Wybielanie skóry twarzy – skuteczne metody depigmentacji

Wybielanie skóry twarzy – skuteczne metody depigmentacji

Wybielanie skóry twarzy to szeroki i ważny temat w kosmetologii, który obejmuje nie tylko uporanie się z plamami, przebarwieniami i piegami, ale także obejmuje oddziaływanie przeciwdziałające powstawaniu nowych zmian na skórze. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach depigmentujących w gabinetach kosmetycznych, kliknij TUTAJ. 

Czy wybielanie skóry twarzy i rozjaśnianie to to samo, co usuwanie przebarwień i plam? Niekoniecznie. Otóż możemy mieć do czynienia z Klientkami, które nie są zadowolone z ogólnego kolorytu swojej skóry, która stała się ciemniejsza w niektórych partiach np. po intensywnym opalaniu. Koloryt skóry w końcu wyrówna się, ale istnieje ryzyko, ze pozostaną po tym większe plamy. Można zatem podejść do tematu od strony szpecących skórę twarzy plam i przebarwień lub całej skóry twarzy, by osiągnąć modny “koreański” wygląd.

Wybielanie skóry twarzy obejmuje dwa główne kierunki:

1. Wpływ na ogniwo transportowe (keratynocyty) – zabiegi złuszczające, mające na celu przyspieszenie odnowy składu komórkowego naskórka i zastąpienie keratynocytów dużą liczbą ziaren pigmentu mniejszą liczbą komórek „naładowane” pigmentem – do tego celu stosuje się peelingi;

2. Oddziaływanie na jednostkę produkcyjną (melanocyty) – środki zmniejszające intensywność melanogenezy – w tym celu stosuje się miejscowe preparaty depigmentujące, zawierające specjalne składniki o ustalonym mechanizmie działania.

Składniki wybielające i rozjaśniające

Wyróżniamy kilka głównych rodzajów substancji najczęściej używanych w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Część z nich jest wykorzystywana również w pielęgnacji domowej.

1. Inhibitory tyrozynazy (hydrochinon, biohydrochinon, arbutyna, flawonoidy, hydroksykumaryny, kwas kojowy, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z morwy, peptydy);

2. Inhibitory transportu melanosomów (nikotynamid, soja, peptydy);

3. Substancje działające cytotoksycznie na melanocyty (kwas azelainowy, mechinol, monobenzon, N-acetylo-4-S-cysteaminylofenol, peptydy);

4. Przeciwutleniacze (witamina C, witamina E, zielona herbata, kwas a-liponowy);

5. Inne substancje (a-hydroksykwasy, B-hydroksykwasy, kwas pirogronowy, rezorcyna, retinoidy).

Jednocześnie przestrzeganie środków fotoochrony jest koniecznością! Obecnie trwają aktywne poszukiwania substancji snajperskich, które będą w stanie trafić cel celnym strzałem, nie powodując chaosu w jego otoczeniu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o składnikach, które sprzyjają wybielaniu skóry i usuwaniu przebarwień, przejdź TUTAJ. 

Wybielanie skóry twarzy – wybór postępowania

Pigmentacja skóry jest bardzo złożonym procesem fizjologicznym. O melanocytach należy pamiętać nie tylko podczas wybielania preparatami miejscowymi, ale także podczas wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych. Niektóre mogą być odbierane przez komórki skóry jako agresja zewnętrzna. Zaburzenia pigmentacji są dla wielu pacjentów bardzo ważnym problemem psychologicznym. A większość środków wybielających ma potencjał drażniący.

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, możemy polecić:

1. Stosuj leki na rzecz delikatnych efektów, które nie pozwalają na uszkodzenie skóry lub osłabienie jej struktur ochronnych.

2. Skuteczność leków wybielających zwiększa się, gdy są stosowane w połączeniu.

Program Agemelan Holistic nie tylko koncentruje się na redukcji objawów przebarwień, ale także poprawie kondycji skóry i wzmocnieniu jej funkcji ochronnej. Osłabienie tej funkcji prowadzi do pojawienia się i nasilenia zmian pigmentacyjnych, a także przyczynia się do ich nawrotu. Ten holistyczny program ma na celu przywrócenie blasku skórze, odmłodzenie, nawilżenie, zwiększenie jej elastyczności, redukcję plam starczych i wyrównanie kolorytu skóry.

Wybielanie skóry twarzy - jakie produkty

Zarządzaj plikami cookies