Plant Plasma – zabieg z czynnikami peptydowymi wzrostu dla intensywnego odmłodzenia i regeneracji skóry

Plant Plasma – zabieg z czynnikami peptydowymi wzrostu dla intensywnego odmłodzenia i regeneracji skóry

Plant Plasma to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano CZYNNIKI PEPTYDOWE WZROSTU w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca. Poprawia główne parametry skóry: gęstość, napięcie, nawilżenie i wygładzają zmarszczki oraz chroni mikrobiom skóry. Aplikacja łączy metodę laserową PDT / LED z technikami mechanicznymi (rollery, mikroigły, dermapeny).

 

Jak działają czynniki peptydowe wzrostu?

Czynniki peptydowe wzrostu to substancje sygnałowe występujące naturalnie w organizmie człowieka, także w skórze, które stymulują wzrost, namnażanie i różnicowanie komórek. Są to białka lub peptydy lub substancje niebiałkowe (steroidy), które odpowiadają za sygnalizację  międzykomórkową. Ich zadaniem jest komunikacja między komórkami naskórka oraz skóry i przekazanie sygnału do odpowiednich komórek.  Wydzielane czynniki wzrostu są rozpoznawane przez receptory – białka powierzchniowe komórek docelowych. To rozpoczyna kaskadę różnorodnych reakcji, w tym aktywację naturalnych procesów odnowy skóry dla jej odmłodzenia.

 

Czynniki peptydowe wzrostu są funkcjonalnymi przekaźnikami między komórkami, a ponieważ czynniki te odgrywają kluczową rolę w procesie odnowy skóry, są niezbędne dla odmłodzenia skóry.

 

Wśród czynników wzrostu istotnych dla skóry można wymienić:

 • EGF – epidermalne czynniki peptydowe wzrostu
 • FGF – czynniki peptydowe wzrostu fibroblastów
 • PDGF – płytkopochodne czynniki peptydowe wzrostu
 • TGF – transformujące czynniki peptydowe wzrostu

 

Znaczenie czynników peptydowych wzrostu – sygnał do odnowy i odmłodzenia

CHANTARELLE PLANT PLASMA kobietaWraz z wiekiem spada efektywność procesów regeneracyjnych skóry, która traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, suchość, szorstkość, przebarwienia i inne objawy starzenia. Zmniejsza się także zdolność czynników wzrostu w skórze do uruchomienia procesów naprawczych. Zaawansowane zabiegi odmładzające polegają na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do odbudowy i intensyfikacji naturalnych procesów regeneracyjnych. Pozwala to na zahamowanie procesów starzenia i odzyskanie zdrowszego i młodszego wyglądu skóry. Metodą na precyzyjne aktywowanie procesów regeneracyjnych jest stosowanie preparatów zawierających naturalne substancje sygnałowe organizmu aktywujące procesy wzrostu i namnażania komórek, czyli CZYNNIKI PEPTYDOWE WZROSTU. Substancje takie mogą być izolowane z materiału biologicznego lub wytwarzane metodami biotechnologicznymi.

KOSMETOLOGIA REGENERACYJNA – BIOSTYMULACJA – to trend w kosmetologii estetycznej, której celem jest uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry w warunkach spowolnienia mechanizmów odnowy spowodowanych wiekiem i innym czynnikami starzenia.

 

Czynniki peptydowe wzrostu ukierunkowane na problem

Plant Plasma Chantarelle to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki peptydowe wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy.

Uzyskanie ukierunkowanego efektu regeneracyjnego skóry umożliwiły nowoczesne metody biotechnologiczne, dzięki którym wytwarza się i izoluje się z roślin CZYNNIKI PEPTYDOWE WZROSTU IDENTYCZNE Z LUDZKIMI, a równocześnie zachowujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pozyskane czynniki peptydowe wzrostu to syntetyczne ludzkie czynniki wzrostu.

Uzyskane biozgodne czynniki peptydowe wzrostu takie jak transformujący czynnik peptydowy wzrostu beta (TGF-β) czy epidermalny czynnik peptydowy wzrostu (EGF) są identyczne z wytwarzanymi w skórze, są także sterylne i wysoko aktywne. Jednocześnie są wolne od

 • składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego,
 • endotoksyn
 • konserwantów.

 

Metody aplikacji

Czynniki peptydowe wzrostu są skuteczne zarówno podawane powierzchniowo na skórę (przenikanie poprzez mieszki włosowe, kanaliki potowe lub oddziaływanie powierzchniowe wywołujące efekt fizjologiczny), jak i wprowadzane za pomocą mikronakłuwania czy technik laserowych.

