Nowatorskie peptydy w linii LIFT PEPTANGO R

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R peptydy

LIFT PEPTANGO R to innowacyjna linia zabiegowa oparta na zaawansowanych formułach peptydów najnowszej generacji oraz nowoczesnych procedurach fotoodmładzania. Dermokuracja daje szybkie, a przede wszystkim widoczne i trwałe efekty zabiegowe przy odbudowie konturu twarzy oraz redukcji zwiotczeń i zmarszczek. Zawiera peptyd o odmładzającej skuteczności kwasu retinowego, oraz cyklo- i lipo-peptydy o silnym działaniu przeciwstarzeniowym i modelującym architekturę skóry. Poznajmy bliżej te nowatorskie peptydy zastosowane preparatach LIFT PEPTANGO R.

 

 

W XXI wieku nie decydujemy się na podróż statkiem na inny kontynent, wybieramy samolot, aby szybciej dotrzeć do celu. Chcemy bowiem korzystać z nowoczesnych rozwiązań i wygód, jakie daje nam postęp nauki i techniki. Nosimy więc w kieszeni smartfony będące nie tylko telefonem i skrzynką mailową, ale posiadające także wiele innych funkcji i udogodnień. Postęp nauki daje ogromne możliwości i przynosi odkrycia wciąż nowych składników – także w kosmetologii. Jednymi z najważniejszych są bioaktywne peptydy.

 

Ale czym są peptydy? To biologiczne substancje zbudowane z aminokwasów – cegiełek budujących białka. Białka są polipeptydami, a więc peptydami zawierającymi ponad sto reszt aminokwasowych i cechującymi się skomplikowaną budową. Białka są jednak nietrwałe i nie mogą długo działać poza swoim środowiskiem. Możemy więc realizować przynajmniej cześć zadań białek stosując ich mniejsze odpowiedniki – peptydy. Takie działanie peptydów nie jest wynalazkiem człowieka – natura stosuje je na wiele sposobów – jako substancje sygnalizacyjne, wpływające na neurotransmitery lub nośnikowe (Lupo i Cole 2007). Tą drogą podąża nauka w XXI wieku stosując peptydy jako zaawansowane leki i jako substancje bioaktywne w nowoczesnych kosmeceutykach.

 

Dzisiaj stosuje się w kosmetykach kilkadziesiąt peptydów o różnorodnym działaniu, a kolejne są odkrywane, przygotowywane i badane w laboratoriach naukowych. Takie bioaktywne peptydy mogą wykazywać wiele działań. Ich zaletami jest ich działanie nakierowane na określone problemy naszego organizmu. Są więc to potężne i bardzo dokładne narzędzia. Takie peptydy, które upodobniają się do struktury i działania wybranych białek czy innych substancji nazywamy peptydami mimetycznymi. Ich działanie może dotyczyć białek skóry – chronią macierz pozakomórkową przed działaniem metaloproteinaz i poprzez aktywowanie czynników wzrostu, stymulują wytwarzanie kolagenu, chronią białka przed glikacją, jednym z mechanizmów starzenia. Peptydy mogą zastępować takie białka jak toksyna botulinowa. (Zhang i Falla, 2009). Ale to nie koniec możliwości – peptydy mogą zawierać różne substancje nie będące aminokwasami. Pozwala to na zwiększenie ich aktywności zachowując precyzję działania i trwałość. Takimi substancjami mogą być lipidy o różnym działaniu (Kanlayavattanakul i Lourith 2010). Pomiędzy najbardziej zaawansowanymi można wskazać analogii retinoidów.

 

Takie zaawansowane peptydy najnowszej generacji stosowane są w kosmetykach linii LIFT PEPTANGO R. Wykazują one działanie odmładzające, stymulują biosyntezę prokolagenu I, oddziaływujące na receptory. Wśród składników aktywnych wymienić należy RETINO-PEPT, CYCLO-PEPT 5 i GRAVI-PEPT. Pierwszy z nich RETINO-PEPT to nowoczesny peptyd o działaniu kwasu retinowego, lecz pozbawiony jego niepożądanego wpływu na organizm. Ma on działanie odmładzające, stymuluje produkcję prokolagenu I, wzmacnia elastyczność skóry i poprawia kontur twarzy, redukuje zmarszczki, poprawia strukturę i spoistość naskórka. Kolejny to CYCLO-PEPT 5. Jego innowacyjność wynika nie tylko z sekwencji zawartych w nim aminokwasów, ale także z jego cyklicznej budowy. Taka budowa zapewnia optymalne działanie przy zachowaniu najwyższej trwałości (Namjoshi i wsp. 2010). Dzięki unikalnej budowie i oddziaływaniu z receptorami adhezyn wpływa on na wzrost biosyntezy ważnych białek takich jak kolagen czy fibulina oraz czynniki wzrostu. Dzięki temu, peptyd precyzyjnie stymuluje procesy regeneracji i odbudowy komórek strukturalnych skóry, redukuje zmarszczki, zwiększa jędrność i elastyczność. Trzeci to GRAVI-PEPT – lipopeptyd przeciwdziałający obwisłości skóry spowodowanej utratą elastyczności i oddziaływaniem sił grawitacji. Mechanizm działania opiera się na zwiększeniu syntezy elastyny, dzięki czemu peptyd działa liftingująco redukując obwisłość policzków i szyi.

 

Właściwości tych peptydów można by nazwać magią, jednak te niezwykłe działanie jest wynikiem zaawansowanej wiedzy i wnikliwych prac badawczych naukowców. Dzięki temu także peptydy zastosowane w linii LIFT PEPTANGO R wykazują naukowo udowodnione i precyzyjnie skierowane działanie odmładzające.

 

CHANTARELLE LIFT PEPTANGO R p

 

dr Marcin Wasylewski
ekspert marki CHANTARELLE

 

Literatura:
•    Kanlayavattanakul M, Lourith N. Lipopeptides in cosmetics. Int J Cosmet Sci. 2010;32(1):1-8
•    Lupo MP, Cole AL. Cosmeceutical peptides. Dermatol Ther. 2007;20(5):343-9
•    Namjoshi S, Benson HA. Cyclic peptides as potential therapeutic agents for skin disorders. Biopolymers. 2010;94(5):673-80
•    Zhang L, Falla TJ. Cosmeceuticals and peptides. Clin Dermatol. 2009; 27(5):485-94

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności