Zmarszczki wokół oczu – domowe sposoby

Zmarszczki wokół oczu - produkty Chantarelle

Zmarszczki wokół oczu – drobne, delikatne pierwsze oznaki starzenia, które u niektórych osób są widoczne nawet w 18 roku życia. U większości osób pokazują się około 25 roku życia, a jeśli masz dobre geny i stosujesz odpowiednią pielęgnację dopiero koło 30. 

Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji skóry wokół oczu, żeby zmarszczki nie były aż tak widoczne?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka – ma tylko pół milimetra. Na pozostałych partiach twarzy jest czterokrotnie grubsza. W strefie około-oczodołowej prawie nie ma kwasów tłuszczowych, jest niewiele gruczołów łojowych i potowych oraz włókien podporowych, takich jak kolagen i elastyna. Mięsień okrężny oka pracuje nieprzerwanie, kurcząc się co najmniej 10 000 razy dziennie. Dlatego zmarszczki wokół oczu są jednymi z pierwszych, które pojawiają się na twarzy. 

Aby zrozumieć znaczenie właściwej pielęgnacji, zacznijmy od niuansów fizjologicznych tego delikatnego obszaru:

  • Grubość tylko 0,5 mm.
  • Nieliczne gruczoły łojowe.
  • Naczynia krwionośne znajdują się blisko powierzchni.
  • Niewiele mięśni, ale są w ciągłym ruchu.
  • Zwiększona wrażliwość ze względu na dużą liczbę komórek tucznych, które zawierają wiele mediatorów stanu zapalnego.
  • Cienka bariera lipidowa, przez co skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i szybko traci wilgoć. O tę delikatną okolicę należy dbać już od najmłodszych lat, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się, a kremy do skóry wokół oczu należy stosować już od 20-25 roku życia.

Zmarszczki wokół oczu – przeciwdziałanie w pielęgnacji domowej

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ używasz kosmetyków kolorowych, pielęgnacja skóry wokół oczu powinna uwzględniać:

 • Demakijaż – płyn do demakijażu należy nałożyć na płatek kosmetyczny, nałożyć na przymkniętą powiekę na kilka sekund, następnie delikatnymi ruchami wklepującymi usunąć makijaż i zmyć chłodną wodą. Po umyciu należy zapewnić skórze nawilżenie za pomocą specjalnych produktów.
 • Poprawę mikrokrążenia wokół oczu (leki obkurczające naczynia)
 • Nawodnienie – należy pić odpowiednią ilość wody
 • Stymulacja – peelingi, odżywienie skóry, aktywacja fibroblastów i kwasu hialuronowego

Czym jest poprawienie mikrokrążenia w skórze wokół oczu?

Naczynka w okolicy oczu łatwo się rozszerzają, dlatego obrzęk tej okolicy jest bardzo palącym problemem. Dodatkowo ze względu na obrzęk składniki aktywne kremu nie będą działać tak skutecznie jak byśmy tego chcieli, gdyż „dodatkowa woda” uniemożliwi im przedostanie się do pożądanego celu. Przypomnijmy, że rozwojowi obrzęków sprzyjają:

1. Utrata elastyczności skóry

2. „Osłabienie” mięśni

3.  Zaburzone mikrokrążenie

4. Naruszenie przepuszczalności ściany naczynia

Firma Chantarelle bierze pod uwagę wszystko, co prowadzi do obrzęków, a produkty działają w różnych kierunkach dla najlepszego efektu. Należy również pamiętać, że problem obrzęków może wiązać się z wieloma wewnętrznymi patologiami organizmu, dlatego skuteczność zabiegów kosmetycznych zależy od wyeliminowania czynników wpływających na jego powstawanie.

Zmarszczki wokół oczu - produkty chantarelle