Idealny krem na noc. Obudź się piękniejsza dzięki Chantarelle

Idealny krem na noc. Obudź się piękniejsza dzięki Chantarelle

Skóra, jak każdy system biologiczny, nie zmienia się w sposób znaczący w krótkim czasie. Najnowocześniejsze zabiegi kosmetyczne nie przyniesą więc oczekiwanych efektów. Jedynie połączenie intensywnej dermokuracji w gabinecie oraz systematycznej pielęgnacji domowej może dać upragnione rezultaty. Bardzo ważnym aspektem działania jest odpowiednio dobrany krem na noc.

 

Must Have – dwa kremy na noc i na dzień

Nasz skóra o każdej porze doby ma inne oczekiwania. Czxasami potrzebuje bardziej ochrony i wzmocnienia, a czasami odżywienia lub regeneracji. Dlatego istnieją dwa główne rodzaje oznakowania kosmetyków – na noc lub na dzień. Zawierają one inne kompozycje aktywnych składników, które mają różne zadania.

W ciągu dnia spotykamy się z ostrym słońcem, porywistym wiatrem, bardzo niskimi i wysokimi temperaturami na zewnątrz. Tak agresywne czynniki wpływają na wrażliwy mikrobiom skóry. Zadaniem kremu ma dzień jest natomiast aktywacja naturalnej mechanizmów obronnych skóry i utworzenie bariery ochronnej w postaci cienkiego filmu. Kremy na dzień doskonale nadają się do aplikacji pod makijaż, mają lekką konsystencję i są prawie niewyczuwalne na skórze.

Natomiast w nocy skóra odpoczywa od agresywnych czynników zewnętrznych i jednocześnie przygotowuje się do ich ataku kolejnego dnia. Skóra wtedy regeneruje się i jest bardziej podatna na przyjęcie składników odżywczych. Dlatego godziny nocne to idealny czas dla aplikacji kremu bogatego w składniki aktywne. Przenika on łatwiej i szybciej do głębszych warstw skóry. Pielęgnacja nocna to jednocześnie kuracja terapeutyczna dla skóry problematycznej –  składniki aktywne aplikowane są w wyższym stężeniu procentowym.

 

Główne rytuały pielęgnacji domowej

Pielęgnacja domowa obejmuje takie główne etapy:

Rano:

  • Oczyszczanie i tonizowanie
  • Wzmocnienie struktur barierowych skóry i nawilżenie
  • Wsparcie dla zdrowego mikrobiomu
  • Ochrona przed słońcem i czynnikami zewnętrznymi

Wieczorem:

  • Oczyszczanie i tonizowanie
  • Aktywna pielęgnacja w postaci serum, kremów, masek do rozwiązywania konkretnych problemów (m.in. redukcja przebarwień i zmarszczek, stymulacja skóry lifting, ujędrnianie, poprawa mikrokrążenia, uzupełnianie nawilżenia)

 

Kremy na noc dla intensywnej regeneracji

Prezentujemy najważniejsze składniki aktywne do nocnej pielęgnacji oraz wskazania do ich stosowania:

składniki aktywne wskazania
antyoksydanty Chronią przed stresem oksydacyjnym. Biorą też udział w obronie przed bakteriami czy wirusami. Zaliczamy do nich witaminy, składniki mineralne, flawonoidy, karotenoidy itp.)
peptydy Aktywne składniki „komunikujące się” z komórkami skóry w jej języku. W zależności od rodzaju pełnią różne zadania (biostymulują, wzmacniają mikrobiom, rozjaśniają skórę itp.)
czynniki wzrostu To również są peptydy, ale o szczególnych właściwościach stymulujących. Wzmacniają naskórek, skórę właściwą i naczynia krwionośne, wygładzają zmarszczki oraz ujędrniają.
retinol Działa przeciwstarzeniowo i przeciwtrądzikowo. Stymuluje gęstość skóry właściwej i zmniejsza przebarwienia.
niacynamid Zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i redukuje zmarszczki. Poprawia mikrokrążenie, działa łagodząco i redukuje objawy podrażnień.
kwasy AHA Uniwersalne składniki regulujące keratynizację skóry. Wskazane w leczeniu skóry starzejącej się, z przebarwieniami i stanem zapalnym.
glukonolakton Wzmacnia mechanizmy naprawcze, obronne i ochronne skóry. Jest substancją silnie nawilżającą, pomagającą utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry.

 

Podczas wieczornego rytuału należy pamiętać o ty, ze niektóre składniki lubią lub nie lubią ze sobą współpracować:

  • retinol nie jest przyjazny dla witaminy C, kwasów AHA, kwasu salicylowego
  • niacynamid (witamina B3) nie jest przyjazny dla kwasów AHA i witaminy C
  • kwasy AHA nie są przyjaciółmi retinolu i witaminy C

Istotne jest także, aby wieczorny rytuał pielęgnacji skóry był dla nas czasem odprężenia i relaksu. Zadbaj, aby mieć minimum kwadrans na dokładne oczyszczenie oraz aplikację koncentratów i kremów na noc. Krem na noc najlepiej nakładać i wmasowywać długim masażem dłońmi lub masażerem.

 

dr Khrystyna Shekhovtsova
Ekspert Chantarelle, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej

 

 

 

 

Kremy pielęgnacyjne Chantarelle