Niejonowe cząsteczki srebra – składnik przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy

Niejonowe cząsteczki srebra – składnik przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy

Niejonowe cząsteczki srebra – czym są i jak wykorzystuje się ich właściwości w kosmetyce? Podstawowa funkcją srebra w zastosowaniach medycznych i kosmetycznych jest jego działanie antybakteryjne, ale także działanie skierowane przeciwko wirusom i grzybom. Lecznicze właściwości srebra były znane od wieków. Stosowano je w leczeniu oparzeń i ran, do poprawy jakości wody pitnej. Z czasem zastosowania srebra i jego związków stawały się jeszcze szersze.

 

Wykorzystanie cząsteczek srebra

Wprowadzenie antybiotyków zredukowało przeciwdrobnoustrojowe zastosowanie srebra, lecz obecnie m.in. ze względu na problem lekoodporności mikroorganizmów srebro wraca do łask. Nadal stosowane jest w postaci minerałów i związków metaloorganicznych, ale szczególne nadzieje wiązane są z cząsteczkami srebra (Rai i wsp. 2009). Srebro jest szeroko wykorzystywane w produkcji leków (w tym również dermatologicznych), a także produktów związanych z leczeniem ran. Istnieją nawet skarpety z dodatkiem srebra przeznaczona dla seniorów oraz osób z problemem grzybicy i różnych infekcji skóry stóp.

 

Jak działają cząsteczki srebra?

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe srebra znajdują zastosowanie w produktach kosmetycznych. Naturalnym zastosowaniem jest stabilizowanie produktów zastępując lub redukując stężenie konserwantów. Srebro może być skuteczne w preparatach przeciwtrądzikowych. Wskazuje się na skuteczność w innych schorzeniach skóry takich jak atopowe zapalenie skóry (Gajbhiye i Sakharwade, 2016).

Ważną kwestią pozostaje bezpieczeństwo stosowania srebra. Badania wskazują, że stosując preparaty o odpowiednich parametrach zastosowanie cząsteczek srebra jest całkowicie bezpieczne. Parametry te to przede wszystkim rozmiar i jednorodność cząstek. Chantarelle stosuje cząsteczki otrzymywane metodami fizycznymi (mechanicznymi) o bardzo wysokiej czystości chemicznej. Ta całkowicie bezpieczna formuła pozwala uzyskać najlepsze efekty działania. Tak wysokiej jakości dermokosmetykami z cząsteczkami srebra są produkty w ofercie marki Chantarelle.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics

 

 

 

 

 

Kosmetyki Chantarelle z cząsteczkami srebra

Promocja
NEW
378,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 378,00 zł.

Promocja
NEW
Promocja
NEW
265,00 zł 212,00 zł
Promocja
NEW
275,00 zł 220,00 zł
Promocja
NEW

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności