Serum > celuje prosto w problem Twojej skóry

Serum > celuje prosto w problem Twojej skóry

Serum w pielegnacji domowej jest niezwykle ważnym krokiem w rytuałach kosmetycznych. Serum i koncentrat to preparaty kosmetyczne, które zawierają skondensowane składniki aktywne w zwiększonym stężeniu. Są one opracowane do stosowania na skórę twarzy, wokół oczu, szyi i dekoltu, a także na wybrane partie całego ciała. Można stosować je w pielęgnacji codziennej, jak i w dermokuracjach okresowych. Jednakże, aby efekt działania był widoczny i długotrwały, wybrany preparat powinien być stosowany regularnie przez kilka tygodni.

 

Serum w pielęgnacji domowej aplikujemy podobnie jak krem na noc czy na dzień  – nakładamy na swoją dłoń, a następnie nanosimy preparat na oczyszczona skórę i rozprowadzamy okrężnymi ruchami. Przenikanie składników aktywnych można poprawić przez delikatny masaż. Pod wpływem ruchów kolistych i głaskania podwyższa się temperatura skóry, co powoduje przenikanie substancji czynnych do głębszych warstw skóry.

Serum dość szybko się wchłania, jednak potrzebuje warstwy ochronnej, która zapobiegnie ulatnianiu się składników aktywnych, a w ciągu dnia –  negatywnemu działaniu promieni słonecznych. Dlatego też po każdej aplikacji serum, należy zastosować krem, który dzięki cięższej konsystencji zapewni skórze należytą ochronę. Zalecamy zawsze używanie kosmetyków z jednej linii pielęgnacyjnej, ponieważ ich wspólne działanie wzmocni pożądany efekt.

Składniki aktywne serum – pochodzenia biotechnologicznego, jak i ekstrakty roślinne, wnikają w głąb skóry intensywnie ją nawilżając, odżywiając lub regenerując. Działają przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco lub też redukują przebarwienia i plamy pigmentacyjne.

Sera i koncentraty Chantarelle