Nowatorskie peptydy w linii Lift Peptango R

Nowatorskie peptydy w linii Lift Peptango R

Lift Peptango R to innowacyjna linia zabiegowa oparta na zaawansowanych formułach peptydów najnowszej generacji oraz nowoczesnych procedurach odmładzania. Dermokuracja daje szybkie, a przede wszystkim widoczne i trwałe efekty zabiegowe przy odbudowie konturu twarzy oraz redukcji zwiotczeń i zmarszczek. Zawiera peptydy o odmładzającej skuteczności kwasu retinowego oraz niskocząsteczkowe peptydy o silnym działaniu przeciwstarzeniowym i modelującym architekturę skóry. Poznajmy bliżej te nowatorskie peptydy zastosowane preparatach Lift Peptango R.

 

Bioaktywne peptydy

W XXI wieku nie decydujemy się na podróż statkiem na inny kontynent, wybieramy samolot, aby szybciej dotrzeć do celu. Chcemy bowiem korzystać z nowoczesnych rozwiązań i wygód, jakie daje nam postęp nauki i techniki. Nosimy więc w kieszeni smartfony będące nie tylko telefonem i skrzynką mailową, ale posiadające także wiele innych funkcji i udogodnień. Postęp nauki daje ogromne możliwości i przynosi odkrycia wciąż nowych składników – także w kosmetologii. Jednymi z najważniejszych są bioaktywne peptydy.

Ale czym są peptydy? To biologiczne substancje zbudowane z aminokwasów – cegiełek budujących białka. Białka są polipeptydami, a więc peptydami zawierającymi ponad sto reszt aminokwasowych i cechującymi się skomplikowaną budową. Białka są jednak nietrwałe i nie mogą długo działać poza swoim środowiskiem. Możemy więc realizować przynajmniej cześć zadań białek stosując ich mniejsze odpowiedniki – peptydy. Takie działanie peptydów nie jest wynalazkiem człowieka – natura stosuje je na wiele sposobów – jako substancje sygnalizacyjne, wpływające na neurotransmitery lub nośnikowe (Lupo i Cole 2007). Tą drogą podąża nauka w XXI wieku stosując peptydy jako zaawansowane leki i jako substancje bioaktywne w nowoczesnych kosmeceutykach.

 

Peptydy biomimetyczne

Dzisiaj w kosmetykach stosuje się kilkadziesiąt peptydów o różnorodnym działaniu, a kolejne są odkrywane, przygotowywane i badane w laboratoriach naukowych. Takie bioaktywne peptydy mogą wykazywać wiele działań. Ich zaletami jest ich działanie nakierowane na określone problemy naszego organizmu. Są więc to potężne i bardzo dokładne narzędzia. Takie peptydy, które upodobniają się do struktury i działania wybranych białek czy innych substancji nazywamy peptydami mimetycznymi. Ich działanie może dotyczyć białek skóry – chronią macierz pozakomórkową przed działaniem metaloproteinaz i poprzez aktywowanie czynników wzrostu, stymulują wytwarzanie kolagenu, chronią białka przed glikacją, jednym z mechanizmów starzenia. Peptydy mogą zastępować takie białka jak toksyna botulinowa. (Zhang i Falla, 2009). Ale to nie koniec możliwości – peptydy mogą zawierać różne substancje nie będące aminokwasami. Pozwala to na zwiększenie ich aktywności zachowując precyzję działania i trwałość. Takimi substancjami mogą być lipidy o różnym działaniu (Kanlayavattanakul i Lourith 2010). Pomiędzy najbardziej zaawansowanymi można wskazać analogii retinoidów.

 

Peptydy w linii Lift Peptango R

Takie zaawansowane peptydy najnowszej generacji stosowane są w kosmetykach linii Lift Peptango R. Wykazują one działanie odmładzające, wygładzają zmarszczki oraz stymulują syntezę głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-epidermalnego (DEJ).

Retino-Pept

Nowoczesny peptyd o wszechstronnym wielozadaniowym działaniu w zakresie aktywności przeciwzapalnej, przeciwstarzeniowej i przeciw nadmiernej pigmentacji. Wykazuje właściwości kwasu retinowego, ale nie daje jego obciążeń. To równoważnik kwasu retinowego o skuteczności działania potwierdzonej medycznymi badaniami klinicznymi. Potwierdzono jego skuteczność w hamowaniu aktywności cytokin prozapalnych. Działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza na wielkość porów. Działa przeciwstarzeniowo, redukuje ilość i głębokość zmarszczek, zwalcza także negatywne skutki działania promieniowania słonecznego. Składnik ma udokumentowaną skuteczność w hamowaniu syntezy metaloproteinaz MMP-1 oraz przywracaniu odpowiedniego poziomu prokolagenu I. Badania in-vivo wykazały, że Retino-Pept wyraźnie redukuje istniejące zmarszczki, a wpływając na proces melanogenezy poprzez hamowanie syntezy melaniny i aktywności tyrozynazy skutecznie redukuje plamy starcze i zaburzenia pigmentacyjne, rozjaśnia skórę i poprawia koloryt.