Linia zabiegowa Plant Plasma Chantarelle to intensywna dermokuracja z CZYNNIKAMI PEPTYDOWYMI WZROSTU, stymulująca skórę do odnowy, przeciwstarzeniowa i rewitalizująca. Dzięki aktywizacji naturalnych procesów odnowy poprawia parametry skóry: gęstość, napięcie, nawilżenie, wypłyca zmarszczki i wzmacnia strukturę kolagenu.

 

Czynniki peptydowe wzrostu w zabiegu Plant Plasma

Obejmuje preparaty zabiegowe i kremy pielęgnacyjne, które bazują na czynnikach peptydowych wzrostu o udowodnionych efektach działania:

 • Epidermalny czynnik peptydowy wzrostu EGF: intensywne działanie przeciwstarzeniowe, rewitalizacja i poprawa wyglądu skóry – redukcja zwiotczeń i zmarszczek, regeneracja naskórka, normalizacja nawilżenia i wielkości porów. Poprawa parametrów i wyglądu skóry to efekt stymulacji namnażania keratynocytów, a przez to wzmożonej syntezy kolagenu (kolagenu młodego +123% w ciągu 7 dni od aplikacji), elastyny (+45% w ciągu 7 dni od aplikacji) i fibronektyny. Efektem jest także zwiększenie biosyntezy kwasu hialuronowego w keratynocytach pod wpływem EGF.
 • Transformujący czynnik peptydowy wzrostu TGF-β2: działanie odmładzające w przypadku starzenia chronologicznego jak i zewnątrzpochodnego poprzez promowanie wzmożonych podziałów fibroblastów, podwyższenia poziomu ekspresji białek macierzy pozakomórkowej takich jak kolagen, fibronektyna i integryna, a równocześnie hamowanie degradacji białek macierzy poprzez inhibicję metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej.

 

Nowatorska nieinwazyjna metoda odmłodzenia, regeneracji i restrukturyzacji skóry

 • daje gwarancję wysokiej skuteczności działania naprawczego dla skóry
 • czynniki peptydowe wzrostu pozwalają dobrać odpowiedni preparat Plant Plasma do redukcji problemów skóry
 • układy peptydowe gwarantują całkowite bezpieczeństwo stosowania i powtarzalność formuły oraz zapewniają trwałość preparatów
 • nie zawierają żadnych składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego i endotoksyn
 • zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, całoroczne

Efekt stymulacji roślinnych czynników wzrostu są zwielokrotnione dzięki zastosowanej metodzie aplikacji fotodynamicznej PDT

CHANTARELLE PLANT PLASMA multi WWW

Schemat zabiegu Plant Plasma

1. Demakijaż i tonizacja skóry twarzy mleczkiem i tonikiem: Ultra Soft Special Aesthetics lub Regenevia DNA
Demakijaż skóry wokół oczu: zmywacz Special Aesthetics

2. Peeling odpowiedni do typu skóry: skóra twarzy – Lumi-Gel Special Aesthetics, wokół oczu – Lumi-Cream Peeling lub Peeling Regenevia DNA

3. Wprowadzić PDT Serum: EGF Plant Plasma lub Plant Plasma TGF-β2

Aplikacja:

 • PDT LASER LLLT/LED 650nm i 420nm
 • mikroigły (dla skóry twarzy do 0,5 mm i pod oczami do 0,2 mm – rollery, dermapeny)
 • manualnie.

4. Zakończyć zabieg kremem na dzień z EGF SPF20 UVA/UVB z linii Plant Plasma.

 • Zabieg całoroczny
 • W serii 3 x co 10-14 dni, powtórzyć po 3 miesiącach lub jako zabieg samodzielny
 • W zabiegu nie stosować preparatów zawierających kwasy

 

Główne przeciwwskazania:

 • choroby skóry
 • występujące znamiona wymagają przedzabiegowej diagnostyki
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
 • ciąża i karmienie piersią
 • ostre infekcje, leczenie antybiotykami i retinoidami

 

Technologia

PLANT PLASMA wwwProdukcja preparatów zabiegowych Plant Plasma prowadzona jest w warunkach szczególnej ochrony mikrobiologicznej, aby zapewnić maksymalną aktywność roślinnych czynników peptydowych wzrostu.

W formule aktywnej zawarto dodatkowo składnik aktywny Equibiome™ – dla utrzymania równowagi flory rezydentnej. Składnik działa także przeciw namnażaniu bakterii Staphylococcus aureus. Otrzymane wyniki badań potwierdziły skuteczność działania ochronnego przeciw Staphylococcus aureus przy utrzymaniu zrównoważonego filmu dla Staphylococcus epidermidis.

Efekty stymulującego działania roślinnych czynników wzrostu są zwiększone dzięki fotodynamicznej metodzie aplikacji PDT. Preparaty zabiegowe zawierają autorskie kompleksy biochromoforów czułych optycznie na światło LASERA LLLT i LED o długości 650nm i 420nm.

Badania preparatów z bio-chromoforami potwierdzają zwiększoną efektywność działania naprawczego od 3 do 11 razy (w zależności od rodzaju procedury) przy zastosowaniu urządzeń Chantarelle.

Aplikacja preparatów zabiegowych:

 • PDT LASER LLLT/LED R 650nm i UV 420nm lub
 • mikroigły (dla skóry twarzy do 0,5mm i pod oczami do 0,3mm – rollery, dermapeny)
 • manualnie

 

Główne składniki aktywne

Czynnik peptydowy wzrostu EGF – daje intensywne działanie przeciwstarzeniowe czyli rewitalizację i poprawę wyglądu skóry, redukcję zwiotczeń i zmarszczek, regenerację naskórka, normalizację nawilżenia i wielkości porów. Poprawa parametrów i wyglądu skóry to efekt stymulacji namnażania keratynocytów, a przez to wzmożonej syntezy kolagenu (kolagenu młodego +123% w ciągu 7 dni od aplikacji), elastyny (+45% w ciągu 7 dni od aplikacji) i fibronektyny. Efektem jest także zwiększenie biosyntezy kwasu hialuronowego w keratynocytach pod wpływem EGF.

Czynnik wzrostu TGF-β2 – ma działanie odmładzające w przypadku starzenia chronologicznego, jak i zewnątrzpochodnego poprzez promowanie wzmożonych podziałów fibroblastów, podwyższenie poziomu ekspresji białek macierzy pozakomórkowej takich jak kolagen, fibronektyna i integryna, a równocześnie hamowanie degradacji białek macierzy poprzez inhibicję metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej.

Filmlift Protector – biomimetyczne naturalne glukopolimery z drzewa Tara (Caesalpinia spinosa) i czerwonej algi (Kappaphycus alvarezii) o właściwościach filmotwórczych i ochronnych przed czynnikami zewnętrznymi (pyły PM 2,5 i PM 10, alergeny, czynniki drażniące). Gęsta, podwójnie spleciona sieć działa jak naturalna bariera chroniąca skórę, bez efektu maski. Daje naturalny efekt liftingu i wygładzenia, działa przeciwstarzeniowo.

Equibiome™ – unikalny ekstrakt z młodych korzeni łopianu (Great Burdock) pozyskiwany z hodowli aeroponicznej (bez podłoża stałego – gleby lub ciekłego – wody). Ma on wyjątkowe właściwości dla utrzymania równowagi flory rezydentnej na skórze. Chroni więc mikrobiom skóry (mikrobiotę). Przeciwdziała bakteriom i stanom zapalnym. Oprócz działania miejscowego na problemy skóry, takie jak egzema, trądzik i łuszczyca, wzmacnia spójność i odporność naskórka na uszkodzenia, zmniejsza reakcje zapalne spowodowane patogenami, w tym bakterii Staphylococcus aureus. Daje skórze komfort wygładzenia i nawilżenia.

Kwas hialuronowy – o różnych wielkościach cząsteczek od ultra małocząsteczkowego 5 kDa (ULMW) i średniocząsteczkowego 50 kDA do wielkocząsteczkowego o wielkości 1 MDa. Dzięki temu wnika na różne poziomy skóry, nawilżając ją dogłębnie i tworząc warstwę okluzyjną. Tworzy film ochronny, zwiększa rezerwy nawilżenia, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Daje natychmiastowe poczucie właściwego napięcia i sprężystości skóry.

 

Ekstrakty roślinne

Ekstrakt z amla (Emblica officinalis) pozyskany jest z agrestu indyjskiego. Za sprawą swoich cennych właściwości ma szerokie zastosowanie w medycynie, ponieważ działa antybakteryjnie i antywirusowo. Surowiec pochodzący z Indii wykorzystywany jest w kosmetyce, głównie jako środek odmładzający i usuwający przebarwienia skórne. Wyciąg działa korzystnie na skórę: rozświetla ją i likwiduje drobne plamy skórne. Dzięki dużej zawartości witaminy C, neutralizuje wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się.

Ekstrakt z lukrecji (Glycyrrhiza glabra) – ekstrakt z korzenia tej rośliny ma silne własności wiązania wody w skórze. Jest więc skutecznym składnikiem nawilżającym. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, łagodzi skutki promieniowania UV oraz działa antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie. Wzmacnia naczynka krwionośne, zmniejsza opuchnięcia pod oczami i zaczerwienie skóry, rozjaśnia koloryt skóry. Zwiększa zdolność regeneracji komórek skóry, dlatego jest stosowany w preparatach kosmetycznych także jako składnik przeciwzmarszczkowy. Hamuje aktywność tyrozynazy, enzymu, który przyczynia się do tworzenia przebarwień.

Ekstrakt z mydlnicy (Saponaria officinali) – naturalne saponiny o działaniu witalizującym. Działają łagodnie oczyszczająco i udrażniająco, co pomaga w zwalczaniu nadmiernego wydzielania sebum.

Ekstrakt z kasztanowca (Aesculus hippocastanum)- jest istotnym składnikiem w preparatach przeciwdziałających pękającym naczynkom. Ponadto działa matująco na skórę i usuwa zanieczyszczenia. Ma właściwości ujędrniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, wzmacniając przy okazji naczynia krwionośne.

Ekstrakt z awokado (Persea Gratissima) – działa przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu. Wspomaga ochronę skóry przed promieniami UV i wolnymi rodnikami. Poprawia funkcję barierową i nawilża. Szczególnie zalecany dla skóry wrażliwej i podrażnionej.

 

Witaminy

Witamina A (Palmitynian retinolu) – działa osłaniająco i regenerująco na naskórek, łagodzi stany zapalne. Ponadto jest odpowiedzialna za wzrost i dojrzewanie komórek nabłonkowych.

Witamina E (Octan Tokoferylu) – zwana „witaminą młodości. Jest odpowiedzialna za powstawanie komórek naskórka, hamuje procesy starzenia się skóry, przywraca jej równowagę. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiega silnemu utlenianiu lipidów w skórze. Przeciwdziała uwalnianiu się wolnych rodników, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a tym samym zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

Witamina B₅ (Calcium Pantothenate) – aktywizuje procesy metaboliczne, działa łagodząco i kojąco, zmniejsza zaczerwienienia. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka, przyspieszając gojenie i łagodząc podrażnienia, nawilża i zmiękcza naskórek. Poprawia strukturę naskórka, działa osłaniająco, stymuluje powstawanie nabłonka. Działa przeciwzapalnie, poprawia i podwyższa wilgotność skóry – sucha skóra staje się gładka i elastyczna.

Witamina B₇ (biotyna, witamina H) – prawidłowe jej stężenie w organizmie determinuje zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzieje się to za sprawą cząsteczek siarki wchodzących w skład witaminy, która reguluje aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ze względu na podobną budowę chemiczną do cząsteczki mocznika  obserwuje się zbliżone właściwości nawilżające.

Inozytol (Inositol) – składnik roślinny, pozyskiwany głównie z łusek ziaren zbóż. Działa przeciwstarzeniowo. Blokuje proces tyrozynazy, co zapobiega powstawaniu melaniny i przebarwieniom. Zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych i powoduje chowanie się tzw. „pajączków”. Naturalny antyoksydant.

Alantoina (prowitamina A) – przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry.

 

Oleje roślinne

Olejowy macerat z nagietka (Calendula Officinalis Flower + Helianthus Annuus Seed Oil) – ma skuteczne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Te właściwości wzmocnione są działaniem oleju słonecznikowego zawierającego w swoim składzie witaminę E i kwas linolowy. Dlatego olej nagietkowy stosowany jest w kosmetykach ukierunkowanych na działanie oczyszczające i antyseptyczne.

Olej z awokado (Persea Gratissima Oil) – regenerujący olej z awokado o bardzo wysokiej zawartości triglicerydów i naturalnych witamin A i E. Dzięki właściwościom łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym oraz szybkiej penetracji bez pozostawiania lepkiej warstewki – jest skuteczny w kuracji odmładzającej i zapobiega podrażnieniom skóry.

Olej z róży rdzawej (Rosa Moschata Oil), zwanej też różą muszkatołową, jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, kwas transretinolowy, taniny, flawonoidy, witaminę C oraz beta-karoten. Ze względu na swój skład posiada naturalną zdolność ochrony przed fotostarzeniem. Naprawia też skutki działania UV – wygładza zmarszczki, zmniejsza ilość oraz intensywność plam barwnikowych.

Olej kukurydziany (Zea mays Oil) cenny produkt roślinny zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (zawiera około 60% kwasu linolowego), dużo tokoferoli (witamina E). Emolient, dzięki zawartości kwasów nienasyconych poprawia stan bariery naskórkowej, zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień, normalizuje procesy keratynizacji skóry.

 

Masło i filtry

Masło Shea (Butyrospermum Parkii Butter) – otrzymywane z nasion drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz składniki chroniące skórę przed promieniowaniem UVB. Tworzy naturalny filtr słoneczny i ma właściwości antyoksydacyjne. Działa wygładzająco i łagodząco na podrażnienia. Lekko natłuszcza skórę nie pozostawiając uczucia tłustości. Działa ochronnie na cement międzykomórkowy, nawilża i regeneruje skórę. Zwiększa spoistość komórek naskórka, zmiękcza i poprawia elastyczność i koloryt skóry.

Filtry UVA/UVB – bardzo wysokie fotostabilne filtry UVA/UVB chroniące przed promieniowaniem i uszkodzeniami skóry.

 

Kosmetyki Plant Plasma z czynnikami wzrostu