są z alg Undaria Pinnatifida, a preparaty mają silne działanie antyoksydacyjnie. Rodzaj substancji syntetyzowanych przez algi zależy od ich cyklu życia i jest zmienny w jego różnych stadiach. Antyoksydanty zawarte w składniku Ephemer™ pozyskiwane są z hodowli alg znajdujących się w szczególnym stadium rozwoju. To efemeryczne stadium jest rzadkie w naturalnych warunkach, lecz może być utrzymywane w laboratorium i dostarczać nam unikalnych substancji o pożądanym działaniu. Dzięki temu uzyskany efekt antyoksydacyjny jest silniejszy niż w przypadku preparatów uzyskiwanych z alg w tradycyjny sposób.

Podsumowując działanie efemeralnych komórek algowych w odmładzających kosmetykach Regenevia DNA:

  • Dostarczają komórkom energii do silnej rewitalizacji.
  • Działają natychmiastowo i długotrwale jako przeciwutleniacz.
  • Poprawiają metabolizm energetyczny i stymulują regenerację.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

 

 

 

Literatura:

•    Brunt EG, Burgess JG. The promise of marine molecules as cosmetic active ingredients. International journal of cosmetic science. 2017 Oct 23.
•    Cornish ML, Garbary DJ. Antioxidants from macroalgae: potential applications in human health and nutrition. Algae. 2010;25(4):155-71.
•    Fitton JH, Dell’Acqua G, Gardiner VA, Karpiniec SS, Stringer DN, Davis E. Topical benefits of two fucoidan-rich extracts from marine macroalgae. Cosmetics. 2015 Apr 16;2(2):66-81.
•    Fitton JH, Irhimeh M, Falk N. Macroalgal fucoidan extracts: a new opportunity for marine cosmetics. Cosmetics and toiletries. 2007 Aug;122(8):55.

 

Efemeralne algowe komórki w kosmetykach Chantarelle