 

Synpept 2-Peptide

Niskocząsteczkowy kompleks peptydowy (dipeptyd) o ukierunkowanym działaniu przeciwzmarszczkowym, wygładzającym, zwiększającym elastyczność skóry. Wzmacnia połączenie skórno-epidermalne (DEJ Dermal-Epidermal Junction), które ma zadanie utrzymania spójności warstwy skóry właściwej i naskórka. Głównym składnikiem DEJ są włókna kolagenowe typu IV i VII i XVII oraz laminina V, zapewniające ścisłe przyleganie do siebie tych obu warstw. Synpept wzmacnia integralność DEJ poprzez wzmocnienie komunikacji międzykomórkowej ze składnikami budulcowymi DEJ, reguluje anizotropię elastycznych włókien w skórze, zwiększa spójność skóry przywracając jędrność i napięcie oraz wypłycając zmarszczki. Przywraca zdrowszy i promienny koloryt skóry.

 

Synvel 3-Peptide

Niskocząsteczkowy neuropeptyd naśladujący działanie toksyny jadu węża. Działa na tym samym poziomie jak toksyna botulinowa i jest nieoperacyjną alternatywą dla chirurgicznych zabiegów wstrzykiwania. Wypłyca zmarszczki mimiczne poprzez zahamowanie drgań mięśni ekspresyjnych. Wygładza, nawilża skórę i nadaje jej świeży, zrelaksowany wygląd. Blokuje on wchłanianie Na+ przez organizm, co z kolei powoduje rozluźnienie mięśni twarzy i zapobiega tworzeniu się linii ekspresji (zmarszczek). Peptyd naśladuje efekty, jakie wywołuje 22 aminokwasowy peptyd wagleryna-1 obecny w jadzie węża Tropidolaemus wagleri. Peptyd działa podobnie jak zastrzyki z toksyny botulinowej. Regularne stosowany przynosi bardzo dobre efekty. Badanie in vitro pokazało, że peptyd w stężeniu 0,5 mM zmniejszył napięcie mięśnia o 82% już w ciągu 2 godzin. Peptyd pomaga więc rozluźniać mięśnie i powoduje, że skóra wygląda na wygładzoną i zrelaksowaną. Tak jak prawdziwa toksyna botulinowa, peptyd blokuje skurcze mięśni, które powodują napięcie twarzy, a dodatkowo zapobiega wystąpieniu ponownego skurczu, przez co zmarszczki stają się mniej widoczne. Redukuje głębokość zmarszczek od 52 do 82% po około 3 miesiącach stosowania.

 

Matrixyl 3-Peptide

Innowacyjny bardzo silny przeciwzmarszczkowy peptyd niskocząsteczkowy stymuluje syntezę 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-epidermalnego (DEJ): kolagenu I, III, IV (i HSP47), lamininy-5, fibronektyny i kwasu hialuronowego. Poprawia podstawowe biomechaniczne parametry kondycji skóry: nawilżenie, gęstość, jędrność i elastyczność skóry, koloryt i owal twarzy, dzięki czemu wypełnia zmarszczki od wewnątrz, także na czole jak i „kurzych łapkach”, dając widoczny efekt gładszej i pełniejszej skóry. Daje wyraźne efekty redukcji objawów starzenia, poprawia strukturę skóry, stymuluje syntezę włókien podporowych, kwasu hialuronowego, wzmacnia połączenie skórno-naskórkowego, poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Skuteczność działania przeciwzmarszczkowego, a szczególnie efektu liftingującego, redukcji objętości i głębokości zmarszczek, potwierdzona została w badaniu panelowym in vivo na grupie 25 kobiet w wieku 42-70 lat.

 

Właściwości tych peptydów można by nazwać magią, jednak te niezwykłe działanie jest wynikiem zaawansowanej wiedzy i wnikliwych prac badawczych naukowców. Dzięki temu także peptydy zastosowane w linii Lift Peptango R. wykazują naukowo udowodnione i precyzyjnie skierowane działanie odmładzające.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert marki Chantarelle

 

 

 

 

Literatura:

•    Kanlayavattanakul M, Lourith N. Lipopeptides in cosmetics. Int J Cosmet Sci. 2010;32(1):1-8
•    Lupo MP, Cole AL. Cosmeceutical peptides. Dermatol Ther. 2007;20(5):343-9
•    Namjoshi S, Benson HA. Cyclic peptides as potential therapeutic agents for skin disorders. Biopolymers. 2010;94(5):673-80
•    Zhang L, Falla TJ. Cosmeceuticals and peptides. Clin Dermatol. 2009; 27(5):485-94

 

 

Kosmetyki Lift Peptango R z nowatorskimi peptydami

 

Zarządzaj plikami cookies