Koncentrat z witaminą C – serum PDT Black Essential

CHANTARELLE PDT Black Essential Witamina C s

Serum z witaminą C jest najlepszym remedium na takie problemy skóry jak przebarwienia, widoczne efekty starzenia. Zimną i wiosną, po diecie pozbawionej świeżych warzyw i owoców, zazwyczaj brakuje nam witamin. Czym są witaminy i jak mogą nam pomoc? To substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ale niewytwarzane przez niego. Muszą więc być dostarczane – najczęściej z pokarmem. W tej grupie wyróżnia się szczególnie witamina C.

 

Witamina C to inaczej kwas L-askorbinowy. Jest to substancja z grupy alkoholi polihydroksylowych, o działaniu antyoksydacyjnym. Wpływa na syntezę hormonów i neuroprzekaźników, a także kolagenu. Wpływa również na gojenie się ran i wzmacnia odporność organizmu na infekcje. Jej steroizomery takie jak kwas D-askorbinowy nie są witaminami, choć mogą posiadać niektóre cechy tej pierwszej. Na przykład mogę wykazywać działanie antyoksydacyjne.

Należy pamiętać, że jest to substancja wrażliwa i może ulegać degradacji na przykład pod wpływem temperatury. Inną istotną kwestią jest jej biodostępność i szybkość wchłaniania. To zagadnienie jest szczególnie istotne w przypadku preparatów kosmetycznych zawierających witaminę C podawaną powierzchniowo na skórę. Skóra, jak wiemy, stanowi barierę do wnętrza naszego organizmu, a wchłaniania przez nią jest utrudnione.

Ponieważ witamina C ma charakter hydrofilowy istotne jest podanie jej w takiej postaci, aby nie została zdezaktywowana. Drugim powodem jest, aby transport poprzez skórę był maksymalnie skuteczny. Jednym z takich sposobów jest obniżenie pH poniżej 3,5, jednak nie jest to pożądane ze względu na naturalne pH skóry.

 

Witamina C w kosmetologii

Stabilnymi postaciami są natomiast pochodne witaminy C – estry kwasu askorbinowego takie jak palmitynian askorbylu oraz fosforan askorbylu (sól sodowa), palmitynian askorbylu czy izostearynian askorbylu. Dodatkową zaletą pochodnych jest możliwość modulowania ich charakteru hydrofilowego typowego dla witaminy C, a przez to ułatwianie transportu poprzez skórę i zwiększanie biodostępności takich substancji w podaniu naskórnym.

Możliwe jest także zwiększenie zarówno stabilności, bezpieczeństwa stosowania jak i biodostępności witaminy C poprzez zastosowanie odpowiednich nośników. Przykładem takich są liposomy. Liposomy to struktury lipidowe zbudowane ze sferycznej dwuwarstwy fosfolipidowej zawierające wewnątrz swojej struktury fazę wodną zdolną do przenoszenia substancji hydrofilowych. Liposomy stanowią więc nośnik dla substancji umożliwiając ich zabezpieczenie przed różnymi czynnikami oraz zwiększają efektywność transportu takich substancji. Budowa liposomów jest zależna od ich składu, a także techniki wytwarzania.

 

Serum z witaminą C – nowoczesne liposomy w serum PDT Black Essential

Dla laboratoriów kosmetycznych ważne jest więc korzystanie ze surowców o udowodnionym działaniu, a także cechującym się najlepszymi parametrami oraz bezpieczeństwem w działaniu. Przykładem nośnika liposomowego jest Vecticell. Ukrycie substancji aktywnych w takim nośniku zwiększa zarówno ich trwałość, jak i przenikalność, a własności te są potwierdzone w badaniach naukowych. Vecticell zawierają fosfatydylocholinę o standardzie farmaceutycznym, dzięki czemu doskonale wbudowują się w błony komórkowe. Cechują się także biodegradowalnoscia i biozgodnością.

Zabieg PDT Black Essential Witamina C rekomendowany jest przez ekspertów Chantarelle dla każdego typ skóry – skóry szorstkiej, suchej, szarej, matowej z objawami fotostarzenia i starzenia, ze zmarszczkami, skóry naczynkowej, skóry z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Polecany jest także jako zabieg bankietowy.

 

dr Marcin Wasilewski Chantarelledr Marcin Wasylewski
ekspert Chantarelle Laboratory Derm Aesthetics

 

 

 

 

PDT Serum Witamina C 20%

PDT Serum Vitamin C 20%

Zabieg laserowy PDT Witamina C 20% z kapsułkowaną formułą trzech form witaminy C.

Zobacz więcej

 

Zostaw nam swój adres e-mail

Dowiaduj się o nowościach i akcjach promocyjnych w pierwszej kolejności

Chcę otrzymywać newsletter drogą mejlową. Administratorem Twoich danych osobowych jest Prof.Cosmetica Sp. z o.o., więcej informacji w Polityce Prywatności