GABA Cx moc działania przeciw zmarszczkom

CHANTARELLE Gaba Cx s

Kompleks GABA Cx to wyjątkowa formuła botanicznych neurotransmiterów i silikonowych polimerów, o natychmiastowej i trwałej redukcji zmarszczek. Poznajmy bliżej ten rewolucyjny składnik kosmetyków CHANTARELLE.

 

 

Neurotransmitery to substancje umożliwiające przekazywanie sygnałów pomiędzy neuronami poprzez synapsy. Jest to niezbędne dla naszego życia i dotyczy nie tylko centralnego układu nerwowego, ale także innych funkcji organizmu. Najważniejszymi neuroprzekaźnikami są: glutaminian, kwasγ-aminomasłowy (GABA), acetylocholina, noradrenalina, dopamina i serotonina. Ich działanie może być aktywujące lub hamujące oraz nakierowane na różne funkcje organizmu.

 

Przykładem neurotransmitera o działaniu aktywującym jest glutaminian, a hamującym GABA, a co istotne drugi jest produktem przemian pierwszego (Kowalski i wsp. 2017). Neuro przekaźniki są wiążą się z receptorami, czyli wyspecjalizowanymi białkami błonowymi. W przypadku GABA, receptory mogą być zarówno jono- jak i metabo-tropowe i znajdują się niemal w każdej komórce nerwowej. GABA odpowiada za rozluźnienie mięśni.

 

To działanie powoduje ze znajduje on zastosowanie w działaniu przeciwzmarszczowym. Doniesienia naukowe wskazują także na to ze GABA wpływa stymulująco na syntezę białek w komórkach skóry takich jak kolagen I oraz fibrylina -1 czy tropoelastyna (Uehara i wsp. 2017). Działanie takie obejmują naprawę białkowych struktur komórkowych i redukcję przyczyn powstawania zmarszczek.

 

Kompleks GABA Cx zawiera zarówno kwas γ-aminomasłowy, jak i ekstrakty z portulaki [Portulaca], żeńszenia [Ginseng] i wąkroty azjatyckiej [Centella Asiatica], a także polimery silikonowe. Łączne działanie składników ekstraktu powoduje redukcję, wygładzenie oraz wypełnienie zmarszczek mimicznych i bruzd dzięki synergistycznemu działaniu składników. Efekty widoczne są w krótkim czasie (już po 1 minucie) – obserwuje się ponad 50% redukcję zmarszczek, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych na panelu 15 osób.

 

GABA Cx to składnik wybranych preparatów i linii marki CHANTARELLE. W linii C’MODULAR AGE zastosowano go w ekstremalnym wypełniaczu zmarszczek do twarzy, powiek i skóry pod oczami koncentracie GABA Cx, odmładzająco-rozjaśniającym kremie na dzień SPF30 UVA/UVB z witaminą C 6% oraz odmładzająco-rozjaśniającym kremie na noc z witaminą C 8%. Wykorzystano go także w regenerującej, przeciwzmarszczkowej krem-masce GABA Cx z linii SPECIAL AESTHETICS oraz w zestawie do termicznego liftingu i modelowania skóry z linii THERMO-LIFTING.

 

CHANTARELLE C MODULAR AGE p

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

Literatura:
•    Kowalski A, Rębas E, Żylińska L. Kwas γ-aminomasłowy—metabolizm i jego zaburzenia. 2017(4) 1-5
•    Uehara E, Hokazono H, Hida M, Sasaki T, Yoshioka H, Matsuo N. GABA promotes elastin synthesis and elastin fiber formation in normal human dermal fibroblasts (HDFs). Bioscience, biotechnology, and biochemistry. 2017 Jun 3;81(6):1198-205.

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności